Gå til hovedindhold

Boligcenter Box Spring Seng Med Madras Lysegrå 140 X 200 Cm Stof

BoligcenterSenge og sengerammerEAN: 8721288295903
Pris fra 2.299 krtil 3.349 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 1.050 kr (31% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 2.202 kr 25. mar.

Sammenlign priser på Box Spring Seng Med Madras Lysegrå 140 X 200 Cm Stof og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 2299 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Kontinentalseng med madras Lysegrå 140 x 200 cm Stof
-27%2.299 kr
Før 3.132 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Kontinentalseng med madras Lysegrå 140 x 200 cm Stof billede

Produktinformation

Den her boksmadras seng blander flot det moderne design med funktionalitet, så du får både komfort og kvalitet til dit soveværelse. Den minimalistiske stil med rene linjer og uden unødvendige detaljer skaber et roligt og ordentligt indtryk, perfekt som midtpunkt i rummet. Kombineret træ og åndbart stof giver et både flot og komfortabelt sted at sove. Materiale: Stofpolstring giver en blød følelse og er åndbar, hvilket er både visuelt tiltalende og funktionelt. Den konstruerede træramme sikrer stabilitet og holdbarhed, så sengen står solidt i lang tid. Dette omhyggelige valg af materialer forlænger produktets liv, så din seng forbliver både flot og komfortabel i dit hjem.Inkluderede komponenter: Sengen kommer med en boksmadras, der har polstrede fjedre for individuel tilpasning og bevægelsesisolation, så du kan sove uforstyrret. Lamelbunden lavet af træ og metal giver den støtte, der er nødvendigt, samtidig med at den er økonomisk. Denne gennemtænkte kombination forbedrer brugeroplevelsen, så madrassen passer til forskellige sovepositioner, og rammen er pålidelig.Egenskaber/funktion/design: Den strukturelle holdbarhed går hånd i hånd med et moderne udseende, der giver elegance og enkelhed til enhver soveplads. Designet til indendørs brug forbedrer stuen, samtidig med at det holder en flot og funktionel profil ideel til moderne hjem.Anbefalede anvendelser: Perfekt til soveværelser, der har brug for en seng, der både ser godt ud og fungerer godt. Denne seng passer naturligt ind i et moderne hjem, fra minimalistiske loftlejemål til velindrettede lejligheder, og sikrer en hyggelig og afslappet nat for både par og enkeltpersoner.Pleje og vedligeholdelse: Sørg for at støve sengen af med en tør klud for at holde den pæn. Undgå hårde kemikalier, så stofkvaliteten bevares. Minimal vedligeholdelse holder sengen i tip-top stand, så både udseende og funktionalitet forbliver intakt i lang tid.

Produktspecifikationer

Kategori: Senge og Sengerammer
Vægt: 46.6g
EAN: 8721288295903
Varenr.: 1717679
Gå til Livera DK
TrustScore 4 ud af 54,0
Kontinentalseng med madras Lysegrå 140 x 200 cm Stof
-26%2.320 kr
Før 3.152 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Kontinentalseng med madras Lysegrå 140 x 200 cm Stof billede

Produktinformation

Den her boksmadras seng blander flot det moderne design med funktionalitet, så du får både komfort og kvalitet til dit soveværelse. Den minimalistiske stil med rene linjer og uden unødvendige detaljer skaber et roligt og ordentligt indtryk, perfekt som midtpunkt i rummet. Kombineret træ og åndbart stof giver et både flot og komfortabelt sted at sove. Materiale: Stofpolstring giver en blød følelse og er åndbar, hvilket er både visuelt tiltalende og funktionelt. Den konstruerede træramme sikrer stabilitet og holdbarhed, så sengen står solidt i lang tid. Dette omhyggelige valg af materialer forlænger produktets liv, så din seng forbliver både flot og komfortabel i dit hjem.Inkluderede komponenter: Sengen kommer med en boksmadras, der har polstrede fjedre for individuel tilpasning og bevægelsesisolation, så du kan sove uforstyrret. Lamelbunden lavet af træ og metal giver den støtte, der er nødvendigt, samtidig med at den er økonomisk. Denne gennemtænkte kombination forbedrer brugeroplevelsen, så madrassen passer til forskellige sovepositioner, og rammen er pålidelig.Egenskaber/funktion/design: Den strukturelle holdbarhed går hånd i hånd med et moderne udseende, der giver elegance og enkelhed til enhver soveplads. Designet til indendørs brug forbedrer stuen, samtidig med at det holder en flot og funktionel profil ideel til moderne hjem.Anbefalede anvendelser: Perfekt til soveværelser, der har brug for en seng, der både ser godt ud og fungerer godt. Denne seng passer naturligt ind i et moderne hjem, fra minimalistiske loftlejemål til velindrettede lejligheder, og sikrer en hyggelig og afslappet nat for både par og enkeltpersoner.Pleje og vedligeholdelse: Sørg for at støve sengen af med en tør klud for at holde den pæn. Undgå hårde kemikalier, så stofkvaliteten bevares. Minimal vedligeholdelse holder sengen i tip-top stand, så både udseende og funktionalitet forbliver intakt i lang tid. Farve: LysegråMateriale: StofRammemateriale: Konstrueret træSamlede dimensioner: 203 x 140 x 45 cm (L x B x H)Madras størrelse: Dobbeltseng (140 cm x 200 cm eller 55" x 79")Maks. vægt: 280 kgHar spiret ramme: JaMaksimalt antal mennesker: 2Slidstærkmed madrasForsamling krævet: JaLeveringsindhold:1 x Sengestel: 194 x 144 x 24 cm(LxWxH)1 x madras: 190.5 x 140 x 20 cm(LxWxH)...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Boligcenter
Kategori: Senge og Sengerammer
Størrelse: 140 x 200 cm
Vægt: 46.6g
EAN: 8721288295903
Varenr.: 1717679
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Kontinentalseng med madras Lysegrå 140 x 200 cm Stof
-26%2.320 kr
Før 3.152 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Kontinentalseng med madras Lysegrå 140 x 200 cm Stof billede

Produktinformation

Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Boligcenter
Kategori: Senge og Sengerammer
Størrelse: 140 x 200 cm
Vægt: 46.6g
EAN: 8721288295903
Varenr.: 1717679
Gå til BoligRetning
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Box Spring Seng Med Madras Lysegrå 140 X 200 Cm Stof
3.349 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Box Spring Seng Med Madras Lysegrå 140 X 200 Cm Stof koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Box Spring Seng Med Madras Lysegrå 140 X 200 Cm Stof koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Boligcenter DK2.299 kr2.299 krKøb
2Livera DK2.320 kr2.389 krKøb
3Vivas DK2.320 kr2.389 krKøb
4BoligRetning3.349 kr3.349 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Box Spring Seng Med Madras Lysegrå 140 X 200 Cm Stof

PriceData har fulgt prisen på Box Spring Seng Med Madras Lysegrå 140 X 200 Cm Stof i 182 dage. Laveste pris i perioden er 2.099 kr (registreret d. 3. februar 2026), højeste er 2.509 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 2.384 kr.

Den nuværende pris på 2.299 kr er 4% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 18 prisfald og 15 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 33 prisændringer for Box Spring Seng Med Madras Lysegrå 140 X 200 Cm Stof. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 33 prisændringer for Box Spring Seng Med Madras Lysegrå 140 X 200 Cm Stof de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
5. maj 20262.299 kr210 kr (8%)
24. apr. 20262.509 kr9 kr (0%)
19. apr. 20262.500 kr9 kr (0%)
18. apr. 20262.509 kr9,36 kr (0%)
17. apr. 20262.499,64 kr9,36 kr (0%)
16. apr. 20262.509 kr9,36 kr (0%)
11. apr. 20262.499,64 kr159,64 kr (7%)
6. apr. 20262.340 kr4 kr (0%)
1. apr. 20262.344 kr113 kr (5%)
30. mar. 20262.231 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret