Gå til hovedindhold

Calvin Klein Eternity Amber Essence For Women Parfum Intense 50 ml

Pris fra 498 krtil 552 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 54 kr (10% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 437,49 kr 5. mar.

Sammenlign priser på Calvin Klein Eternity Amber Essence For Women Parfum Intense 50 ml og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 498 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Cocopanda DK
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Calvin Klein Eternity Woman Amber Essence Eau De Parfum 50 ml
-15%498 kr
Før 587 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Calvin Klein Eternity Woman Amber Essence Eau De Parfum 50 ml billede

Produktinformation

Eternity Woman Amber Essence Eau De Parfum er en hyldest til evig intimitet og feminin elegance. Denne parfume forener dristighed og friskhed med florale topnoter af kvan og berusende ylang ylang, hvilket giver en levende og sofistikeret åbning.

Produktspecifikationer

Mærke: Calvin klein
Kategori: Kvinder
Artikel nr.: 66498
EAN: 3616305488633
Varenr.: 3317625
Gå til Beautycos DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
Calvin Klein Eternity Amber Essence For Women Parfum Intense 50 ml
529 kr
Til butik
Calvin Klein Eternity Amber Essence For Women Parfum Intense 50 ml billede

Produktinformation

🔥 Varm amber-glød · Parfum Intense med ekstra lang holdbarhed · Elegant intensitet uden at virke tung En raffineret fortolkning af den ikoniske Eternity-signatur – nu indkapslet i en dyb, strålende amber-komposition til hende. Denne Parfum Intense-udgave omfavner huden med en blød, sensuel varme, der udfolder sig i lag af gyldent rav, afrundet af fine blomsterfacetter og cremede trænoter. Resultatet er en moderne, sofistikeret duft, der føles både omfavnende og ren på samme tid. Duftoplevelse Varm, ravfyldt karakter med diskrete blomsterlige nuancer. Cremeblød dybde fra træ- og vaniljeprægede noter for en elegant afrunding. Balanceret intensitet: fyldig uden at blive overvældende. En blød, hudnær tørdown, der holder længe og føles naturlig. Fordele Parfum Intense-koncentration for øget intensitet og lang levetid på huden. Alsidig signaturduft, der passer til både hverdagsbrug og særlige anledninger. Særligt velegnet til kølige dage og aftener, hvor den varme amber for alvor kommer til sin ret. Afbalanceret projektion: mærkbar tilstedeværelse uden at dominere rummet. Sådan bruger du produktet Påfør 1–3 sprays på pulspunkter som håndled, hals og ved øreområdet. Undgå at gnide håndleddene mod hinanden – lad duften sætte sig for at bevare topnoterne. For ekstra holdbarhed kan duft lægges over en uscentet bodylotion eller -creme. Ønskes en lettere aura, spray i en svag tåge foran dig og gå igennem den. Opbevar køligt og mørkt for at bevare duftens kvalitet. Anbefalet til Dig, der elsker varme, sensuelle amber-dufte med blød, feminin finesse. Dag-til-aften brug, kontor og middage – fra diskret sofistikation til elegant nærvær. Helårsduft med særlig charme i efterår og vinter. Med sin gyldne, ravglødende signatur leverer denne Parfum Intense en både tidløs og nutidig fortolkning af feminitet – et sikkert valg, når du ønsker et varmt, indbydende spor, der følger dig hele dagen.

Produktspecifikationer

Mærke: Calvin Klein
Kategori: Parfume
Størrelse: 50.00ml
Artikel nr.: 3616305488633
EAN: 3616305488633
Varenr.: 3616305488633
Gå til NordicFeel DK
TrustScore 0 ud af 50,0
Calvin Klein Eternity Woman Amber Essence Eau de Parfum - 50 ml
530 kr
Til butik
Calvin Klein Eternity Woman Amber Essence Eau de Parfum - 50 ml billede

Produktinformation

En forførende duftrejse med varm rav og blomstret eleganceCalvin Klein Eternity Woman Amber Essence Eau de Parfum er en hyldest til fortrolig nærhed og tidløs femininitet. Denne berusende duft åbner med dristige blomstrede topnoter af angelikarod og ylang-ylang, som derefter omfavnes af den ikoniske hjertenote af varm rav. Cremet vanilje og fyldig benzoin i basenoterne skaber en omboende følelse, der vækker minderne om intime øjeblikke og ømt favntag.Fordelene ved denne elegante dameparfumeElegant duftkomposition med rav som hjertenote for dybde og varmeBlomstrede topnoter af angelikarod og ylang-ylang som giver friskhedLangvarig duft som udvikler sig smukt på hudenElegant flaske i dyb vinrød nuance med sølvfarvede detaljerSådan får du det mest ud af din parfumeSpray duften generøst på hals og håndled for bedste resultat og langvarig vellugtenhed.Lad dig forføre af denne tidløse duftoplevelse, som legemliggør evig kærlighed og passion. Oplev Calvin Klein Eternity Woman Amber Essence allerede i dag!

Produktspecifikationer

Mærke: Calvin Klein
Kategori: Dameparfume
Størrelse: 50 ml
Artikel nr.: 192240
EAN: 3616305488633
Varenr.: 192240
Gå til BilligParfume.dk
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Calvin Klein - Eternity Women Amber Essence Eau de Parfum - 50 ml
-24%549 kr
Før 725 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til NiceHair.dk
TrustScore 5 ud af 54,7
Calvin Klein Eternity Woman Amber Essence EDP 50 ml
-25%551,25 kr
Før 735 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Lyko DK
TrustScore 3 ud af 52,6
Calvin Klein Eternity Woman Amber Essence Eau de Parfum 50 ml
552 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Calvin Klein Eternity Amber Essence For Women Parfum Intense 50 ml koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Calvin Klein Eternity Amber Essence For Women Parfum Intense 50 ml koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Cocopanda DK498 kr498 krKøb
2Beautycos DK529 kr529 krKøb
3NordicFeel DK530 kr530 krKøb
4BilligParfume.dk549 kr549 krKøb
5NiceHair.dk551,25 kr551,25 krKøb
6Lyko DK552 kr552 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Calvin Klein Eternity Amber Essence For Women Parfum Intense 50 ml

PriceData har fulgt prisen på Calvin Klein Eternity Amber Essence For Women Parfum Intense 50 ml i 165 dage. Laveste pris i perioden er 428,28 kr (registreret d. 7. februar 2026), højeste er 529 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 480 kr.

Den nuværende pris på 498 kr er 4% over normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 8 prisfald og 11 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 20 prisændringer for Calvin Klein Eternity Amber Essence For Women Parfum Intense 50 ml. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 20 prisændringer for Calvin Klein Eternity Amber Essence For Women Parfum Intense 50 ml de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
20. maj 2026498 kr31 kr (6%)
21. apr. 2026529 kr42 kr (9%)
20. apr. 2026487 kr19,34 kr (4%)
10. apr. 2026467,66 kr19,34 kr (4%)
9. apr. 2026487 kr19,34 kr (4%)
8. apr. 2026467,66 kr10,51 kr (2%)
5. apr. 2026457,15 kr29,85 kr (6%)
4. apr. 2026487 kr29,85 kr (7%)
24. mar. 2026457,15 kr10,04 kr (2%)
16. mar. 2026447,11 kr81,89 kr (15%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret