Gå til hovedindhold

Brother P-Touch PT-E720BT - Etiketprinter - termo transfer - Rulle (2,4 cm) - 180 dpi - op til 20 mm/sek. - USB 2.0, Bluetooth

BrotherLabelmaskinerEAN: 4977766847827
Pris fra 1.061 krtil 1.271 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 210 kr (17% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 940 kr 7. apr.

Sammenlign priser på Brother P-Touch PT-E720BT - Etiketprinter - termo transfer - Rulle (2,4 cm) - 180 dpi - op til 20 mm/sek. - USB 2.0, Bluetooth og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1061 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Brother P-touch Pro Pt-e720bt
-0%1.061 kr
Før 1.061,25 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Brother P-touch Pro Pt-e720bt billede

Produktinformation

Bærbar batteridrevet etiketprinter til kabel- og asset-ID på stedet Printer holdbare TZe-tapes med termotransfer op til 24 mm bredde Automatisk cutter, etiketter op til 1 m og 180 x 180 dpi skarphed Bluetooth 5.0 SPP og USB lader teams printe fra telefoner og pc'er Indbygget 1750 mAh Li‑ion-batteri med automatisk slukning til brug i marken...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Brother
Kategori: Etiketteprintere
Artikel nr.: PTE720BTZ1
EAN: 4977766847827
Varenr.: 5020074469
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Brother PT-E720BT Termisk overførsel
1.112 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Brother P-Touch PT-E720BT - Etiketprinter - termo transfer - Rulle (2,4 cm) - 180 dpi - op til 20 mm/sek. - USB 2.0, Bluetooth
1.199 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Brother P-Touch PT-E720BT - Thermal transfer - 180 dpi - Bluetooth
-2%1.271 kr
Før 1.295 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Brother P-Touch PT-E720BT - Etiketprinter - termo transfer - Rulle (2,4 cm) - 180 dpi - op til 20 mm/sek. - USB 2.0, Bluetooth koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Brother P-Touch PT-E720BT - Etiketprinter - termo transfer - Rulle (2,4 cm) - 180 dpi - op til 20 mm/sek. - USB 2.0, Bluetooth koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Dustin DK1.061 kr1.147,25 krKøb
2CompuMail DK1.112 kr1.112 krKøb
3CS MEGASTORE DK1.199 kr1.199 krKøb
4Proshop DK1.271 kr1.271 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Brother P-Touch PT-E720BT - Etiketprinter - termo transfer - Rulle (2,4 cm) - 180 dpi - op til 20 mm/sek. - USB 2.0, Bluetooth

PriceData har fulgt prisen på Brother P-Touch PT-E720BT - Etiketprinter - termo transfer - Rulle (2,4 cm) - 180 dpi - op til 20 mm/sek. - USB 2.0, Bluetooth i 172 dage. Laveste pris i perioden er 834 kr (registreret d. 22. februar 2026), højeste er 1.426 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.136 kr.

Den nuværende pris på 1.061 kr er 7% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Der er registreret 13 prisfald og 12 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 26 prisændringer for Brother P-Touch PT-E720BT - Etiketprinter - termo transfer - Rulle (2,4 cm) - 180 dpi - op til 20 mm/sek. - USB 2.0, Bluetooth. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 26 prisændringer for Brother P-Touch PT-E720BT - Etiketprinter - termo transfer - Rulle (2,4 cm) - 180 dpi - op til 20 mm/sek. - USB 2.0, Bluetooth de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
29. apr. 20261.061 kr1 kr (0%)
28. apr. 20261.060 kr41 kr (4%)
26. apr. 20261.019 kr41 kr (4%)
8. apr. 20261.060 kr120 kr (13%)
7. apr. 2026940 kr120 kr (11%)
28. mar. 20261.060 kr2 kr (0%)
28. feb. 20261.062 kr228 kr (27%)
22. feb. 2026834 kr228 kr (21%)
17. feb. 20261.062 kr8 kr (1%)
10. feb. 20261.070 kr50 kr (4%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret