Gå til hovedindhold

Boyle Gulvlampe Smoke Grey By Rydéns - Stue - Moderne - Sten - Med én lyskilde

By RydénsLamperEAN: 7391741009326
Pris fra 1.375 krtil 2.215 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 840 kr (38% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.328,9 kr 31. maj

Sammenlign priser på Boyle Gulvlampe Smoke Grey By Rydéns - Stue - Moderne - Sten - Med én lyskilde og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1375 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til LampeGuru.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
By Rydéns Boyle gulvlampe
1.375 kr
Til butik
By Rydéns Boyle gulvlampe billede

Produktinformation

Boyle gulvlampen - En belysningsperle til dit hjem Elegant drømmeverden, det er de tanker man får, når man ser Boyle serien fra svenske by Rydéns. Med sin legende karakter og brug af naturlige farver og materialer er det svært at modstå charmen ved Boyle...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: By Rydéns
Kategori: Lampetyper
Farve: Røgfarvet/Sort
EAN: 7391741009326
Varenr.: 6244115205
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
By Rydéns Golvlampa Boyle rökgrå 4100930-4505 By Rydéns
-19%1.492 kr
Før 1.849 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
By Rydéns Golvlampa Boyle rökgrå 4100930-4505 By Rydéns billede

Produktinformation

Golvlampa Boyle rökgrå 4100930-4505 By Rydéns, Boyle golvlampa från By Rydéns är verkligen något utöver det vanliga. Med sin unika kombination av runda former och raka linjer, blandat med naturliga färger och material, sticker denna lampa verkligen ut i mängden. En unik kombination: Grå marmor, svart metall och rökigt glas, Boyle golvlampa kompletterar och lyfter fram rummets övriga inredning. Den gråa marmorn, den svarta metallen och det rökfärgade glaset passar in i en mängd olika miljöer, och ger rummet en sofistikerad och modern känsla. Praktiskt och användarvänligt, Boyle golvlampa är även dimbar, vilket innebär att du kan justera belysningen för att passa stämningen och dina önskemål. Det rekommenderas att använda en dimbar ljuskälla med sockel E27 och max 5W LED i färgen amber för att ge det mest varma och behagliga ljuset. Strömbrytaren finns på kabeln för enkel användning. 5 inspirerande sätt att använda Boyle golvlampa i ditt hem, Genom att ställa Boyle golvlampa intill din favoritfåtölj eller soffa kan du skapa en mysig läshörna. Det mjuka varma ljuset skapar en avkopplande atmosfär perfekt för att sjunka ner i en bra bok. Ljussättningen i hallen är ofta underskattad, men genom att ställa Boyle golvlampa bredvid hatthyllan eller garderoben kan du skapa en varm och välkomnande känsla. Boyle golvlampa ger en varm och avslappnande belysning perfekt även för sovrummet. Ställ den intill sängen för en mjuk och behaglig belysning som hjälper till att skapa lugn och ro. Golvlampans varma och mjuka ljus kan även hjälpa till att minska ögontrötthet och ge dig en mer bekväm och avslappnad arbetsmiljö på arbetsplatsen. Med sin unika design och materialkombination är Boyle golvlampa en utmärkt inredningsdetalj som kan lyfta vilket rum som helst. Placera den bredvid en stor växt för att skapa en grön oas i ditt hem. En del av en helhet: Boyle i olika utföranden, Med en höjd på 164 cm och en diameter på 18 cm, är Boyle golvlampa en elegant och imponerande belysningslösning som passar perfekt för att lysa upp stora rum eller för att ge ditt hem en touch av elegans och stil. Och med andra Boyle-lampor som finns tillgängliga, såsom taklampor, vägglampor och bordslampor, kan du enkelt skapa en sammanhängande och koordinerad belysningsplan för hela ditt hem. Import Höjd: 1635, Import skyddsklass: I I, Import Sladdlängd: 2.50, Import typavljuskälla: LED, Import spänning: 230.00, Import Djup: 280, Import dimbar: 1, Import Bredd: 350, Import lampsockel: E27, Import Vikt: 6.20, Import Effekt: 5.00, Import Farg Lev: Rök, Import ljuskällaingår: 0, Import material: Metall.

Produktspecifikationer

Mærke: By Rydéns
Kategori: Gulvlamper
EAN: 7391741009326
Varenr.: D45468
Gå til KitchenTime DK
TrustScore 4.5 ud af 54,2
By Rydéns Boyle gulvlampe 163,5 cm Røggrå
-27%1.553 kr
Før 2.135 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
By Rydéns Boyle gulvlampe
1.599 kr
Til butik
Gå til Lampemesteren DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Boyle Gulvlampe Smoke Grey By Rydéns - Stue - Moderne - Sten - Med én lyskilde
-21%1.665 kr
Før 2.120 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Hulténs DK
TrustScore 4 ud af 53,7
by Rydéns, Boyle Gulvlampe Grå
2.215 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Boyle Gulvlampe Smoke Grey By Rydéns - Stue - Moderne - Sten - Med én lyskilde koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Boyle Gulvlampe Smoke Grey By Rydéns - Stue - Moderne - Sten - Med én lyskilde koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1LampeGuru.dk1.375 kr1.375 krKøb
2Teknikproffset DK1.492 kr1.561 krKøb
3KitchenTime DK1.553 kr1.553 krKøb
4Greenline1.599 kr1.599 krKøb
5Lampemesteren DK1.665 kr1.665 krKøb
6Hulténs DK2.215 kr2.300 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Boyle Gulvlampe Smoke Grey By Rydéns - Stue - Moderne - Sten - Med én lyskilde

PriceData har fulgt prisen på Boyle Gulvlampe Smoke Grey By Rydéns - Stue - Moderne - Sten - Med én lyskilde i 180 dage. Laveste pris i perioden er 1.189 kr (registreret d. 5. december 2025), højeste er 1.519,05 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.371 kr.

Den nuværende pris på 1.375 kr er tæt på normalprisen. Prisen er faldet 1% den seneste måned. Der er registreret 8 prisfald og 9 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 18 prisændringer for Boyle Gulvlampe Smoke Grey By Rydéns - Stue - Moderne - Sten - Med én lyskilde. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 18 prisændringer for Boyle Gulvlampe Smoke Grey By Rydéns - Stue - Moderne - Sten - Med én lyskilde de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
1. jun. 20261.375 kr46,1 kr (3%)
31. maj 20261.328,9 kr46,1 kr (3%)
29. maj 20261.375 kr1 kr (0%)
27. maj 20261.376 kr1 kr (0%)
25. maj 20261.375 kr1 kr (0%)
24. maj 20261.376 kr11 kr (1%)
23. maj 20261.387 kr10 kr (1%)
20. feb. 20261.377 kr117 kr (8%)
18. feb. 20261.494 kr117 kr (8%)
17. feb. 20261.377 kr117 kr (8%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret