Gå til hovedindhold

Brother TZFX231 - Sort på hvid - Rulle (1,2 cm x 8 m) fleksibel tape - for P-Touch PT-1010, 1080, 1090, 1230, 1290, 18, 2100, 2110, 2430, 3600, 7100, 9800, PT-GL-200

BrotherAdresseetiketterEAN: 4977766691741
Pris fra 123 krtil 868,75 kr
13 forhandlere

Prisforskel: 745,75 kr (86% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 119 kr 4. mar.

Sammenlign priser på Brother TZFX231 - Sort på hvid - Rulle (1,2 cm x 8 m) fleksibel tape - for P-Touch PT-1010, 1080, 1090, 1230, 1290, 18, 2100, 2110, 2430, 3600, 7100, 9800, PT-GL-200 og køb billigst

13 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 123 kr. 12 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Tonerland.dk
TrustScore 5 ud af 54,9
E-mærke certificeret
Brother TZEFX231 TZ-tape /12 mm./Sort Tekst /Hvid Tape
123 kr
Til butik
Brother TZEFX231 TZ-tape /12 mm./Sort Tekst /Hvid Tape billede

Produktinformation

Brother TZEFX231 TZ-tape / 12 mm. / Sort Tekst / Hvid Tape Brother Flexible TZ-tape. Bruges på f.eks. kabler og ledninger. TZE tape nummer : TZeFX231 Tape bredde : 12 mm.Tape længde : 8 m. Tape farve : HvidTekst farve: Sort Producent : Original Broth...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Brother
Kategori: Brother PT 200
EAN: 4977766691741
Varenr.: TZEFX231
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Brother TZe FX231 Fleksibelt ID-tape (1,2 cm x 8 m) 1kassette(r)
130 kr
Til butik
Brother TZe FX231 Fleksibelt ID-tape (1,2 cm x 8 m) 1kassette(r) billede

Produktinformation

Brother TZE-FX231. Etiket, farve: Sort på hvid, Båndtype: TZ, Produktfarve: Hvid. Båndbredde: 1,2 cm, Båndlængde: 8 m, Bredde: 18 mm. Pallens bruttohøjde: 16,2 cm, Hovedkasser pr. palle (udvendigt): 36 stk, Lag pr. palle: 6 stk. Båndstørrelse: 1,2 cm...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Brother
Artikel nr.: TZEFX231
EAN: 4977766691741
Varenr.: 987656647
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Brother TZe-FX231 labeltape - sort på hvid 12mm x 8m - flexible
139 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Brother TZEFX231 etikett-tejp TZ
-4%152 kr
Før 159 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
TAPE TZEFX231 HVID/SORT 12MM
152,9 kr
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Brother Tape 12mm Tze-fx231 Sort/hvid Fleksibel
-0%161 kr
Før 161,25 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Billigelogvvs.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,4
Tape Tzefx231 Hvid/Sort 12Mm
162,73 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Tape tzefx231 hvid/sort 12mm
167,5 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Brother TZe FX231 Fleksibelt ID-tape (1,2 cm x 8 m) 1kassette(r)
169 kr
Til butik
Gå til Hertels Boresko
TrustScore 4 ud af 53,7
Brother Tape Tzefx231 12mm Sort/hvid Flexible
238,44 kr
Til butik
Gå til RedOffice Konpap
TrustScore 4.5 ud af 54,1
E-mærke certificeret
Prægetape Brother 12 mm x 8 m
256,19 kr
Til butik
Gå til InkClub DK
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Other Tape Brother TZEFX231 12mm, sort på hvid 4977766691741 Modsvarer: N/A
649 kr
Til butik
Gå til Nova Nordic A/S
TrustScore 4.5 ud af 54,4
Brother labeltape TZeFX 231, 12mm 8 m. sort på hvid fleksibel
868,75 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 13 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Brother TZFX231 - Sort på hvid - Rulle (1,2 cm x 8 m) fleksibel tape - for P-Touch PT-1010, 1080, 1090, 1230, 1290, 18, 2100, 2110, 2430, 3600, 7100, 9800, PT-GL-200 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 13 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Brother TZFX231 - Sort på hvid - Rulle (1,2 cm x 8 m) fleksibel tape - for P-Touch PT-1010, 1080, 1090, 1230, 1290, 18, 2100, 2110, 2430, 3600, 7100, 9800, PT-GL-200 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Tonerland.dk123 kr123 krKøb
2CompuMail DK130 kr130 krKøb
3CS MEGASTORE DK139 kr178 krKøb
4Teknikproffset DK152 kr201 krKøb
5EL-GROSSISTEN152,9 kr152,9 krKøb
6Dustin DK161 kr247,25 krKøb
7Billigelogvvs.dk162,73 kr162,73 krKøb
8MaintainIt167,5 kr167,5 krKøb
9Ultrashop169 kr169 krKøb
10Hertels Boresko238,44 kr238,44 krKøb
11RedOffice Konpap256,19 kr256,19 krKøb
12InkClub DK649 kr649 krKøb
13Nova Nordic A/S868,75 kr868,75 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Brother TZFX231 - Sort på hvid - Rulle (1,2 cm x 8 m) fleksibel tape - for P-Touch PT-1010, 1080, 1090, 1230, 1290, 18, 2100, 2110, 2430, 3600, 7100, 9800, PT-GL-200

PriceData har fulgt prisen på Brother TZFX231 - Sort på hvid - Rulle (1,2 cm x 8 m) fleksibel tape - for P-Touch PT-1010, 1080, 1090, 1230, 1290, 18, 2100, 2110, 2430, 3600, 7100, 9800, PT-GL-200 i 177 dage. Laveste pris i perioden er 119 kr (registreret d. 4. marts 2026), højeste er 126 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 122 kr.

Den nuværende pris på 123 kr er tæt på normalprisen. Der er registreret 7 prisfald og 7 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 15 prisændringer for Brother TZFX231 - Sort på hvid - Rulle (1,2 cm x 8 m) fleksibel tape - for P-Touch PT-1010, 1080, 1090, 1230, 1290, 18, 2100, 2110, 2430, 3600, 7100, 9800, PT-GL-200. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 15 prisændringer for Brother TZFX231 - Sort på hvid - Rulle (1,2 cm x 8 m) fleksibel tape - for P-Touch PT-1010, 1080, 1090, 1230, 1290, 18, 2100, 2110, 2430, 3600, 7100, 9800, PT-GL-200 de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
28. mar. 2026123 kr1 kr (1%)
27. mar. 2026122 kr2 kr (2%)
21. mar. 2026120 kr2 kr (2%)
20. mar. 2026122 kr2 kr (2%)
10. mar. 2026120 kr1 kr (1%)
7. mar. 2026121 kr1 kr (1%)
5. mar. 2026120 kr1 kr (1%)
4. mar. 2026119 kr1 kr (1%)
3. mar. 2026120 kr3 kr (2%)
7. feb. 2026123 kr1 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret