Gå til hovedindhold

Boligcenter Box spring seng med hovedgærde Mørkegrøn 200 x 80 cm Fløjl

BoligcenterSenge og sengerammerEAN: 8721288304889
Pris fra 2.299 krtil 2.458,17 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 159,17 kr (6% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Box spring seng med hovedgærde Mørkegrøn 200 x 80 cm Fløjl og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 2299 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Kontinentalseng med madras Mørkegrøn 200 x 80 cm Fløjl
-22%2.299 kr
Før 2.962 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Kontinentalseng med madras Mørkegrøn 200 x 80 cm Fløjl billede

Produktinformation

Den moderne Madras seng tilfører et stilfuldt præg til hver soveværelse med sit enkle design og rene linjer. Den er lavet til at kombinere comfort med stil og passer perfekt til dem, der elsker moderne elegance. Dens enkle look fungerer godt med en række indretninger, så den er et fleksibelt valg til ethvert rum. Ideel til både enkeltpersoner og par, sikrer den rolige nætter i en lækker atmosfære. Kvalitetsmaterialer: Sengen er lavet med en blanding af konstrueret træ og massivt fyrretræ for lang holdbarhed. Disse materialer giver et stabilt fundament og et stilrent udseende, så sengen nemt passer ind i moderne hjem.Justerbar sengegavl: Sengegavlen har justerbare højder, der gør det nemt for brugeren at tilpasse den. Det tilføjer flair, og opfylder også forskellige ergonomiske behov, så hvert setup bliver personligt.Madrassens komfort: Den medium-faste madras med lommefjedre og skum giver perfekt balance mellem blødhed og støtte. Den forbedrer hvilekvaliteten ved at give fremragende bevægelsesisolering og trykaflastning.Stilfulde ben: Sengen har solide stolpeben med en slank sort finish, som sikrer pålidelig støtte og holder stilen i tråd med sengens design. Dette gør det nemmere at rengøre og forbedrer luftstrømmen.Åndbar overflade: Den polyester, som madrassen er lavet af, holder overfladen åndbar, så temperaturen reguleres, hvilket giver en køligere søvn. Det sikrer, at brugerne får den hvile, de har brug for. Godt at vide:Denne sengestel har et lamelbund-design og inkluderer lamellerne. Farve: MørkegrønMateriale: FløjlRammemateriale: Konstrueret træ, massivt fyrretræSamlede dimensioner: 203 x 80 x 88 cm (L x B x H)Kompatibel madrasstørrelse: Lille enkelt seng (80 cm x 200 cm eller 31" x 79")Maks. vægt: 140 kgMaksimalt antal mennesker: 1...

Produktspecifikationer

Kategori: Senge og Sengerammer
Vægt: 40.47g
EAN: 8721288304889
Varenr.: 1685686
Gå til Livera DK
TrustScore 4 ud af 54,0
Kontinentalseng med madras Mørkegrøn 200 x 80 cm Fløjl
-22%2.320 kr
Før 2.982 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Kontinentalseng med madras Mørkegrøn 200 x 80 cm Fløjl billede

Produktinformation

Den moderne Madras seng tilfører et stilfuldt præg til hver soveværelse med sit enkle design og rene linjer. Den er lavet til at kombinere comfort med stil og passer perfekt til dem, der elsker moderne elegance. Dens enkle look fungerer godt med en række indretninger, så den er et fleksibelt valg til ethvert rum. Ideel til både enkeltpersoner og par, sikrer den rolige nætter i en lækker atmosfære. Kvalitetsmaterialer: Sengen er lavet med en blanding af konstrueret træ og massivt fyrretræ for lang holdbarhed. Disse materialer giver et stabilt fundament og et stilrent udseende, så sengen nemt passer ind i moderne hjem.Justerbar sengegavl: Sengegavlen har justerbare højder, der gør det nemt for brugeren at tilpasse den. Det tilføjer flair, og opfylder også forskellige ergonomiske behov, så hvert setup bliver personligt.Madrassens komfort: Den medium-faste madras med lommefjedre og skum giver perfekt balance mellem blødhed og støtte. Den forbedrer hvilekvaliteten ved at give fremragende bevægelsesisolering og trykaflastning.Stilfulde ben: Sengen har solide stolpeben med en slank sort finish, som sikrer pålidelig støtte og holder stilen i tråd med sengens design. Dette gør det nemmere at rengøre og forbedrer luftstrømmen.Åndbar overflade: Den polyester, som madrassen er lavet af, holder overfladen åndbar, så temperaturen reguleres, hvilket giver en køligere søvn. Det sikrer, at brugerne får den hvile, de har brug for. Godt at vide:Denne sengestel har et lamelbund-design og inkluderer lamellerne. Farve: MørkegrønMateriale: FløjlRammemateriale: Konstrueret træ, massivt fyrretræSamlede dimensioner: 203 x 80 x 88 cm (L x B x H)Kompatibel madrasstørrelse: Lille enkelt seng (80 cm x 200 cm eller 31" x 79")Maks. vægt: 140 kgMaksimalt antal mennesker: 1SlidstærkHovedgav med 2 installationshøjde mulighederMed lamelrammeMed madrasMed sengegavlForsamling krævet: JaLeveringsindhold:1 x Senge ramme: 203 x 80 x 25 cm (L x B x H)1 x Madras: 200 x 80 x 20 cm (L x B x H)1 x Madras topper: 200 x 80 x 5 cm (L x B x H)1 x Hovedgærde2 x Hovedgærde øre: 40 x 16 x 4 cm (L x B x H)...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Boligcenter
Kategori: Senge og Sengerammer
Størrelse: 80 x 200 cm
Vægt: 40.47g
EAN: 8721288304889
Varenr.: 1685686
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Kontinentalseng med madras Mørkegrøn 200 x 80 cm Fløjl
-22%2.320 kr
Før 2.982 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Kontinentalseng med madras Mørkegrøn 200 x 80 cm Fløjl billede

Produktinformation

Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Boligcenter
Kategori: Senge og Sengerammer
Størrelse: 80 x 200 cm
Vægt: 40.47g
EAN: 8721288304889
Varenr.: 1685686
Gå til DesignShoppen
TrustScore 4.5 ud af 54,3
Box spring seng med hovedgærde Mørkegrøn 200 x 80 cm Fløjl
2.458,17 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Box spring seng med hovedgærde Mørkegrøn 200 x 80 cm Fløjl koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Box spring seng med hovedgærde Mørkegrøn 200 x 80 cm Fløjl koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Boligcenter DK2.299 kr2.299 krKøb
2Livera DK2.320 kr2.389 krKøb
3Vivas DK2.320 kr2.389 krKøb
4DesignShoppen2.458,17 kr2.458,17 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Box spring seng med hovedgærde Mørkegrøn 200 x 80 cm Fløjl

PriceData har fulgt prisen på Box spring seng med hovedgærde Mørkegrøn 200 x 80 cm Fløjl i 123 dage. Laveste pris i perioden er 2.199 kr (registreret d. 3. februar 2026), højeste er 2.309 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 2.286 kr.

Den nuværende pris på 2.299 kr er tæt på normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 3 prisfald og 2 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 6 prisændringer for Box spring seng med hovedgærde Mørkegrøn 200 x 80 cm Fløjl. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 6 prisændringer for Box spring seng med hovedgærde Mørkegrøn 200 x 80 cm Fløjl de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
5. maj 20262.299 kr10 kr (0%)
4. feb. 20262.309 kr110 kr (5%)
3. feb. 20262.199 kr100 kr (4%)
2. feb. 20262.299 kr10 kr (0%)
1. feb. 20262.309 kr10 kr (0%)
31. jan. 20262.299 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret