Gå til hovedindhold

Braun PurShine KF 1500 BK - Kaffemaskine - 10 kopper - rustfrit stål/sort

BraunKaffemaskinerEAN: 8021098001870
Pris fra 262 krtil 499 kr
8 forhandlere

Prisforskel: 237 kr (47% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 254 kr 14. maj

Sammenlign priser på Braun PurShine KF 1500 BK - Kaffemaskine - 10 kopper - rustfrit stål/sort og køb billigst

8 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 262 kr. 8 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Braun PurShine KF 1500 BK Kaffemaskine Rustfrit stål/sort
262 kr
Til butik
Braun PurShine KF 1500 BK Kaffemaskine Rustfrit stål/sort billede

Produktinformation

Braun PurShine KF 1500 BK - Kaffemaskine - 10 kopper - rustfrit stål/sort

Produktspecifikationer

Artikel nr.: KF 1500 BK
EAN: 8021098001870
Varenr.: 1003787854
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Braun PurShine KF 1500 BK kaffemaskine - rustfrit stål/sort, 10 kopper
-3%319 kr
Før 329 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Braun PurShine KF 1500 BK kaffemaskine - rustfrit stål/sort, 10 kopper billede

Produktinformation

Braun PurShine KF 1500 BK - Kaffemaskine - 10 kopper - rustfrit stål/sortGenereltBrygningsmetode: FilterFarve: Rustfrit stål/sortFormfaktor: FritståendeKaffe Type Kombatibilitet: Grund kaffeKaffemaskine-egenskaber: Automatisk frakoblingOptiBrewSystemdryp stop systemdrejefilterKop Kapacitet: 10Maskinopvaskbar: Aftagelige deleOverensstemmelsesstandarder: BPA-friProdukttype: KaffemaskineKaraffelKaraffel inkluderet: JaIndstilliinger, styringerog indikatorerIndikatorer: JaKontrolelementer: TrykknapVandniveauvindue: JaKraftSpænding: 220 - 240 V / 50 - 60 HzStrømforbrug: 1000 WProducentgarantiGaranti: 2 år...

Produktspecifikationer

Kategori: Kaffemaskiner
Vægt: 2.28g
EAN: 8021098001870
Varenr.: 2074017
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Braun KF1500BK PurShine coffee maker
319 kr
Til butik
Braun KF1500BK PurShine coffee maker billede

Produktinformation

The Braun KF1500BK coffee maker represents the stylish Braun PurShine breakfast series. The device utilizes OptiBrewSystem technology, which optimizes temperature, filtration time, and extraction to ensure a consistently aromatic coffee experience with every cup. The PurShine coffee maker can brew 10 large or 15 small cups at once, and the 1.25 L AromaCarafe glass carafe with its special design helps preserve the coffee's flavors for longer. With the drip lock, you can serve coffee while it's still brewing. The clear water level indicator with a scale makes it easy to fill the water tank, and the EasyFill swivel filter basket adds convenience. The hot plate keeps the coffee warm for 40 minutes, after which the device shuts off automatically. Power 1000 W. 2-year warranty. Features: Power 1000 W, Capacity 10 cups, OptiBrew System, AromaCarafe carafe volume 1.25 L, Glass carafe is dishwasher safe, Swivel EasyFill filter basket, Filter paper size 1 x 4, Drip lock, Water level indicator with dual scale, Power indicator light, Automatic shut-off after 40 min, BPA-free, Cord storage, Dimensions (W x D x H) 29.2 x 15.8 x 31.1 cm, Weight 1.8 kg.

Produktspecifikationer

Mærke: Braun
Kategori: Kaffemaskiner
EAN: 8021098001870
Varenr.: C58919
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Braun PurShine KF 1500 BK - Kaffemaskine - 10 kopper - rustfrit stål/sort
334 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Braun PurShine KF 1500 BK kaffemaskine - rustfrit stål/sort, 10 kopper
-3%339 kr
Før 349 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Braun PurShine KF 1500 BK Kaffemaskine Rustfrit stål/sort
359 kr
Til butik
Gå til Homeshop DK
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Braun KF1500BK Kaffemaskine
399,95 kr
Til butik
Gå til SA-Service.dk
TrustScore 4 ud af 53,9
Braun Kaffemaskine KF1500.BK
499 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Braun PurShine KF 1500 BK - Kaffemaskine - 10 kopper - rustfrit stål/sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Braun PurShine KF 1500 BK - Kaffemaskine - 10 kopper - rustfrit stål/sort koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK262 kr262 krKøb
2Boligcenter DK319 kr319 krKøb
3Teknikproffset DK319 kr378 krKøb
4CS MEGASTORE DK334 kr373 krKøb
5Vivas DK339 kr408 krKøb
6Ultrashop359 kr359 krKøb
7Homeshop DK399,95 kr399,95 krKøb
8SA-Service.dk499 kr499 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Braun PurShine KF 1500 BK - Kaffemaskine - 10 kopper - rustfrit stål/sort

PriceData har fulgt prisen på Braun PurShine KF 1500 BK - Kaffemaskine - 10 kopper - rustfrit stål/sort i 180 dage. Laveste pris i perioden er 254 kr (registreret d. 3. december 2025), højeste er 360 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 269 kr.

Den nuværende pris på 262 kr er 3% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er steget 2% den seneste måned. Der er registreret 23 prisfald og 26 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 50 prisændringer for Braun PurShine KF 1500 BK - Kaffemaskine - 10 kopper - rustfrit stål/sort. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 50 prisændringer for Braun PurShine KF 1500 BK - Kaffemaskine - 10 kopper - rustfrit stål/sort de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
20. maj 2026262 kr4 kr (2%)
16. maj 2026258 kr4 kr (2%)
14. maj 2026254 kr1 kr (0%)
8. maj 2026255 kr2 kr (1%)
6. maj 2026257 kr1 kr (0%)
1. maj 2026258 kr4 kr (2%)
28. apr. 2026262 kr2 kr (1%)
25. apr. 2026260 kr1 kr (0%)
17. apr. 2026259 kr2 kr (1%)
16. apr. 2026257 kr3 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret