Gå til hovedindhold

Brother DCP-L2620DW - Multifunktionsprinter - S/H - laser - A4/Legal (medie) - op til 32 spm (kopiering) - op til 32 spm (udskriver) - 250 ark - USB 2.0, Wi-Fi(n)

BrotherPrintere, kopimaskiner og faxmaskinerTrådløs Wi-Fi printingHjemmekontor og små virksomhederEAN: 4977766831321

Brother DCP-L2620DW kombinerer print, scan og kopi i én kompakt enhed med Wi-Fi og automatisk dobbeltsidet print for effektiv kontorbrug. Læs mere

Pris fra 1.249 krtil 1.899 kr
11 forhandlere

Prisforskel: 650 kr (34% besparelse)

Sammenlign priser på Brother DCP-L2620DW - Multifunktionsprinter - S/H - laser - A4/Legal (medie) - op til 32 spm (kopiering) - op til 32 spm (udskriver) - 250 ark - USB 2.0, Wi-Fi(n) og køb billigst

11 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1249 kr. 10 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Komplett DK
TrustScore 2.5 ud af 52,4
E-mærke certificeret
Brother DCP-L2620DW printer
1.249 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Brother DCP-L2620DW - Multifunktionsprinter - S/H - laser - A4/Legal (medie) - op til 32 spm (kopiering) - op til 32 spm (udskriver) - 250 ark - USB 2.0, Wi-Fi(n)
1.324 kr
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Brother Dcp-l2620dw A4 Mfp
1.349 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Brother DCP-L2620DW - Mono Laser - A4 Duplex - 32 ppm Multifunktion - Monokrom - Laser
1.398 kr
Til butik
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Brother DCP-L2620DW Laser
1.402 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Brother DCP-L2620DW multifunktionel hvid laserprinter
1.559 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Brother DCP-L2620DW - alt-i-én A4 s/h-laserprinter
1.569 kr
Til butik
Gå til INphone.dk
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Brother DCP-L2620DW Mono Duplex All-in-One laserprinter
1.699 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Laserprinter Brother DCP-L2620DW multifunktion S/H med Wi?Fi
1.699 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Laserprinter Brother DCP-L2620DW multifunktion S/H med Wi?Fi
1.719 kr
Til butik
Gå til RedOffice Konpap
TrustScore 4.5 ud af 54,1
E-mærke certificeret
Brother DCPL2620DW printer
1.899 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 11 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Brother DCP-L2620DW - Multifunktionsprinter - S/H - laser - A4/Legal (medie) - op til 32 spm (kopiering) - op til 32 spm (udskriver) - 250 ark - USB 2.0, Wi-Fi(n) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 11 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Brother DCP-L2620DW - Multifunktionsprinter - S/H - laser - A4/Legal (medie) - op til 32 spm (kopiering) - op til 32 spm (udskriver) - 250 ark - USB 2.0, Wi-Fi(n) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Komplett DK1.249 kr1.249 krKøb
2CS MEGASTORE DK1.324 kr1.393 krKøb
3Dustin DK1.349 kr1.435,25 krKøb
4Proshop DK1.398 kr1.398 krKøb
5CompuMail DK1.402 kr1.402 krKøb
6Teknikproffset DK1.559 kr1.638 krKøb
7Ultrashop1.569 kr1.569 krKøb
8INphone.dk1.699 kr1.699 krKøb
9Boligcenter DK1.699 kr1.699 krKøb
10Vivas DK1.719 kr1.769 krKøb
11RedOffice Konpap1.899 kr1.899 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Brother DCP-L2620DW

Brother

Brother DCP-L2620DW kombinerer print, scan og kopi i én kompakt enhed med Wi-Fi og automatisk dobbeltsidet print for effektiv kontorbrug.

• brother printer
• laserprinter
• alt-i-en printer
• mono printer
• dcp-l2620dw
• Hjemmekontor og små virksomheder
• Trådløs Wi-Fi printing

Beskrivelse

Brother DCP-L2620DW er en alsidig alt-i-én mono laserprinter, der kombinerer print, scanning og kopiering i ét kompakt apparat. Designet til hjemmekontor og mindre virksomheder tilbyder printeren hurtig udskrivning med hastigheder op til 32 sider pr. minut. Med trådløs Wi-Fi-forbindelse og Brother Mobile Connect-app kan du nemt printe fra smartphone eller tablet. DCP-L2620DW understøtter automatisk dupleksprint og har en generøs papirkapacitet på 250 ark. Printeren holder driftsomkostningerne nede med separate tromle- og tonerenheder, og den medfølgende starttoner giver op til 700 sider. Med sin kompakte størrelse og lave støjniveau er den perfekt til mindre arbejdspladser.

Specifikationer

vægt:11,7 kg
sikkerhed:WPA2-PSK, WPA3-SAE, SSL/TLS, IP-filtrering
hukommelse:128 MB
opløsning:Op til 1200 x 1200 dpi
dimensioner:41 x 39,9 x 27,2 cm
forbindelse:USB 2.0, Wi-Fi 802.11n
støjniveau:49 dBA (drift) / 30 dBA (standby)
første_side:8,5 sekunder
kontrolpanel:2-linjet LCD
papirkapacitet:250 ark
mediestørrelse:A4, A5, A6, Legal, Executive
miljøstandarder:ENERGY STAR, Blå Engel
automatisk_duplex:Ja
månedlig_volumen:Op til 2500 sider
strømforbrug_aktiv:480 Watt
strømforbrug_dvale:4,1 Watt
strømforbrug_standby:43 Watt
udskrivningshastighed:Op til 32 spm
udskrivningsteknologi:Laser monokrom
understøttede_medier:Almindeligt papir, tykt papir, etiketter, konvolutter

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Kan printeren printe på begge sider af papiret?

Ja, DCP-L2620DW har automatisk dupleksprint (dobbeltsidet) som standard og kan printe op til 16 sider pr. minut i duplekstilstand.

Hvor mange sider kan jeg printe med den medfølgende toner?

Den medfølgende starttoner kan printe op til 700 sider. Du kan opgradere til høj kapacitet toner (TN2510XL) som printer op til 3000 sider.

Kan jeg printe fra min smartphone?

Ja, med Brother Mobile Connect-appen kan du nemt printe og scanne direkte fra din smartphone eller tablet via Wi-Fi-forbindelse.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Brother DCP-L2620DW - Multifunktionsprinter - S/H - laser - A4/Legal (medie) - op til 32 spm (kopiering) - op til 32 spm (udskriver) - 250 ark - USB 2.0, Wi-Fi(n)

PriceData har fulgt prisen på Brother DCP-L2620DW - Multifunktionsprinter - S/H - laser - A4/Legal (medie) - op til 32 spm (kopiering) - op til 32 spm (udskriver) - 250 ark - USB 2.0, Wi-Fi(n) i 183 dage. Laveste pris i perioden er 1.241 kr (registreret d. 12. december 2025), højeste er 1.304 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.257 kr.

Den nuværende pris på 1.249 kr er tæt på normalprisen. Der er registreret 9 prisfald og 9 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 18 prisændringer for Brother DCP-L2620DW - Multifunktionsprinter - S/H - laser - A4/Legal (medie) - op til 32 spm (kopiering) - op til 32 spm (udskriver) - 250 ark - USB 2.0, Wi-Fi(n). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 18 prisændringer for Brother DCP-L2620DW - Multifunktionsprinter - S/H - laser - A4/Legal (medie) - op til 32 spm (kopiering) - op til 32 spm (udskriver) - 250 ark - USB 2.0, Wi-Fi(n) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
19. feb. 20261.249 kr53 kr (4%)
18. feb. 20261.302 kr53 kr (4%)
6. feb. 20261.249 kr55 kr (4%)
5. feb. 20261.304 kr55 kr (4%)
24. jan. 20261.249 kr20 kr (2%)
22. jan. 20261.269 kr20 kr (2%)
19. jan. 20261.249 kr20 kr (2%)
17. jan. 20261.269 kr20 kr (2%)
8. jan. 20261.249 kr13 kr (1%)
7. jan. 20261.262 kr13 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret