Gå til hovedindhold

Boligcenter Box spring seng med madras Lysegrå 200 x 90 cm Stof

BoligcenterSenge og sengerammerEAN: 8721288306708
Pris fra 2.899 krtil 3.117 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 218 kr (7% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 2.790,39 kr 4. mar.

Sammenlign priser på Box spring seng med madras Lysegrå 200 x 90 cm Stof og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 2899 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Kontinentalseng med madras Lysegrå 200 x 90 cm Stof
-26%2.899 kr
Før 3.898 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Kontinentalseng med madras Lysegrå 200 x 90 cm Stof billede

Produktinformation

Den moderne boksmadras seng er en cool kombination af stil og komfort, perfekt til dem, der vil opgradere indretningen i deres soveværelse. Den har glatte linjer og minimalistisk design, der gør den til et midtpunkt i enhver moderne bolig. Sengen har en flot sengegavl, som kan justeres i højden, og en medium-fast madras, så du kan slappe af, uanset om du sover let eller tungt. Rammen er solid, så den holder i mange år. Materialer: Denne seng er lavet af en god kombi af konstrueret træ, massivt fyrretræ og polyester. Sammen giver de en stærk og holdbar ramme, mens polyester i sengegavlen sørger for, at den er både åndbar og enkel at holde ren.Inkluderede komponenter: Sengen kommer med en stærk lamelbund og en medium-fast madras med lommefjedre og skumfyld. Lamelbunden giver god støtte og hjælper med at fordele vægten jævnt for bedre komfort.Funktioner / Design: Denne seng har en justerbar sengegavl, så den kan tilpasses forskellige behov. Du kan nemt ændre højden manuelt, hvilket gør den fleksibel og komfortabel for alle.Anbefalede anvendelser: Perfekt til indendørs brug i enhver soveværelse, denne seng er alsidig og ser tidløs ud. Det stilrene design passer til mange forskellige indretningsstile, fra minimalistisk til moderne rustik.Vejledning til pleje: For at holde sengegavlen pæn kan du regelmæssigt bruge en blød børste eller støvsuger. Den kræver minimalt vedligehold, så den holder længe og ser godt ud i mange år. Godt at vide:Denne sengestel har et lamelbund-design og inkluderer lamellerne. Farve: LysegråMateriale: StofRammemateriale: Konstrueret træ, massivt fyrretræSamlede dimensioner: 203 x 90 x 128 cm (L x B x H)Kompatibel madrasstørrelse: Enkelt seng (90 cm x 200 cm eller 35" x 79")Maks. vægt: 140 kgMaksimalt antal mennesker: 1SlidstærkHovedg...

Produktspecifikationer

Kategori: Senge og Sengerammer
Vægt: 56.85g
EAN: 8721288306708
Varenr.: 1685831
Gå til Livera DK
TrustScore 4 ud af 54,0
Kontinentalseng med madras Lysegrå 200 x 90 cm Stof
-25%2.920 kr
Før 3.918 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Kontinentalseng med madras Lysegrå 200 x 90 cm Stof billede

Produktinformation

Den moderne boksmadras seng er en cool kombination af stil og komfort, perfekt til dem, der vil opgradere indretningen i deres soveværelse. Den har glatte linjer og minimalistisk design, der gør den til et midtpunkt i enhver moderne bolig. Sengen har en flot sengegavl, som kan justeres i højden, og en medium-fast madras, så du kan slappe af, uanset om du sover let eller tungt. Rammen er solid, så den holder i mange år. Materialer: Denne seng er lavet af en god kombi af konstrueret træ, massivt fyrretræ og polyester. Sammen giver de en stærk og holdbar ramme, mens polyester i sengegavlen sørger for, at den er både åndbar og enkel at holde ren.Inkluderede komponenter: Sengen kommer med en stærk lamelbund og en medium-fast madras med lommefjedre og skumfyld. Lamelbunden giver god støtte og hjælper med at fordele vægten jævnt for bedre komfort.Funktioner / Design: Denne seng har en justerbar sengegavl, så den kan tilpasses forskellige behov. Du kan nemt ændre højden manuelt, hvilket gør den fleksibel og komfortabel for alle.Anbefalede anvendelser: Perfekt til indendørs brug i enhver soveværelse, denne seng er alsidig og ser tidløs ud. Det stilrene design passer til mange forskellige indretningsstile, fra minimalistisk til moderne rustik.Vejledning til pleje: For at holde sengegavlen pæn kan du regelmæssigt bruge en blød børste eller støvsuger. Den kræver minimalt vedligehold, så den holder længe og ser godt ud i mange år. Godt at vide:Denne sengestel har et lamelbund-design og inkluderer lamellerne. Farve: LysegråMateriale: StofRammemateriale: Konstrueret træ, massivt fyrretræSamlede dimensioner: 203 x 90 x 128 cm (L x B x H)Kompatibel madrasstørrelse: Enkelt seng (90 cm x 200 cm eller 35" x 79")Maks. vægt: 140 kgMaksimalt antal mennesker: 1SlidstærkHovedgav med 2 installationshøjde mulighederMed lamelrammeMed madrasMed sengegavlForsamling krævet: JaLeveringsindhold:1 x Sengestel: 203 x 90 x 35 cm (L x B x H)1 x Madras: 200 x 90 x 20 cm (L x B x H)1 x Madras-topper: 200 x 90 x 5 cm (L x B x H)1 x Hovedgærde2 x Hovedgærde øre: 80 x 16 x 4 cm (L x B x H)...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Boligcenter
Kategori: Senge og Sengerammer
Størrelse: 90 x 200 cm
Vægt: 56.85g
EAN: 8721288306708
Varenr.: 1685831
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Kontinentalseng med madras Lysegrå 200 x 90 cm Stof
-25%2.920 kr
Før 3.918 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Kontinentalseng med madras Lysegrå 200 x 90 cm Stof billede

Produktinformation

Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Boligcenter
Kategori: Senge og Sengerammer
Størrelse: 90 x 200 cm
Vægt: 56.85g
EAN: 8721288306708
Varenr.: 1685831
Gå til DesignShoppen
TrustScore 4.5 ud af 54,3
Box spring seng med madras Lysegrå 200 x 90 cm Stof
3.117 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Box spring seng med madras Lysegrå 200 x 90 cm Stof koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Box spring seng med madras Lysegrå 200 x 90 cm Stof koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Boligcenter DK2.899 kr2.899 krKøb
2Livera DK2.920 kr2.989 krKøb
3Vivas DK2.920 kr2.989 krKøb
4DesignShoppen3.117 kr3.117 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Box spring seng med madras Lysegrå 200 x 90 cm Stof

PriceData har fulgt prisen på Box spring seng med madras Lysegrå 200 x 90 cm Stof i 136 dage. Laveste pris i perioden er 2.699 kr (registreret d. 28. januar 2026), højeste er 3.140 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 2.954 kr.

Den nuværende pris på 2.899 kr er 2% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 8 prisfald og 7 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 16 prisændringer for Box spring seng med madras Lysegrå 200 x 90 cm Stof. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 16 prisændringer for Box spring seng med madras Lysegrå 200 x 90 cm Stof de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
5. maj 20262.899 kr218,4 kr (7%)
26. apr. 20263.117,4 kr147,4 kr (5%)
6. apr. 20262.970 kr4 kr (0%)
1. apr. 20262.974 kr49,65 kr (2%)
30. mar. 20262.924,35 kr41,47 kr (1%)
28. mar. 20262.882,88 kr7,12 kr (0%)
25. mar. 20262.890 kr
10. mar. 20262.890,5 kr202,06 kr (7%)
7. mar. 20263.092,56 kr302,17 kr (11%)
4. mar. 20262.790,39 kr91,39 kr (3%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret