Gå til hovedindhold

Camelbak Octane 18 70 oz Hydration Pack - Rygsæk med reservior - 2 liter Crux™ reservoir

CamelbakRygsække2L drikkesystemCykling og outdoor aktiviteterEAN: 0886798022468

CamelBak Octane 18L med CRUX™ 2L drikkesystem. Ideel til outdoor aktiviteter, cykling og vandring med ergonomisk design og praktisk opbevaring. Læs mere

Pris fra 899 krtil 1.158,95 kr
8 forhandlere

Prisforskel: 259,95 kr (22% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 660 kr 28. apr.

Sammenlign priser på Camelbak Octane 18 70 oz Hydration Pack - Rygsæk med reservior - 2 liter Crux™ reservoir og køb billigst

8 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 899 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Handelshuset Aulum
TrustScore 4.5 ud af 54,5
Camelbak Octane 18 Drikkesystem
899 kr
Til butik
Gå til Skisport.dk
TrustScore 5 ud af 54,9
Camelbak Octane 18, rygsæk med vandblære, sort
-16%1.007 kr
Før 1.199 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til AktivVinter.dk
TrustScore 5 ud af 54,8
Camelbak Octane 18, rygsæk med vandblære, sort
-16%1.007 kr
Før 1.199 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Friluft DK
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
CamelBak - Octane 18L (Sort)
1.007 kr
Til butik
Gå til Cykelpartner.dk
TrustScore 5 ud af 54,7
Camelbak Octane 18 70 oz Hydration Pack - Rygsæk med reservior - 2 liter Crux™ reservoir
1.007 kr
Til butik
Gå til Outmore.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,2
Camelbak Cb Octane 18, 70 Oz - Black/Bluefish - Str. 85 oz - Rygsæk
-8%1.158,95 kr
Før 1.258,95 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til MAXiPRO
TrustScore 4 ud af 53,7
Camelbak Cb Octane 18, 70 Oz - Black/Bluefish - Str. 85 oz - Rygsæk
-8%1.158,95 kr
Før 1.258,95 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Rygsaeksalg.dk
TrustScore 4 ud af 53,6
Camelbak Cb Octane 18, 70 Oz - Black/Bluefish - Str. 85 oz - Rygsæk
1.158,95 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Camelbak Octane 18 70 oz Hydration Pack - Rygsæk med reservior - 2 liter Crux™ reservoir koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Camelbak Octane 18 70 oz Hydration Pack - Rygsæk med reservior - 2 liter Crux™ reservoir koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Handelshuset Aulum899 kr899 krKøb
2Skisport.dk1.007 kr1.007 krKøb
3AktivVinter.dk1.007 kr1.007 krKøb
4Friluft DK1.007 kr1.007 krKøb
5Cykelpartner.dk1.007 kr1.007 krKøb
6Outmore.dk1.158,95 kr1.158,95 krKøb
7MAXiPRO1.158,95 kr1.158,95 krKøb
8Rygsaeksalg.dk1.158,95 kr1.158,95 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

CamelBak Octane 18L

Camelbak

CamelBak Octane 18L med CRUX™ 2L drikkesystem. Ideel til outdoor aktiviteter, cykling og vandring med ergonomisk design og praktisk opbevaring.

• rygsæk
• outdoor rygsæk
• cykelrygsæk
• vandre rygsæk
• drikkerygsæk
• hydration pack
• camelbak rygsæk
• Cykling og outdoor aktiviteter
• 2L drikkesystem

Beskrivelse

CamelBak Octane 18L er en professionel outdoor rygsæk designet til aktive brugere, der prioriterer funktionalitet og komfort. Rygsækken kommer med et avanceret CRUX™ 2-liters drikkesystem, der sikrer optimal hydrering under fysiske aktiviteter. Med en total kapacitet på 18 liter, hvoraf 16 liter er tilgængelig til opbevaring, er Octane 18L perfekt til dagsture, cykelture og vandreture. Det ergonomiske design fordeler vægten jævnt på ryggen, hvilket reducerer belastningen under længere aktiviteter. Rygsækken er fremstillet i slidstærkt materiale og har en streamlined profil, der minimerer luftmodstand under cykling. De praktiske lommer og organisationsmuligheder gør det nemt at adskille vådt og tørt udstyr. Octane 18L er ideelt til mountainbikere, roadcyclister, trailløbere og vandrere, der ønsker pålidelig hydrering og opbevaring i ét produkt. Den sorte farve passer til alle outfits og aktiviteter.

Specifikationer

mål:Kompakt profil
farve:Sort
vægt:Ca. 1,1 kg
kapacitet:18 liter
materiale:Slidstærk nylon
anvendelse:Cykling, vandring, dagsture
ventilation:Ryg ventilation
drikkesystem:2L CRUX™ Reservoir
organisering:Multiple lommer
opbevaringsplads:16 liter

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Hvor stort er drikkesystemet?

Octane 18L kommer med et 2-liters CRUX™ drikkesystem, der giver optimal hydrering under aktiviteter.

Er rygsækken egnet til cykling?

Ja, den er specielt designet til cykling med streamlined profil og stabil pasform, der ikke hindrer bevægelserne.

Kan man lave dagsturen med denne rygsæk?

Absolut! Med 16L opbevaringskapacitet er der plads til mad, tøj og udstyr til hele dagens aktiviteter.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Camelbak Octane 18 70 oz Hydration Pack - Rygsæk med reservior - 2 liter Crux™ reservoir

PriceData har fulgt prisen på Camelbak Octane 18 70 oz Hydration Pack - Rygsæk med reservior - 2 liter Crux™ reservoir i 119 dage. Laveste pris i perioden er 660 kr (registreret d. 28. april 2026), højeste er 1.019 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 916 kr.

Den nuværende pris på 899 kr er 2% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 12% den seneste måned. Der er registreret 7 prisfald og 7 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 15 prisændringer for Camelbak Octane 18 70 oz Hydration Pack - Rygsæk med reservior - 2 liter Crux™ reservoir. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 15 prisændringer for Camelbak Octane 18 70 oz Hydration Pack - Rygsæk med reservior - 2 liter Crux™ reservoir de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 2026899 kr50 kr (6%)
28. maj 2026849 kr50 kr (6%)
21. maj 2026899 kr120 kr (12%)
20. maj 20261.019 kr120 kr (13%)
15. maj 2026899 kr120 kr (12%)
14. maj 20261.019 kr120 kr (13%)
1. maj 2026899 kr120 kr (12%)
30. apr. 20261.019 kr359 kr (54%)
28. apr. 2026660 kr239 kr (27%)
23. apr. 2026899 kr50 kr (6%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret