Gå til hovedindhold

BRUDER Professional series - Claas Lexion 780 Terra Trac mejetærsker

BruderLegetøjRealistiske funktionerBørnelegetøj og rollespilEAN: 4001702021191

Bruder Claas Lexion 780 Terra Trac Mejetærsker i skala 1:16 med larvefødder, aftagelig skærebord og funktionel korntank. Perfekt legetøj til små landmænd. Læs mere

Pris fra 642 krtil 794,95 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 152,95 kr (19% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 635,96 kr 18. maj

Sammenlign priser på BRUDER Professional series - Claas Lexion 780 Terra Trac mejetærsker og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 642 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
BRUDER Professional series - Claas Lexion 780 Terra Trac mejetærsker
642 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Bruder Claas Lexion 780 Terra Trac Combine harvester
644 kr
Til butik
Gå til Gucca.dk
TrustScore 5 ud af 54,7
Bruder Claas Lexion 780 Mejetærsker
749,95 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Bruder Claas Lexion 780 Terra Trac Mejetærsker (02119)
757 kr
Til butik
Gå til Almas Park & Fritid
TrustScore 4.5 ud af 54,4
Bruder Claas Lexion 780 Mejetærsker på larvefødder
789 kr
Til butik
Gå til Kids-world.dk
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Bruder Arbejdsmaskine - Claas Lexion 780 Terra Trac M... - 02119
794,95 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad BRUDER Professional series - Claas Lexion 780 Terra Trac mejetærsker koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad BRUDER Professional series - Claas Lexion 780 Terra Trac mejetærsker koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK642 kr681 krKøb
2Proshop DK644 kr683 krKøb
3Gucca.dk749,95 kr749,95 krKøb
4Teknikproffset DK757 kr816 krKøb
5Almas Park & Fritid789 kr789 krKøb
6Kids-world.dk794,95 kr794,95 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Bruder Claas Lexion 780 Terra Trac Mejetærsker

Bruder

Bruder Claas Lexion 780 Terra Trac Mejetærsker i skala 1:16 med larvefødder, aftagelig skærebord og funktionel korntank. Perfekt legetøj til små landmænd.

• mejetærsker
• bruder legetøj
• landbrugslegetøj
• claas lexion
• høstmaskine legetøj
• terra trac
• larvefødder
• landmand legetøj
• Børnelegetøj og rollespil
• Realistiske funktioner

Beskrivelse

Bruder Claas Lexion 780 Terra Trac Mejetærsker er en detaljeret legetøjsmodel i skala 1:16 baseret på den ægte Claas høstmaskine. Modellen er udstyret med funktionelle larvefødder (Terra Trac) der sikrer stabil kørsel og mindsker marktrykket. Skærebordet kan hæves, sænkes og roterer automatisk under kørsel, ligesom det kan afmonteres til transport. Korntanken og førerhusdøre kan åbnes, og maskinen har et funktionelt tømmerør med roterende snegl der viser korntransporten. Modellen kan fyldes med korngranulat der føres gennem via den indbyggede snegl for en realistisk oplevelse. Lavet i slidstærkt ABS-plast og egnet til både indendørs og udendørs leg. Kompatibel med andre BRUDER køretøjer og Bworld figurer. Opfylder internationale legetøjsstandarder EN71 og ASTM.

Specifikationer

skala:1:16
vægt:3,5 kg
bredde:47 cm
højde:23,5 cm
længde:60 cm
materiale:ABS plast
aldersgruppe:3+ år
produceret_i:Tyskland
kompatibilitet:BRUDER køretøjer og Bworld figurer
særlige_funktioner:Aftagelig skærebord, åbnelig korntank, roterende snegl, larvefødder
sikkerhedsstandarder:EN71, ASTM

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Fra hvilken alder er mejetærskeren egnet?

Bruder Claas Lexion 780 er egnet til børn fra 3 år og opefter. Den opfylder alle sikkerhedsstandarder for legetøj.

Kan skærebordet tages af?

Ja, skærebordet kan afmonteres og spændes fast på en transportanhænger (sælges separat). Det kan også hæves og sænkes.

Er den kompatibel med andet BRUDER legetøj?

Ja, modellen er kompatibel med andre BRUDER køretøjer og figurer fra Bworld-serien, så man kan skabe hele legetøjslandbruget.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for BRUDER Professional series - Claas Lexion 780 Terra Trac mejetærsker

PriceData har fulgt prisen på BRUDER Professional series - Claas Lexion 780 Terra Trac mejetærsker i 181 dage. Laveste pris i perioden er 628 kr (registreret d. 4. december 2025), højeste er 713 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 658 kr.

Den nuværende pris på 642 kr er 2% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 60 prisfald og 15 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 75 prisændringer for BRUDER Professional series - Claas Lexion 780 Terra Trac mejetærsker. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 75 prisændringer for BRUDER Professional series - Claas Lexion 780 Terra Trac mejetærsker de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
27. maj 2026642 kr2 kr (0%)
26. maj 2026644 kr1 kr (0%)
25. maj 2026643 kr1 kr (0%)
20. maj 2026644 kr8,04 kr (1%)
18. maj 2026635,96 kr8,04 kr (1%)
17. maj 2026644 kr8,04 kr (1%)
2. maj 2026635,96 kr54,04 kr (8%)
21. apr. 2026690 kr37 kr (6%)
19. apr. 2026653 kr12 kr (2%)
17. apr. 2026641 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret