Gå til hovedindhold

Boligcenter Box spring seng med hovedgærde Mørkegrøn 140 x 200 cm Fløjl

BoligcenterSenge og sengerammerEAN: 8721158223845
Pris fra 3.599 krtil 3.896,75 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 297,75 kr (8% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Box spring seng med hovedgærde Mørkegrøn 140 x 200 cm Fløjl og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 3599 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Kontinentalseng med madras Mørkegrøn 140 x 200 cm Fløjl
-26%3.599 kr
Før 4.865 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Kontinentalseng med madras Mørkegrøn 140 x 200 cm Fløjl billede

Produktinformation

Denne flotte Box Spring-seng kombinerer moderne stil med komfort og har en blød fløjlsoverflade, der handler om at slappe af. Den er lavet til dagens minimalistiske boligejer med en slank profil, der passer perfekt ind i et trendy soveværelse. Den justerbare sengegavl tilføjer en praktisk dimension, så du kan tilpasse den til dine behov. Den afdæmpede mørkegrå farve passer super godt til forskellige indretningsstile og skaber en klassisk stemning, der gør dit soveværelse til et fredfyldt sted. Materialer: Sengen er lavet af en solid træramme dækket af lækkert fløjl, som giver den en blød berøring og et flot look. Den robuste konstruktion sikrer langvarig støtte, og fløjlsfinishen tilføjer et elegant touch til dit soveværelse.Inkluderede komponenter: Sengen kommer med en støttende madras og topper for fantastisk komfort. Den justerbare sengegavl er lavet af skum og massivt fyrretræ, som giver ekstra støtte til nakke og ryg. Den har sorte plastben for stabilitet, der passer godt til det moderne look.Funktioner / Funktion / Design: Med en justerbar sengegavl kan du tilpasse den manuelt, så den passer til din komfort. Sengen blander moderne design med praktisk anvendelse, hvilket gør den til et sjovt element i enhver stilfuld soveværelsesopsætning.Anbefalede anvendelser: Fantastisk til moderne soveværelser, hvor sengen tilbyder et indbydende sted at slappe af. Den tilpasselige sengegavl giver dig mulighed for at justere komforten, hvilket er perfekt for dem, der elsker at læse eller se tv i sengen.Vedligeholdelse: Hold sengen pæn ved at støve den af med en blød, tør klud. Undgå hårde rengøringsmidler for at beskytte fløjlsoverfladen, så sengen forbliver indbydende, som den dag du satte den op. Farve: MørkegrønMateriale: FløjlRammemateriale: Konstrueret træSamlede dimensioner: 204 x 142 x 24 cm (L x B x H)Madras størrelse: Dobbeltsen...

Produktspecifikationer

Kategori: Senge og Sengerammer
Vægt: 64.8g
EAN: 8721158223845
Varenr.: 1684932
Gå til Livera DK
TrustScore 4 ud af 54,0
Kontinentalseng med madras Mørkegrøn 140 x 200 cm Fløjl
-26%3.619 kr
Før 4.885 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Kontinentalseng med madras Mørkegrøn 140 x 200 cm Fløjl billede

Produktinformation

Denne flotte Box Spring-seng kombinerer moderne stil med komfort og har en blød fløjlsoverflade, der handler om at slappe af. Den er lavet til dagens minimalistiske boligejer med en slank profil, der passer perfekt ind i et trendy soveværelse. Den justerbare sengegavl tilføjer en praktisk dimension, så du kan tilpasse den til dine behov. Den afdæmpede mørkegrå farve passer super godt til forskellige indretningsstile og skaber en klassisk stemning, der gør dit soveværelse til et fredfyldt sted. Materialer: Sengen er lavet af en solid træramme dækket af lækkert fløjl, som giver den en blød berøring og et flot look. Den robuste konstruktion sikrer langvarig støtte, og fløjlsfinishen tilføjer et elegant touch til dit soveværelse.Inkluderede komponenter: Sengen kommer med en støttende madras og topper for fantastisk komfort. Den justerbare sengegavl er lavet af skum og massivt fyrretræ, som giver ekstra støtte til nakke og ryg. Den har sorte plastben for stabilitet, der passer godt til det moderne look.Funktioner / Funktion / Design: Med en justerbar sengegavl kan du tilpasse den manuelt, så den passer til din komfort. Sengen blander moderne design med praktisk anvendelse, hvilket gør den til et sjovt element i enhver stilfuld soveværelsesopsætning.Anbefalede anvendelser: Fantastisk til moderne soveværelser, hvor sengen tilbyder et indbydende sted at slappe af. Den tilpasselige sengegavl giver dig mulighed for at justere komforten, hvilket er perfekt for dem, der elsker at læse eller se tv i sengen.Vedligeholdelse: Hold sengen pæn ved at støve den af med en blød, tør klud. Undgå hårde rengøringsmidler for at beskytte fløjlsoverfladen, så sengen forbliver indbydende, som den dag du satte den op. Farve: MørkegrønMateriale: FløjlRammemateriale: Konstrueret træSamlede dimensioner: 204 x 142 x 24 cm (L x B x H)Madras størrelse: Dobbeltseng (140 cm x 200 cm eller 55" x 79")Har spiret ramme: JaMaksimalt antal mennesker: 2ModerneHøjdejusterbarSlidstærkBlød velourmed madrasMadrasmateriale: SkumForsamling krævet: JaLeveringsindhold:1x Sengebund1x Madras1x Topmadras1x Hovedgærde med ører...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Boligcenter
Kategori: Senge og Sengerammer
Størrelse: 140 x 200 cm
Vægt: 64.8g
EAN: 8721158223845
Varenr.: 1684932
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Kontinentalseng med madras Mørkegrøn 140 x 200 cm Fløjl
-26%3.619 kr
Før 4.885 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Kontinentalseng med madras Mørkegrøn 140 x 200 cm Fløjl billede

Produktinformation

Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Boligcenter
Kategori: Senge og Sengerammer
Størrelse: 140 x 200 cm
Vægt: 64.8g
EAN: 8721158223845
Varenr.: 1684932
Gå til DesignShoppen
TrustScore 4.5 ud af 54,3
Box spring seng med hovedgærde Mørkegrøn 140 x 200 cm Fløjl
3.896,75 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Box spring seng med hovedgærde Mørkegrøn 140 x 200 cm Fløjl koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Box spring seng med hovedgærde Mørkegrøn 140 x 200 cm Fløjl koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Boligcenter DK3.599 kr3.599 krKøb
2Livera DK3.619 kr3.688 krKøb
3Vivas DK3.619 kr3.688 krKøb
4DesignShoppen3.896,75 kr3.896,75 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Box spring seng med hovedgærde Mørkegrøn 140 x 200 cm Fløjl

PriceData har fulgt prisen på Box spring seng med hovedgærde Mørkegrøn 140 x 200 cm Fløjl i 123 dage. Laveste pris i perioden er 3.499 kr (registreret d. 3. februar 2026), højeste er 3.609 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 3.586 kr.

Den nuværende pris på 3.599 kr er tæt på normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 3 prisfald og 2 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 6 prisændringer for Box spring seng med hovedgærde Mørkegrøn 140 x 200 cm Fløjl. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 6 prisændringer for Box spring seng med hovedgærde Mørkegrøn 140 x 200 cm Fløjl de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
28. maj 20263.599 kr10 kr (0%)
4. feb. 20263.609 kr110 kr (3%)
3. feb. 20263.499 kr100 kr (3%)
2. feb. 20263.599 kr10 kr (0%)
1. feb. 20263.609 kr10 kr (0%)
31. jan. 20263.599 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret