Gå til hovedindhold

Brother TN248XLM - Højtydende - magenta - original - boks - tonerpatron - Op til 3000 sider

BrotherTonere og inkjetpatronerHøj kapacitetKontorbrugEAN: 4977766821803

Brother TN-248XLM original magenta tonerpatron med høj kapacitet til 2300 sider. Sikrer skarpe print og pålidelig ydelse til professionel brug. Læs mere

Pris fra 818 krtil 1.182 kr
12 forhandlere

Prisforskel: 364 kr (31% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 783 kr 17. maj

Sammenlign priser på Brother TN248XLM - Højtydende - magenta - original - boks - tonerpatron - Op til 3000 sider og køb billigst

12 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 818 kr. 9 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Komplett DK
TrustScore 2.5 ud af 52,4
E-mærke certificeret
Brother toner TN248XLM Magenta
818 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Brother TN-248XLM toner cartridge
836 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Brother TN248XLM - Højtydende - magenta - original - boks - tonerpatron - Op til 3000 sider
864 kr
Til butik
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Brother TN248XLM Magenta 2300 sider Toner
865 kr
Til butik
Gå til INKPARTNER - dit sted for blæk og toner
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Brother TN248 XL Magenta toner 2300 sider Original
879 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Toner Brother TN248XLM magenta - højtydende, 2.300 sider
929 kr
Til butik
Gå til InkClub DK
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Brother Brother 248 Tonerkassette XL magenta TN248XLM Modsvarer: N/A
945,9 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Toner Brother TN248XLM magenta - højtydende, 2.300 sider
949 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Brother Toner TN248XLM TN-248 XL Magenta
-17%969 kr
Før 1.169 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Brother TN-248XLM tonerpatron 1 stk Original Magenta
979 kr
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Brother Toner Magenta 2.3k Tn-248xlm
1.119 kr
Til butik
Gå til RedOffice Konpap
TrustScore 4.5 ud af 54,1
E-mærke certificeret
Brother TN248XL toner
1.182 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 12 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Brother TN248XLM - Højtydende - magenta - original - boks - tonerpatron - Op til 3000 sider koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 12 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Brother TN248XLM - Højtydende - magenta - original - boks - tonerpatron - Op til 3000 sider koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Komplett DK818 kr818 krKøb
2Proshop DK836 kr875 krKøb
3CS MEGASTORE DK864 kr903 krKøb
4CompuMail DK865 kr865 krKøb
5INKPARTNER - dit sted for blæk og toner879 kr879 krKøb
6Boligcenter DK929 kr929 krKøb
7InkClub DK945,9 kr945,9 krKøb
8Vivas DK949 kr1.018 krKøb
9Teknikproffset DK969 kr1.028 krKøb
10Ultrashop979 kr979 krKøb
11Dustin DK1.119 kr1.205,25 krKøb
12RedOffice Konpap1.182 kr1.182 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Brother TN-248XLM Tonerpatron - Magenta

Brother

Brother TN-248XLM original magenta tonerpatron med høj kapacitet til 2300 sider. Sikrer skarpe print og pålidelig ydelse til professionel brug.

• brother toner
• tn248xlm
• magenta toner
• lasertoner
• original toner
• brother printer
• Kontorbrug
• Høj kapacitet

Beskrivelse

Brother TN-248XLM er en original magenta tonerpatron til Brothers farvelaserprintere med høj kapacitet på 2300 sider ved 5% dækning. Denne højkvalitets lasertoner sikrer skarp og præcis udskrivning hver gang, hvilket gør den ideel til professionel brug og kontormiljøer. Tonerpatronen er designet specifikt til Brother DCP-L og HL-L serien samt MFC-L multifunktionsprintere. Med originale Brother forbrugsstoffer får du garanti for optimal ydeevne og beskyttelse af din printergaranti. Høj kapacitet betyder færre udskiftninger og mere tid til det vigtige arbejde. Perfekt til dokumentudskrivning, rapporter og præsentationer i professionel kvalitet.

Specifikationer

type:Tonerpatron
farve:Magenta
vægt:0.64 kg
garanti:2 år
dækning:5% dækning
kapacitet:2300 sider
teknologi:Laser
pakningstype:Boks
patronydelse:Højtydende
kompatibilitet:Brother DCP-L3515CDW, DCP-L3520CDW, DCP-L3555CDW, HL-L3220CW, HL-L3240CDW, MFC-L3740CDW, MFC-L3760CDW

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Hvor mange sider kan jeg printe med denne patron?

Brother TN-248XLM kan printe op til 2300 sider ved 5% dækning, hvilket svarer til standard testnorm ISO/IEC 19798.

Er denne patron kompatibel med min Brother printer?

Patronen passer til Brother DCP-L3515CDW, DCP-L3520CDW, DCP-L3555CDW, HL-L3220CW, HL-L3240CDW, MFC-L3740CDW, MFC-L3760CDW og flere modeller.

Hvad betyder original patron?

Original betyder produceret af Brother selv, hvilket sikrer fuld kompatibilitet, optimal printkvalitet og bevarer din printergaranti.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Brother TN248XLM - Højtydende - magenta - original - boks - tonerpatron - Op til 3000 sider

PriceData har fulgt prisen på Brother TN248XLM - Højtydende - magenta - original - boks - tonerpatron - Op til 3000 sider i 180 dage. Laveste pris i perioden er 697 kr (registreret d. 19. februar 2026), højeste er 850 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 814 kr.

Den nuværende pris på 818 kr er tæt på normalprisen. Prisen er steget 4% den seneste måned. Der er registreret 11 prisfald og 12 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 24 prisændringer for Brother TN248XLM - Højtydende - magenta - original - boks - tonerpatron - Op til 3000 sider. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 24 prisændringer for Brother TN248XLM - Højtydende - magenta - original - boks - tonerpatron - Op til 3000 sider de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
18. maj 2026818 kr35 kr (4%)
17. maj 2026783 kr35 kr (4%)
25. apr. 2026818 kr13 kr (2%)
24. apr. 2026805 kr13 kr (2%)
22. apr. 2026818 kr13 kr (2%)
21. apr. 2026805 kr13 kr (2%)
11. apr. 2026818 kr13 kr (2%)
10. apr. 2026805 kr13 kr (2%)
20. feb. 2026818 kr121 kr (17%)
19. feb. 2026697 kr134 kr (16%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret