Gå til hovedindhold

Boligcenter Box spring seng med madras med hovedgærde Blå 90 x 200 cm Fløjl

BoligcenterSenge og sengerammerEAN: 8721288310958
Pris fra 2.899 krtil 3.133,13 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 234,13 kr (7% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 2.699 kr 24. maj

Sammenlign priser på Box spring seng med madras med hovedgærde Blå 90 x 200 cm Fløjl og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 2899 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Kontinentalseng med madras med hovedgærde Blå 90 x 200 cm Fløjl
-26%2.899 kr
Før 3.910 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Kontinentalseng med madras med hovedgærde Blå 90 x 200 cm Fløjl billede

Produktinformation

Denne moderne box spring seng kombinerer enkle linjer med funktionel elegance og er et perfekt valg til dit soveværelse. Dens minimalistiske design afspejler moderne stil og tiltrækker dem, der elsker enkel sophistication i deres indretning. Den virker imødekommende og balancerer det visuelt uden at gå på kompromis med stilen - ideel for dem, der vil opgradere deres soveværelse uden at gå på kompromis med en god nats søvn. Elegant konstruktion: Sengen er lavet af premium materialer, der balancerer stil og funktion. Fløjlssoverfladen giver et luksuriøst touch og en blød, indbydende fornemmelse, der passer perfekt sammen med den medium faste madras - ideel til alle sovepositioner.Robust ramme: Rammen er lavet af konstrueret træ, som er kendt for sin pålidelige støtte og holdbarhed. Sammen med sengegavlen i solid fyrretræ sikrer den stabilitet, samtidig med at det ser godt ud i dit soveværelse.Adaptiv sengegavl: Tilpas din komfort med den justerbare sengegavl, der har to højdeindstillinger. Det gør det muligt at tilpasse sengen til dine behov for komfort og tilføjer en ekstra dimension af fleksibilitet.Pocketed coil system: Madrassen har individuelt indpakkede fjedre, der giver fantastisk tilpasning og isolering af bevægelser, så du kan få en søvn uden forstyrrelser.Nem montering: Monteringen er simpel og kræver to personer med en skruetrækker. Følg de medfølgende instruktioner og undgå slibende rengøringsmidler for at sikre, at sengen forbliver smuk og holdbar. Farve: BlåMateriale: FløjlRammemateriale: Konstrueret træSamlede dimensioner: 203 x 93 x 128 cm (L x B x H)Kompatibel madrasstørrelse: Enkelt seng (90 cm x 200 cm eller 35" x 79")Maks. vægt: 140 kgMaksimalt antal mennesker: 1SlidstærkHovedgav med 2 installationshøjde mulighederMed lamelrammeMed madrasMed sengega...

Produktspecifikationer

Kategori: Senge og Sengerammer
Vægt: 56.99g
EAN: 8721288310958
Varenr.: 1686138
Gå til Livera DK
TrustScore 4 ud af 54,0
Kontinentalseng med madras med hovedgærde Blå 90 x 200 cm Fløjl
-26%2.919 kr
Før 3.930 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Kontinentalseng med madras med hovedgærde Blå 90 x 200 cm Fløjl billede

Produktinformation

Denne moderne box spring seng kombinerer enkle linjer med funktionel elegance og er et perfekt valg til dit soveværelse. Dens minimalistiske design afspejler moderne stil og tiltrækker dem, der elsker enkel sophistication i deres indretning. Den virker imødekommende og balancerer det visuelt uden at gå på kompromis med stilen - ideel for dem, der vil opgradere deres soveværelse uden at gå på kompromis med en god nats søvn. Elegant konstruktion: Sengen er lavet af premium materialer, der balancerer stil og funktion. Fløjlssoverfladen giver et luksuriøst touch og en blød, indbydende fornemmelse, der passer perfekt sammen med den medium faste madras - ideel til alle sovepositioner.Robust ramme: Rammen er lavet af konstrueret træ, som er kendt for sin pålidelige støtte og holdbarhed. Sammen med sengegavlen i solid fyrretræ sikrer den stabilitet, samtidig med at det ser godt ud i dit soveværelse.Adaptiv sengegavl: Tilpas din komfort med den justerbare sengegavl, der har to højdeindstillinger. Det gør det muligt at tilpasse sengen til dine behov for komfort og tilføjer en ekstra dimension af fleksibilitet.Pocketed coil system: Madrassen har individuelt indpakkede fjedre, der giver fantastisk tilpasning og isolering af bevægelser, så du kan få en søvn uden forstyrrelser.Nem montering: Monteringen er simpel og kræver to personer med en skruetrækker. Følg de medfølgende instruktioner og undgå slibende rengøringsmidler for at sikre, at sengen forbliver smuk og holdbar. Farve: BlåMateriale: FløjlRammemateriale: Konstrueret træSamlede dimensioner: 203 x 93 x 128 cm (L x B x H)Kompatibel madrasstørrelse: Enkelt seng (90 cm x 200 cm eller 35" x 79")Maks. vægt: 140 kgMaksimalt antal mennesker: 1SlidstærkHovedgav med 2 installationshøjde mulighederMed lamelrammeMed madrasMed sengegavlForsamling krævet: JaLeveringsindhold:1x Seng: 203 x 93 x 35 cm (LxWxH)1x Madras: 200 x 90 x 20 cm (LxWxH)1x Madras topper: 200 x 90 x 5 cm (LxWxH)1x Hovedgærde2x Hovedgærde ører: 16 x 4 x 80 cm (LxWxH)...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Boligcenter
Kategori: Senge og Sengerammer
Størrelse: 90 x 200 cm
Vægt: 56.99g
EAN: 8721288310958
Varenr.: 1686138
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Kontinentalseng med madras med hovedgærde Blå 90 x 200 cm Fløjl
-26%2.919 kr
Før 3.930 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Kontinentalseng med madras med hovedgærde Blå 90 x 200 cm Fløjl billede

Produktinformation

Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Boligcenter
Kategori: Senge og Sengerammer
Størrelse: 90 x 200 cm
Vægt: 56.99g
EAN: 8721288310958
Varenr.: 1686138
Gå til DesignShoppen
TrustScore 4.5 ud af 54,3
Box spring seng med madras med hovedgærde Blå 90 x 200 cm Fløjl
3.133,13 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Box spring seng med madras med hovedgærde Blå 90 x 200 cm Fløjl koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Box spring seng med madras med hovedgærde Blå 90 x 200 cm Fløjl koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Boligcenter DK2.899 kr2.899 krKøb
2Livera DK2.919 kr2.988 krKøb
3Vivas DK2.919 kr2.988 krKøb
4DesignShoppen3.133,13 kr3.133,13 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Box spring seng med madras med hovedgærde Blå 90 x 200 cm Fløjl

PriceData har fulgt prisen på Box spring seng med madras med hovedgærde Blå 90 x 200 cm Fløjl i 182 dage. Laveste pris i perioden er 2.699 kr (registreret d. 24. maj 2026), højeste er 2.977 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 2.848 kr.

Den nuværende pris på 2.899 kr er 2% over normalprisen. Prisen er steget 7% den seneste måned. Der er registreret 2 prisfald og 3 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 5 prisændringer for Box spring seng med madras med hovedgærde Blå 90 x 200 cm Fløjl. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 5 prisændringer for Box spring seng med madras med hovedgærde Blå 90 x 200 cm Fløjl de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
28. maj 20262.899 kr80 kr (3%)
27. maj 20262.819 kr100 kr (4%)
26. maj 20262.719 kr20 kr (1%)
24. maj 20262.699 kr277 kr (9%)
9. dec. 20252.976 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret