Gå til hovedindhold

Calvin Klein Eternity Amber Essence For Men Parfum Intense 50 ml

Pris fra 428 krtil 492 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 64 kr (13% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 389 kr 17. apr.

Sammenlign priser på Calvin Klein Eternity Amber Essence For Men Parfum Intense 50 ml og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 428 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Cocopanda DK
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Calvin Klein Eternity Man Amber Essence Eau De Parfum 50 ml
-20%428 kr
Før 535 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Calvin Klein Eternity Man Amber Essence Eau De Parfum 50 ml billede

Produktinformation

Eternity Man Amber Essence Eau De Parfum er en hyldest til tidløs intimitet og maskulin elegance. Denne parfume kombinerer friskhed og varme med sprøde topnoter af ren harmoni og italiensk mandarin, som giver en forfriskende åbning.

Produktspecifikationer

Mærke: Calvin klein
Kategori: Mænd
Artikel nr.: 66480
EAN: 3616305616135
Varenr.: 3317624
Gå til Beautycos DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
Calvin Klein Eternity Amber Essence For Men Parfum Intense 50 ml
459 kr
Til butik
Calvin Klein Eternity Amber Essence For Men Parfum Intense 50 ml billede

Produktinformation

⭐ Intens ambervarme · Maskulin træfylde · Langtidsholdbar Parfum Intense En dyb, sofistikeret herreduft, hvor varm amber og rige trænoter smelter sammen til en elegant signatur. Parfum Intense-koncentrationen giver en markant, men afbalanceret tilstedeværelse, der udvikler sig fra en diskret aromatisk friskhed til en fyldig, sensuel base med nuancer af harpiks og træ. Ideel til aftener, særlige lejligheder og køligere dage, hvor duften virkelig kommer til sin ret. Duftprofil Duftfamilie: Amber-træ (orientalsk/woody) Karakter: Varm, sensuel og roligt sofistikeret Intensitet: Parfum Intense for forlænget holdbarhed Anledning: Aftenbrug, formelle events og særlige øjeblikke Sillage: Markant uden at virke overvældende Fordele Velformet balance mellem gylden amber, aromatisk friskhed og maskulin trædybde Koncentreret formel, der kræver færre sprays og holder længere på huden Udvikler sig harmonisk over tid med en blød, varm base Tidløs signaturduft med moderne intensitet Sådan bruger du produktet Påfør på rene, tørre pulspunkter som hals, bryst og håndled. Hold flasken 10–15 cm fra huden for en fin, jævn forstøvning. Undgå at gnide håndleddene mod hinanden – det kan forstyrre duftens udvikling. Ønskes ekstra dybde, kan du lægge et let spray på indersiden af jakken eller skjorten (test først på et diskret område). Opbevar køligt og mørkt for at bevare duftens kvalitet. Resultat En vedvarende, varm aura med elegant træfylde, der føles både selvsikker og afslappet – en intens, maskulin duft signeret af amberens gyldne glød.

Produktspecifikationer

Mærke: Calvin Klein
Kategori: Parfume
Størrelse: 50.00ml
Artikel nr.: 3616305616135
EAN: 3616305616135
Varenr.: 3616305616135
Gå til NordicFeel DK
TrustScore 0 ud af 50,0
Calvin Klein Eternity Man Amber Essence Eau de Parfum - 50 ml
471 kr
Til butik
Calvin Klein Eternity Man Amber Essence Eau de Parfum - 50 ml billede

Produktinformation

En duft der holder hele dagenCalvin Klein Eternity Man Amber Essence Eau de Parfum kombinerer frisk citrus med varm amber og vanilje. En markant duft der giver et kraftfuldt udtryk uden at være for tung. Parfumen sidder fast i flere timer og passer til manden, der vil have en signaturduft med karakter.Duften starter med friske noter af mandarin, der hurtigt blandes med dybere toner af amber, bourbonvanilje og benzoin. Resultatet er en balanceret kombination af friskhed og varme, der fungerer både til hverdagen og særlige anledninger.Flasken er designet i dyb bordeaux med metalliske detaljer i sølv. Klassisk og diskret.FordeleLang holdbarhed på hudenFrisk åbning med citrus og mandarinVarm base med amber og vaniljePasser til daglig brug og aftenbrugEau de Parfum koncentration for ekstra intensitetAnvendelseSpray på pulspunkter som håndled, hals og bryst. Brug 2-3 sprays for optimal effekt. Påfør på ren hud for bedste resultat.En duft med substans, der leverer det den lover. Prøv den i dag.

Produktspecifikationer

Mærke: Calvin Klein
Kategori: Herreparfume
Størrelse: 50 ml
Artikel nr.: 192239
EAN: 3616305616135
Varenr.: 192239
Gå til BilligParfume.dk
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Calvin Klein - Eternity Men Amber Essence Eau de Parfum - 50 ml
-27%479 kr
Før 655 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til NiceHair.dk
TrustScore 5 ud af 54,7
Calvin Klein Eternity Man Amber Essence EDP 50 ml
-25%491,25 kr
Før 655 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Lyko DK
TrustScore 3 ud af 52,6
Calvin Klein Eternity Man Amber Essence Eau de Parfum 50 ml
492 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Calvin Klein Eternity Amber Essence For Men Parfum Intense 50 ml koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Calvin Klein Eternity Amber Essence For Men Parfum Intense 50 ml koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Cocopanda DK428 kr428 krKøb
2Beautycos DK459 kr488 krKøb
3NordicFeel DK471 kr471 krKøb
4BilligParfume.dk479 kr479 krKøb
5NiceHair.dk491,25 kr491,25 krKøb
6Lyko DK492 kr492 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Calvin Klein Eternity Amber Essence For Men Parfum Intense 50 ml

PriceData har fulgt prisen på Calvin Klein Eternity Amber Essence For Men Parfum Intense 50 ml i 181 dage. Laveste pris i perioden er 386,94 kr (registreret d. 7. februar 2026), højeste er 459 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 424 kr.

Den nuværende pris på 428 kr er tæt på normalprisen. Prisen er faldet 7% den seneste måned. Der er registreret 13 prisfald og 15 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 28 prisændringer for Calvin Klein Eternity Amber Essence For Men Parfum Intense 50 ml. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 28 prisændringer for Calvin Klein Eternity Amber Essence For Men Parfum Intense 50 ml de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
20. maj 2026428 kr31 kr (7%)
5. maj 2026459 kr70 kr (18%)
17. apr. 2026389 kr33,52 kr (8%)
10. apr. 2026422,52 kr18,48 kr (4%)
9. apr. 2026441 kr18,48 kr (4%)
8. apr. 2026422,52 kr9,5 kr (2%)
5. apr. 2026413,02 kr23,98 kr (5%)
4. apr. 2026437 kr23,98 kr (6%)
24. mar. 2026413,02 kr9,07 kr (2%)
16. mar. 2026403,95 kr55,05 kr (12%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret