Gå til hovedindhold

Boligcenter Box spring seng med hovedgærde Mørkegrå 90 x 190 cm Fløjl

BoligcenterSenge og sengerammerEAN: 8721288339577
Pris fra 1.129 krtil 1.180 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 51 kr (4% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.112,49 kr 12. mar.

Sammenlign priser på Box spring seng med hovedgærde Mørkegrå 90 x 190 cm Fløjl og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1129 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Sengestel med hovedgærde Mørkegrå 90 x 190 cm Fløjl
-26%1.129 kr
Før 1.523 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Sengestel med hovedgærde Mørkegrå 90 x 190 cm Fløjl billede

Produktinformation

Det her sengestel er den perfekte blanding af moderne stil og praktisk brug, hvilket gør det til et super fedt omdrejningspunkt i ethvert soveværelse. Det er lige noget for dem, der elsker lidt luksus og komfort. Den kombinerer rene linjer med blød fløjl, så dit rum både bliver stilfuldt og behageligt. Med sit flotte fodgærde og hovedgærde handler det om at nyde maksimal komfort. Fløjlsoverflade: Nyd den bløde fornemmelse og det pæne udseende af dette sengestel, der er dækket med fløjl. Det tilføjer elegance til dit rum og giver en hyggelig overflade, der passer til både moderne og klassiske stilarter.Skumfyld: Indeni er der skumfyld, der giver ekstra komfort. Det er let og giver en dejlig polstring, plus det holder dig varm til en god nattesøvn.Hovedgærde & Fodgærde: Rammen har hovedgærde og fodgærde for ekstra støtte. Det klassiske design giver en luksuriøs følelse - både praktisk og stilfuldt.Moderne Æstetik: Med et enkelt, stilrent design passer denne ramme perfekt ind i moderne temaer, hvor stil møder enkelhed. Dens rene linjer og minimale dekoration gør den alsidig til forskellige soveværelsesindretninger.Nem Pleje: Følg bare monteringsinstruktionerne. Undgå skrappe rengøringsmidler for at holde den frisk og forlenge rammens levetid. Farve: MørkegråMateriale: FløjlSamlede dimensioner: 197 x 93 x 128 CM (L x B x H)Med sengegavl og fodgavlForsamling krævet: JaLeveringsindhold:1 x Sengestel med fodgavl1 x Hovedgavl...

Produktspecifikationer

Kategori: Senge og Sengerammer
Vægt: 28.6g
EAN: 8721288339577
Varenr.: 1579499
Gå til Livera DK
TrustScore 4 ud af 54,0
Sengestel med hovedgærde Mørkegrå 90 x 190 cm Fløjl
-26%1.149 kr
Før 1.543 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Sengestel med hovedgærde Mørkegrå 90 x 190 cm Fløjl billede

Produktinformation

Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Boligcenter
Kategori: Senge og Sengerammer
Størrelse: 90 x 190 cm
Vægt: 28.6g
EAN: 8721288339577
Varenr.: 1579499
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Sengestel med hovedgærde Mørkegrå 90 x 190 cm Fløjl
-26%1.149 kr
Før 1.543 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Sengestel med hovedgærde Mørkegrå 90 x 190 cm Fløjl billede

Produktinformation

Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Boligcenter
Kategori: Senge og Sengerammer
Størrelse: 90 x 190 cm
Vægt: 28.6g
EAN: 8721288339577
Varenr.: 1579499
Gå til DesignShoppen
TrustScore 4.5 ud af 54,3
Box spring seng med hovedgærde Mørkegrå 90 x 190 cm Fløjl
1.180 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Box spring seng med hovedgærde Mørkegrå 90 x 190 cm Fløjl koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Box spring seng med hovedgærde Mørkegrå 90 x 190 cm Fløjl koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Boligcenter DK1.129 kr1.129 krKøb
2Livera DK1.149 kr1.218 krKøb
3Vivas DK1.149 kr1.218 krKøb
4DesignShoppen1.180 kr1.180 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Box spring seng med hovedgærde Mørkegrå 90 x 190 cm Fløjl

PriceData har fulgt prisen på Box spring seng med hovedgærde Mørkegrå 90 x 190 cm Fløjl i 133 dage. Laveste pris i perioden er 1.029 kr (registreret d. 21. januar 2026), højeste er 1.329 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.192 kr.

Den nuværende pris på 1.129 kr er 5% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 9 prisfald og 11 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 21 prisændringer for Box spring seng med hovedgærde Mørkegrå 90 x 190 cm Fløjl. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 21 prisændringer for Box spring seng med hovedgærde Mørkegrå 90 x 190 cm Fløjl de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
5. maj 20261.129 kr51 kr (4%)
19. apr. 20261.180 kr149 kr (11%)
18. apr. 20261.329 kr149 kr (13%)
17. apr. 20261.180 kr149 kr (11%)
16. apr. 20261.329 kr149 kr (13%)
6. apr. 20261.180 kr1,18 kr (0%)
3. apr. 20261.181,18 kr3,18 kr (0%)
1. apr. 20261.178 kr
31. mar. 20261.178,32 kr110,68 kr (9%)
28. mar. 20261.289 kr20 kr (2%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret