Gå til hovedindhold

Boligcenter Boxmadras Med Topmadras Med Madras Lysegrå 140 X 190 Cm Fløjl

BoligcenterSenge og sengerammerEAN: 8721288297860
Pris fra 2.199 krtil 2.899 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 700 kr (24% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 2.074 kr 28. mar.

Sammenlign priser på Boxmadras Med Topmadras Med Madras Lysegrå 140 X 190 Cm Fløjl og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 2199 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Kontinentalseng med madras Lysegrå 140 x 190 cm Stof
-25%2.199 kr
Før 2.944 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Kontinentalseng med madras Lysegrå 140 x 190 cm Stof billede

Produktinformation

Denne Box Spring-seng med madras giver dit soveværelse et moderne look, kombinerer enkelhed med funktionalitet i et smart design, der passer til alle rum. Den harmoniske blanding af blødhed og fasthed giver dig god komfort, perfekt til alle sovestillinger. Den rektangulære form skaber en cool æstetik og gør dit soveområde mere indbydende. Sengens stilfulde og praktiske design gør den til et flot midtpunkt i dit soveværelse. Premium materialer: Betrukket i kvalitetstof, hvilket gør sengen både blød og stærk med en robust træramme. Det stærke træ sikrer en holdbar konstruktion, der holder i lang tid.Komponenter inkluderer: Lommerspiralmadrassen giver den støtte, du har brug for og sikrer, at du sover uforstyrret. En solid lamelbund af træ eller metal giver den nødvendige støtte til en god madras over tid.Praktiske funktioner: Med medium fasthed passer denne seng til forskellige sovestile og giver en balanceret følelse. Den moderne stil passer ind i enhver indretning, og postbenene giver ekstra styrke og stabilitet.Anbefalede anvendelser: Perfekt til dit soveværelse, denne seng er et midtpunkt, der forbedrer både komfort og stil. Den elegante og praktiske design imødekommer behovene hos dem, der værdsætter funktionalitet og stil.Pleje & vedligeholdelse: Hold sengen i topform ved at undgå at fjerne den hygiejniske pakning. Den holdbare konstruktion kræver ikke meget vedligeholdelse, så du kan nyde en problemfri søvn. Farve: LysegråMateriale: StofRammemateriale: Konstrueret træSamlede dimensioner: 193 x 140 x 45 cm (L x B x H)Madras størrelse: Kort dobbeltseng (140 cm x 190 cm eller 55" x 75")Maks. vægt: 280 kgHar spiret ramme: JaMaksimalt antal mennesker: 2Slidstærkmed madrasForsamling krævet: JaLeveringsindhold:1 x Sengestel: 204.5 x 185 x 24 cm(LxWxH)...

Produktspecifikationer

Kategori: Senge og Sengerammer
Vægt: 46.66g
EAN: 8721288297860
Varenr.: 1716194
Gå til Livera DK
TrustScore 4 ud af 54,0
Kontinentalseng med madras Lysegrå 140 x 190 cm Stof
-25%2.219 kr
Før 2.964 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Kontinentalseng med madras Lysegrå 140 x 190 cm Stof billede

Produktinformation

Denne Box Spring-seng med madras giver dit soveværelse et moderne look, kombinerer enkelhed med funktionalitet i et smart design, der passer til alle rum. Den harmoniske blanding af blødhed og fasthed giver dig god komfort, perfekt til alle sovestillinger. Den rektangulære form skaber en cool æstetik og gør dit soveområde mere indbydende. Sengens stilfulde og praktiske design gør den til et flot midtpunkt i dit soveværelse. Premium materialer: Betrukket i kvalitetstof, hvilket gør sengen både blød og stærk med en robust træramme. Det stærke træ sikrer en holdbar konstruktion, der holder i lang tid.Komponenter inkluderer: Lommerspiralmadrassen giver den støtte, du har brug for og sikrer, at du sover uforstyrret. En solid lamelbund af træ eller metal giver den nødvendige støtte til en god madras over tid.Praktiske funktioner: Med medium fasthed passer denne seng til forskellige sovestile og giver en balanceret følelse. Den moderne stil passer ind i enhver indretning, og postbenene giver ekstra styrke og stabilitet.Anbefalede anvendelser: Perfekt til dit soveværelse, denne seng er et midtpunkt, der forbedrer både komfort og stil. Den elegante og praktiske design imødekommer behovene hos dem, der værdsætter funktionalitet og stil.Pleje & vedligeholdelse: Hold sengen i topform ved at undgå at fjerne den hygiejniske pakning. Den holdbare konstruktion kræver ikke meget vedligeholdelse, så du kan nyde en problemfri søvn. Farve: LysegråMateriale: StofRammemateriale: Konstrueret træSamlede dimensioner: 193 x 140 x 45 cm (L x B x H)Madras størrelse: Kort dobbeltseng (140 cm x 190 cm eller 55" x 75")Maks. vægt: 280 kgHar spiret ramme: JaMaksimalt antal mennesker: 2Slidstærkmed madrasForsamling krævet: JaLeveringsindhold:1 x Sengestel: 204.5 x 185 x 24 cm(LxWxH)1 x Madras: 200 x 180 x 22.5 cm(LxWxH)...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Boligcenter
Kategori: Senge og Sengerammer
Størrelse: 140 x 190 cm
Vægt: 46.66g
EAN: 8721288297860
Varenr.: 1716194
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Kontinentalseng med madras Lysegrå 140 x 190 cm Stof
-25%2.219 kr
Før 2.964 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Kontinentalseng med madras Lysegrå 140 x 190 cm Stof billede

Produktinformation

Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Boligcenter
Kategori: Senge og Sengerammer
Størrelse: 140 x 190 cm
Vægt: 46.66g
EAN: 8721288297860
Varenr.: 1716194
Gå til BoligRetning
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Boxmadras Med Topmadras Med Madras Lysegrå 140 X 190 Cm Fløjl
-11%2.899 kr
Før 3.249 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Boxmadras Med Topmadras Med Madras Lysegrå 140 X 190 Cm Fløjl koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Boxmadras Med Topmadras Med Madras Lysegrå 140 X 190 Cm Fløjl koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Boligcenter DK2.199 kr2.199 krKøb
2Livera DK2.219 kr2.288 krKøb
3Vivas DK2.219 kr2.288 krKøb
4BoligRetning2.899 kr2.899 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Boxmadras Med Topmadras Med Madras Lysegrå 140 X 190 Cm Fløjl

PriceData har fulgt prisen på Boxmadras Med Topmadras Med Madras Lysegrå 140 X 190 Cm Fløjl i 179 dage. Laveste pris i perioden er 1.999 kr (registreret d. 31. januar 2026), højeste er 2.299 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 2.174 kr.

Den nuværende pris på 2.199 kr er tæt på normalprisen. Prisen er faldet 4% den seneste måned. Der er registreret 10 prisfald og 9 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 20 prisændringer for Boxmadras Med Topmadras Med Madras Lysegrå 140 X 190 Cm Fløjl. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 20 prisændringer for Boxmadras Med Topmadras Med Madras Lysegrå 140 X 190 Cm Fløjl de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
16. maj 20262.199 kr100 kr (4%)
15. maj 20262.299 kr100 kr (5%)
14. maj 20262.199 kr100 kr (4%)
5. maj 20262.299 kr90 kr (4%)
29. mar. 20262.209 kr135 kr (7%)
28. mar. 20262.074 kr135 kr (6%)
26. mar. 20262.209 kr135 kr (7%)
25. mar. 20262.074 kr
12. mar. 20262.074,11 kr134,89 kr (6%)
4. feb. 20262.209 kr210 kr (11%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret