Gå til hovedindhold

Ideal Standard & Børma Børma kartouche 35 mm f A5 - keramisk skiver. temp.begræns.f A5

Ideal Standard & BørmaSanitetKeramisk kvalitetVVS reparationEAN: 4015413938815

Ideal Standard Børma kartouche 35mm A5 med keramiske ventilskiver og integreret temperaturbegrænsning. Professionel kvalitet til armaturer. Læs mere

Pris fra 194 krtil 217,5 kr
8 forhandlere

Prisforskel: 23,5 kr (11% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 185 kr 26. maj

Sammenlign priser på Børma kartouche 35 mm f A5 - keramisk skiver. temp.begræns.f A5 og køb billigst

8 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 194 kr. 8 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Børma kartouche 35 mm til A5
194 kr
Til butik
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
Brma kartouche A5 - 35 mm
198 kr
Til butik
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Børma kartouche, 35 mm, A5
199 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Børma kartouche 35 mm f A5 keramisk skiver. temp.begræns.f A5
202 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Børma keramisk kartouche 35 mm til A5, temperaturbegrænser
205,25 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Børma Kartusche, 35 mm, A5
209 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Børma kartouche 35 mm f A5 - keramisk skiver. temp.begræns.f A5
215 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
Børma kartouche 35 mm til A5
217,5 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Børma kartouche 35 mm f A5 - keramisk skiver. temp.begræns.f A5 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Børma kartouche 35 mm f A5 - keramisk skiver. temp.begræns.f A5 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1LavprisVVS194 kr194 krKøb
2WATTOO.DK198 kr198 krKøb
3CompletVVS199 kr199 krKøb
4Elvvs.dk202 kr202 krKøb
5EL-GROSSISTEN205,25 kr205,25 krKøb
6BilligVVS DK209 kr209 krKøb
7CS MEGASTORE DK215 kr254 krKøb
8vvsfittings.dk217,5 kr217,5 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Ideal Standard Børma Kartouche 35mm A5 Keramisk

Ideal Standard & Børma

Ideal Standard Børma kartouche 35mm A5 med keramiske ventilskiver og integreret temperaturbegrænsning. Professionel kvalitet til armaturer.

• armatur kartouche
• keramisk ventil
• vvs reservedel
• ideal standard del
• børma del
• 35mm kartouche
• A5 kartouche
• VVS reparation
• Keramisk kvalitet

Beskrivelse

Ideal Standard Børma kartouche 35mm A5 er en højkvalitets keramisk ventilkartouche designet til moderne armaturer. Kartouchen har keramiske skiver der sikrer lang levetid og problemfri drift. Den indbyggede temperaturbegrænsning giver ekstra sikkerhed mod skoldning. Model A5 er kompatibel med mange Ideal Standard og Børma armaturer. Produktnummer A960569NU gør det nemt at identificere den rigtige reservedel. Velegnet til professionelle VVS-installatører og gør-det-selv entusiaster.

Specifikationer

model:A5
mærke:Ideal Standard/Børma
diameter:35 mm
materiale:Keramik og metal
anvendelse:Armaturer
ventiltype:Keramisk
produktnummer:A960569NU
temperaturbegrænsning:Ja

Ofte stillede spørgsmål2 spørgsmål

Hvilke armaturer passer denne kartouche til?

Kartouchen passer til Ideal Standard og Børma armaturer der bruger 35mm A5 model. Check produktnummeret A960569NU for at være sikker på kompatibilitet.

Hvad betyder temperaturbegrænsning?

Temperaturbegrænsningen forhindrer, at vandet bliver for varmt og reducerer risikoen for skoldning, især vigtigt i badeværelser.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Børma kartouche 35 mm f A5 - keramisk skiver. temp.begræns.f A5

PriceData har fulgt prisen på Børma kartouche 35 mm f A5 - keramisk skiver. temp.begræns.f A5 i 182 dage. Laveste pris i perioden er 164 kr (registreret d. 3. december 2025), højeste er 199 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 187 kr.

Den nuværende pris på 194 kr er 4% over normalprisen. Prisen er steget 4% den seneste måned. Der er registreret 9 prisfald og 13 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 21 prisændringer for Børma kartouche 35 mm f A5 - keramisk skiver. temp.begræns.f A5. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 21 prisændringer for Børma kartouche 35 mm f A5 - keramisk skiver. temp.begræns.f A5 de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 2026194 kr9 kr (5%)
26. maj 2026185 kr13 kr (7%)
24. maj 2026198 kr13 kr (7%)
17. maj 2026185 kr13 kr (7%)
16. maj 2026198 kr13 kr (7%)
12. maj 2026185 kr2 kr (1%)
11. maj 2026187 kr2 kr (1%)
18. apr. 2026185 kr13 kr (7%)
17. apr. 2026198 kr13 kr (7%)
9. mar. 2026185 kr13 kr (7%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret