Gå til hovedindhold

ASUS ZenScreen MB16QHG - LED-skærm - 16 - bærbar - 2560 x 1600 WQXGA @ 120 Hz - IPS - 500 cd/m² - 1200:1 - DisplayHDR 400 - 5 ms - HDMI, 2xUSB-C - grå

ASUSComputerskærmeEAN: 4711387078471
Pris fra 3.679 krtil 5.119 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 1.440 kr (28% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 2.922 kr 30. apr.

Sammenlign priser på ASUS ZenScreen MB16QHG - LED-skærm - 16 - bærbar - 2560 x 1600 WQXGA @ 120 Hz - IPS - 500 cd/m² - 1200:1 - DisplayHDR 400 - 5 ms - HDMI, 2xUSB-C - grå og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 3679 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
ASUS ZenScreen MB16QHG 16" IPS 2560 x 1600 HDMI USB-C 120Hz
3.679 kr
Til butik
ASUS ZenScreen MB16QHG 16" IPS 2560 x 1600 HDMI USB-C 120Hz billede

Produktinformation

ASUS ZenScreen MB16QHG - LED-skærm - 16" - bærbar - 2560 x 1600 WQXGA @ 120 Hz - IPS - 500 cd/m² - 1200:1 - DisplayHDR 400 - 5 ms - HDMI, 2xUSB-C - grå

Produktspecifikationer

Artikel nr.: 90LM08NG-B01170
EAN: 4711387078471
Varenr.: 1001390684
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
16" ASUS ZenScreen MB16QHG - 2560x1600 - 120Hz - IPS
3.744 kr
Til butik
16" ASUS ZenScreen MB16QHG - 2560x1600 - 120Hz - IPS billede

Produktinformation

ASUS ZenScreen MB16QHG bærbar monitor til produktivt hybridarbejde og mobil multitasking, med et IPS-panel for præcise farver og brede betragtningsvinkler. Størrelse: 16" Opløsning: 2560 x 1600 Opdateringsfrekvens: 120Hz Paneltype: IPS Tilslutning: HDMI, 2x USB-C Særlige funktioner: DisplayHDR 400; HDR10; 100% DCI-P3; L-formet kickstand; Blændfri Let vægt, levende HDR-farver og et fleksibelt stativ giver præcise billeder og alsidig orientering, så du nemt kan arbejde effektivt hvor som helst.

Produktspecifikationer

Mærke: ASUS
Kategori: Skaerm
Artikel nr.: 90LM08NG-B01170
EAN: 4711387078471
Varenr.: 3208767
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
ASUS ZenScreen MB16QHG - LED-skærm - 16 - bærbar - 2560 x 1600 WQXGA @ 120 Hz - IPS - 500 cd/m² - 1200:1 - DisplayHDR 400 - 5 ms - HDMI, 2xUSB-C - grå
3.762 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Bærbar skærm ASUS ZenScreen MB16QHG 16" WQXGA (2560 × 1600) IPS 120 Hz - Sort
5.099 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Bærbar skærm ASUS ZenScreen MB16QHG 16" WQXGA (2560 × 1600) IPS 120 Hz - Sort
5.119 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASUS ZenScreen MB16QHG - LED-skærm - 16 - bærbar - 2560 x 1600 WQXGA @ 120 Hz - IPS - 500 cd/m² - 1200:1 - DisplayHDR 400 - 5 ms - HDMI, 2xUSB-C - grå koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad ASUS ZenScreen MB16QHG - LED-skærm - 16 - bærbar - 2560 x 1600 WQXGA @ 120 Hz - IPS - 500 cd/m² - 1200:1 - DisplayHDR 400 - 5 ms - HDMI, 2xUSB-C - grå koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK3.679 kr3.679 krKøb
2Proshop DK3.744 kr3.744 krKøb
3CS MEGASTORE DK3.762 kr3.762 krKøb
4Boligcenter DK5.099 kr5.099 krKøb
5Vivas DK5.119 kr5.198 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for ASUS ZenScreen MB16QHG - LED-skærm - 16 - bærbar - 2560 x 1600 WQXGA @ 120 Hz - IPS - 500 cd/m² - 1200:1 - DisplayHDR 400 - 5 ms - HDMI, 2xUSB-C - grå

PriceData har fulgt prisen på ASUS ZenScreen MB16QHG - LED-skærm - 16 - bærbar - 2560 x 1600 WQXGA @ 120 Hz - IPS - 500 cd/m² - 1200:1 - DisplayHDR 400 - 5 ms - HDMI, 2xUSB-C - grå i 165 dage. Laveste pris i perioden er 2.922 kr (registreret d. 25. april 2026), højeste er 3.768 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 3.174 kr.

Den nuværende pris på 3.679 kr er 16% over normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 47 prisfald og 42 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 90 prisændringer for ASUS ZenScreen MB16QHG - LED-skærm - 16 - bærbar - 2560 x 1600 WQXGA @ 120 Hz - IPS - 500 cd/m² - 1200:1 - DisplayHDR 400 - 5 ms - HDMI, 2xUSB-C - grå. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 90 prisændringer for ASUS ZenScreen MB16QHG - LED-skærm - 16 - bærbar - 2560 x 1600 WQXGA @ 120 Hz - IPS - 500 cd/m² - 1200:1 - DisplayHDR 400 - 5 ms - HDMI, 2xUSB-C - grå de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
3. jun. 20263.679 kr11 kr (0%)
2. jun. 20263.690 kr44 kr (1%)
1. jun. 20263.734 kr34 kr (1%)
31. maj 20263.768 kr1 kr (0%)
30. maj 20263.767 kr31 kr (1%)
29. maj 20263.736 kr11 kr (0%)
28. maj 20263.747 kr28 kr (1%)
27. maj 20263.719 kr11 kr (0%)
25. maj 20263.730 kr1 kr (0%)
21. maj 20263.731 kr6 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret