Gå til hovedindhold

Brandtæppe 120x120 cm Housegard 1 stk - max 550 grader

HousegardFørstehjælpEAN: 7320896020245
Pris fra 163 krtil 350 kr
10 forhandlere

Prisforskel: 187 kr (53% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 154 kr 9. apr.

Sammenlign priser på Brandtæppe 120x120 cm Housegard 1 stk - max 550 grader og køb billigst

10 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 163 kr. 9 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Housegard Brandtæppe, 120x120 cm, Rød, Silikonebelagt
163 kr
Til butik
Housegard Brandtæppe, 120x120 cm, Rød, Silikonebelagt billede

Produktinformation

Brandtæppet er et glimrende supplement til pulverslukkeren, primært til at slukke mindre brande på komfuret, i senge, møbler eller tøj. At kvæle ilden med et brandtæppe er meget effektivt, og kræver minimalt saneringsarbejde. Brandtæppet skal hænge let tilgængeligt, så det virkelig kan være til nytte, når det er nødvendigt. Standardbrandtæppe til placering og anvendelse i hjem, kontorer, køkkener og andre offentlige steder. 120 x 120 cm er de mål, som Brandbeskyttelsesforeningen og MSB anbefaler. Silikonbelæg Certifiering: EN 1869:2019...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Housegard
Kategori: Brandmateriel
Artikel nr.: 602024
EAN: 7320896020245
Varenr.: 3067510
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Brandtæppe Housegard FB1212-SC9-C 120x120cm
170 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Brandtæppe Housegard FB1212-SC9-C 120x120cm
175,41 kr
Til butik
Brandtæppe Housegard FB1212-SC9-C 120x120cm billede

Produktinformation

Housegard brandtæppe, 120x120cm. Rød og med silikonebelægning. Et brandtæppet er et glimrende supplement til pulverslukkeren, primært til at slukke mindre brande på komfuret, i senge, møbler eller tøj. At kvæle ilden med et brandtæppe er meget effektivt,...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Kategori: Vare 1
EAN: 7320896020245
Varenr.: 15841412645199
Gå til EL-NETSALG
TrustScore 4 ud af 53,8
Brandtæppe Housegard FB1212-SC9-C 120x120cm
175,41 kr
Til butik
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Housegard brandtæppe 120X120cm
179 kr
Til butik
Gå til Globaltools.dk
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Brandtæppe Housegard 120 x 120cm
-45%192,21 kr
Før 351,25 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Housegard brandtæppe 120X120cm
205 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Brandtæppe 120x120 cm Housegard 1 stk - max 550 grader
239 kr
Til butik
Gå til Danskautoudstyr.dk
TrustScore 4 ud af 53,9
Housegaard Brandtæppe 120x120 cm - 550 grader
249 kr
Til butik
Gå til Specialbutikken
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Housegard Brandtæppe 120 x 120 cm
350 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 10 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Brandtæppe 120x120 cm Housegard 1 stk - max 550 grader koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 10 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Brandtæppe 120x120 cm Housegard 1 stk - max 550 grader koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK163 kr202 krKøb
2Elvvs.dk170 kr170 krKøb
3EL-GROSSISTEN175,41 kr175,41 krKøb
4EL-NETSALG175,41 kr175,41 krKøb
5Greenline179 kr179 krKøb
6Globaltools.dk192,21 kr192,21 krKøb
7BilligVVS DK205 kr205 krKøb
8CS MEGASTORE DK239 kr278 krKøb
9Danskautoudstyr.dk249 kr249 krKøb
10Specialbutikken350 kr350 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Brandtæppe 120x120 cm Housegard 1 stk - max 550 grader

PriceData har fulgt prisen på Brandtæppe 120x120 cm Housegard 1 stk - max 550 grader i 164 dage. Laveste pris i perioden er 140,33 kr (registreret d. 6. januar 2026), højeste er 164 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 157 kr.

Den nuværende pris på 163 kr er 4% over normalprisen. Der er registreret 5 prisfald og 6 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 12 prisændringer for Brandtæppe 120x120 cm Housegard 1 stk - max 550 grader. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 12 prisændringer for Brandtæppe 120x120 cm Housegard 1 stk - max 550 grader de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
25. apr. 2026163 kr9 kr (6%)
9. apr. 2026154 kr10 kr (6%)
17. feb. 2026164 kr3 kr (2%)
6. feb. 2026161 kr3 kr (2%)
5. feb. 2026164 kr3 kr (2%)
7. jan. 2026161 kr20,67 kr (15%)
6. jan. 2026140,33 kr9,67 kr (6%)
5. jan. 2026150 kr11 kr (7%)
30. dec. 2025161 kr11 kr (7%)
28. dec. 2025150 kr11 kr (7%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret