Gå til hovedindhold

Boligcenter Box spring seng med madras Lysegrå 140 x 190 cm Stof

BoligcenterSenge og sengerammerEAN: 8721288308108
Pris fra 4.299 krtil 4.643,21 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 344,21 kr (7% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Box spring seng med madras Lysegrå 140 x 190 cm Stof og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 4299 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Kontinentalseng med madras Lysegrå 140 x 190 cm Stof
-25%4.299 kr
Før 5.697 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Kontinentalseng med madras Lysegrå 140 x 190 cm Stof billede

Produktinformation

Denne moderne Madras blander stil og komfort, så dit soveværelse bliver et tilflugtssted. Med sine rene linjer og enkle design er den perfekt til dem, der elsker moderne indretning. Den justerbare højde på sengegavlen gør, at du kan tilpasse den til dine egne præferencer og pladsen. Den leverer et godt mix af blødhed og fasthed med sin medium madras, så du får en velfortjent søvn. Justerbar sengegavl: Denne seng har en sengegavl med to justerbare højder. Du kan tilpasse den efter din egen stil eller rummets indretning, så den kan passe til forskellige madrasstørrelser. Justerbarheden gør, at du kan skabe et unikt look, der blander funktionalitet og æstetik i dit soveværelse.Fast men komfortabel madras: Oplev ultimativ komfort med en medium-fast madras lavet af polyester og lommefjedre. Den giver den rigtige balance mellem støtte og blødhed, former sig efter kroppen og mindsker bevægelsesoverførsel, så du kan få rolig søvn.Solid støtte: Bygget på en træramme med lameller, giver denne Madras stabil støtte. Den sikrer, at madrassen er godt ventileret og forlænger dens levetid, og den er både pålidelig og passer flot ind i det moderne design.Elegant guldben: Sengens ben er lavet af træ og er i en flot guld farve. De komplementerer sengens stil og giver et strejf af elegance, samtidig med at de sikrer god støtte.Nem pleje: Hold din seng pæn med minimal vedligeholdelse. Støv den jævnligt med en blød klud for at beskytte overfladen og brug ikke slibende rengøringsmidler. Dette sikrer lang holdbarhed og bevarer den flotte overflade. Godt at vide:Denne sengestel har et lamelbund-design og inkluderer lamellerne. Farve: LysegråMateriale: StofRammemateriale: Konstrueret træSamlede dimensioner: 193 x 143 x 128 cm (L x B x H)Kompatibel madrasstørrelse: Kort dobbeltseng (140 cm x 190 cm eller 55" x 75"...

Produktspecifikationer

Kategori: Senge og Sengerammer
Vægt: 72.23g
EAN: 8721288308108
Varenr.: 1579325
Gå til Livera DK
TrustScore 4 ud af 54,0
Kontinentalseng med madras Lysegrå 140 x 190 cm Stof
-24%4.320 kr
Før 5.717 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Kontinentalseng med madras Lysegrå 140 x 190 cm Stof billede

Produktinformation

Denne moderne Madras blander stil og komfort, så dit soveværelse bliver et tilflugtssted. Med sine rene linjer og enkle design er den perfekt til dem, der elsker moderne indretning. Den justerbare højde på sengegavlen gør, at du kan tilpasse den til dine egne præferencer og pladsen. Den leverer et godt mix af blødhed og fasthed med sin medium madras, så du får en velfortjent søvn. Justerbar sengegavl: Denne seng har en sengegavl med to justerbare højder. Du kan tilpasse den efter din egen stil eller rummets indretning, så den kan passe til forskellige madrasstørrelser. Justerbarheden gør, at du kan skabe et unikt look, der blander funktionalitet og æstetik i dit soveværelse.Fast men komfortabel madras: Oplev ultimativ komfort med en medium-fast madras lavet af polyester og lommefjedre. Den giver den rigtige balance mellem støtte og blødhed, former sig efter kroppen og mindsker bevægelsesoverførsel, så du kan få rolig søvn.Solid støtte: Bygget på en træramme med lameller, giver denne Madras stabil støtte. Den sikrer, at madrassen er godt ventileret og forlænger dens levetid, og den er både pålidelig og passer flot ind i det moderne design.Elegant guldben: Sengens ben er lavet af træ og er i en flot guld farve. De komplementerer sengens stil og giver et strejf af elegance, samtidig med at de sikrer god støtte.Nem pleje: Hold din seng pæn med minimal vedligeholdelse. Støv den jævnligt med en blød klud for at beskytte overfladen og brug ikke slibende rengøringsmidler. Dette sikrer lang holdbarhed og bevarer den flotte overflade. Godt at vide:Denne sengestel har et lamelbund-design og inkluderer lamellerne. Farve: LysegråMateriale: StofRammemateriale: Konstrueret træSamlede dimensioner: 193 x 143 x 128 cm (L x B x H)Kompatibel madrasstørrelse: Kort dobbeltseng (140 cm x 190 cm eller 55" x 75")Maks. vægt: 280 kgMaksimalt antal mennesker: 2SlidstærkHovedgav med 2 installationshøjde mulighederMed lamelrammeMed madrasMed sengegavlForsamling krævet: JaLeveringsindhold:1x seng: 203 x 93 x 35 cm (LxBxH)1x madras: 200 x 90 x 20 cm (LxBxH)1x topmadras: 200 x 90 x 5 cm (LxBxH)1x hovedgærde2x hovedgærdører: 16 x 4 x 80 cm (LxBxH)...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Boligcenter
Kategori: Senge og Sengerammer
Størrelse: 140 x 190 cm
Vægt: 72.23g
EAN: 8721288308108
Varenr.: 1579325
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Kontinentalseng med madras Lysegrå 140 x 190 cm Stof
-24%4.320 kr
Før 5.717 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Kontinentalseng med madras Lysegrå 140 x 190 cm Stof billede

Produktinformation

Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Boligcenter
Kategori: Senge og Sengerammer
Størrelse: 140 x 190 cm
Vægt: 72.23g
EAN: 8721288308108
Varenr.: 1579325
Gå til DesignShoppen
TrustScore 4.5 ud af 54,3
Box spring seng med madras Lysegrå 140 x 190 cm Stof
4.643,21 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Box spring seng med madras Lysegrå 140 x 190 cm Stof koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Box spring seng med madras Lysegrå 140 x 190 cm Stof koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Boligcenter DK4.299 kr4.299 krKøb
2Livera DK4.320 kr4.389 krKøb
3Vivas DK4.320 kr4.389 krKøb
4DesignShoppen4.643,21 kr4.643,21 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Box spring seng med madras Lysegrå 140 x 190 cm Stof

PriceData har fulgt prisen på Box spring seng med madras Lysegrå 140 x 190 cm Stof i 133 dage. Laveste pris i perioden er 4.299 kr (registreret d. 31. januar 2026), højeste er 4.975 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 4.598 kr.

Den nuværende pris på 4.299 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 7 prisfald og 7 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 15 prisændringer for Box spring seng med madras Lysegrå 140 x 190 cm Stof. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 15 prisændringer for Box spring seng med madras Lysegrå 140 x 190 cm Stof de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
5. maj 20264.299 kr350 kr (8%)
19. apr. 20264.649 kr
14. apr. 20264.648,93 kr138,93 kr (3%)
6. apr. 20264.510 kr1 kr (0%)
1. apr. 20264.509 kr84 kr (2%)
30. mar. 20264.593 kr
29. mar. 20264.593,16 kr77,22 kr (2%)
28. mar. 20264.515,94 kr271,06 kr (6%)
25. mar. 20264.787 kr
7. mar. 20264.787,38 kr162,58 kr (4%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret