Gå til hovedindhold

Brandtæppe 120x180 cm Housegard 1 stk - max 550 grader

HousegardFørstehjælpEAN: 7320896020252
Pris fra 188 krtil 433,75 kr
13 forhandlere

Prisforskel: 245,75 kr (57% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Brandtæppe 120x180 cm Housegard 1 stk - max 550 grader og køb billigst

13 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 188 kr. 13 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Housegard Brandtæppe, 120x180 cm, Rød, Silikonebelagt
188 kr
Til butik
Housegard Brandtæppe, 120x180 cm, Rød, Silikonebelagt billede

Produktinformation

Brandtæppet er et glimrende supplement til pulverslukkeren, primært til at slukke mindre brande på komfuret, i senge, møbler eller tøj. At kvæle ilden med et brandtæppe er meget effektivt, og kræver minimalt saneringsarbejde. Brandtæppet skal hænge let tilgængeligt, så det virkelig kan være til nytte, når det er nødvendigt. Standardbrandtæppe til placering og anvendelse i hjem, kontorer, køkkener og andre offentlige steder. 120 x 180 cm er de mål, som Brandbeskyttelsesforeningen og MSB anbefaler. Silikonbelæg Certifiering: EN 1869:2019...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Housegard
Kategori: Brandmateriel
Artikel nr.: 602025
EAN: 7320896020252
Varenr.: 3063472
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Brandtæppe Housegard FB1218-SC9-C1 120x180cm
207,16 kr
Til butik
Brandtæppe Housegard FB1218-SC9-C1 120x180cm billede

Produktinformation

Housegard brandtæppe, 120x180 cm. Rød og med silikonebelægning. Et brandtæppet er et glimrende supplement til pulverslukkeren, primært til at slukke mindre brande på komfuret, i senge, møbler eller tøj. At kvæle ilden med et brandtæppe er meget effektivt,...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: HOUSEGARD
EAN: 7320896020252
Varenr.: 15842219557199
Gå til EL-NETSALG
TrustScore 4 ud af 53,8
Brandtæppe Housegard FB1218-SC9-C1 120x180cm
207,16 kr
Til butik
Brandtæppe Housegard FB1218-SC9-C1 120x180cm billede

Produktinformation

Housegard brandtæppe FB1218-SC9-C1 med målene 120 x 180 cm er et effektivt brandslukningsredskab, designet til hurtigt at kvæle mindre brande i hjemmet, på kontoret eller værkstedet. Brandtæppets størrelse og silikonebelægning sikrer optimal dækning og ho...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

EAN: 7320896020252
Varenr.: 15253725937990
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Housegard brandtæppe 120X180cm
209 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Brandtæppe 120x180 cm Housegard 1 stk - max 550 grader
216 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Brandtæppe Housegard FB1218-SC9-C1 120x180cm
219 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Brandtæppe 120x180cm
226,25 kr
Til butik
Gå til Globaltools.dk
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Brandtæppe Housegard 120 x 180cm
-45%237,33 kr
Før 433,75 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til BatteryStore & More
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Housegard BT1212, brandtæppe 120x180cm i blister
249 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
Housegard brandtæppe 120x180 cm, silikone
302,5 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Housegard brandtæppe 120 x 180 cm
319 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Housegard brandtæppe 120X180cm
325 kr
Til butik
Gå til Specialbutikken
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Housegard Brandtæppe 120 x 180 cm
433,75 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 13 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Brandtæppe 120x180 cm Housegard 1 stk - max 550 grader koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 13 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Brandtæppe 120x180 cm Housegard 1 stk - max 550 grader koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK188 kr227 krKøb
2EL-GROSSISTEN207,16 kr207,16 krKøb
3EL-NETSALG207,16 kr207,16 krKøb
4Greenline209 kr209 krKøb
5CS MEGASTORE DK216 kr255 krKøb
6Elvvs.dk219 kr219 krKøb
7MaintainIt226,25 kr226,25 krKøb
8Globaltools.dk237,33 kr237,33 krKøb
9BatteryStore & More249 kr249 krKøb
10vvsfittings.dk302,5 kr302,5 krKøb
11LavprisVVS319 kr319 krKøb
12BilligVVS DK325 kr325 krKøb
13Specialbutikken433,75 kr433,75 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Brandtæppe 120x180 cm Housegard 1 stk - max 550 grader

PriceData har fulgt prisen på Brandtæppe 120x180 cm Housegard 1 stk - max 550 grader i 158 dage. Laveste pris i perioden er 184 kr (registreret d. 15. februar 2026), højeste er 194 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 188 kr.

Den nuværende pris på 188 kr er tæt på normalprisen. Der er registreret 10 prisfald og 6 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 17 prisændringer for Brandtæppe 120x180 cm Housegard 1 stk - max 550 grader. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 17 prisændringer for Brandtæppe 120x180 cm Housegard 1 stk - max 550 grader de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
26. mar. 2026188 kr4 kr (2%)
24. mar. 2026192 kr4 kr (2%)
2. mar. 2026188 kr4 kr (2%)
27. feb. 2026184 kr4 kr (2%)
26. feb. 2026188 kr4 kr (2%)
22. feb. 2026184 kr4 kr (2%)
20. feb. 2026188 kr4 kr (2%)
15. feb. 2026184 kr1 kr (1%)
13. feb. 2026185 kr3 kr (2%)
17. jan. 2026188 kr1 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret