Gå til hovedindhold

Boligcenter Box spring seng med hovedgærde Mørkegrå 120 x 200 cm Stof

BoligcenterSenge og sengerammerEAN: 8721158208033
Pris fra 3.099 krtil 3.319,03 kr
4 forhandlere

Prisforskel: 220,03 kr (7% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Box spring seng med hovedgærde Mørkegrå 120 x 200 cm Stof og køb billigst

4 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 3099 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Kontinentalseng med madras Mørkegrå 120 x 200 cm Stof
-30%3.099 kr
Før 4.438 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Kontinentalseng med madras Mørkegrå 120 x 200 cm Stof billede

Produktinformation

Denne moderne boksmadrasseng stråler af elegance med sit enkle og stilrene design, perfekt til ethvert moderne soveværelse. Den funktionelle ramme giver god støtte og er samtidig flot at se på. Uanset om du læser eller sover, byder denne seng på en god kombination af skønhed og praktisk funktion. Premium materialer: Betrukket med stof giver denne seng en åndbar overflade for bedre komfort og temperaturregulering. Den konstruerede træramme sikrer stabilitet og holdbarhed, hvilket gør den til et solidt valg til langvarig brug. Massivt fyrretræ giver ekstra styrke.Justerbare funktioner: Den manuelle sengegavl kan justeres i højden i to niveauer, så den passer til forskellige behov og stilarter. Sengen giver god hovedstøtte og tilpasser sig diverse søvnvaner, mens den glider ind i den moderne stil.Madrassens innovation: Udstyret med en skumfyldt madras og lommefjedre, der giver enestående tilpasning og bevægelsesisolering. Den medium faste madras rammer den rette balance mellem komfort og støtte, som er god for alle sovestillinger og forbedrer den samlede søvnkvalitet.Moderne stil: Med et slankt, rektangulært design passer denne seng perfekt til moderne indretninger. Dens enkle, men stilfulde udseende tilfører skønhed til ethvert soveværelse og gør den til et flot midtpunkt i dit rum.Nem pleje og vedligeholdelse: Montering kræver to personer og en skruetrækker. Når sengen er sat op, er det nemt at vedligeholde den, og det kræver kun almindelig rengøring. De slidstærke materialer modstår slitage, så sengen bevarer sit flotte udseende i mange år. Farve: MørkegråMateriale: StofRammemateriale: Konstrueret træSamlede dimensioner: 203 x 120 x 88 cm (L x B x H)Madras størrelse: Lille enkelt seng (80 cm x 200 cm eller 31" x 79")Maks. vægt: 280 kgHar spiret ramme: JaMaksimalt antal men...

Produktspecifikationer

Kategori: Senge og Sengerammer
Vægt: 54g
EAN: 8721158208033
Varenr.: 1619054
Gå til Livera DK
TrustScore 4 ud af 54,0
Kontinentalseng med madras Mørkegrå 120 x 200 cm Stof
-30%3.120 kr
Før 4.458 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Kontinentalseng med madras Mørkegrå 120 x 200 cm Stof billede

Produktinformation

Denne moderne boksmadrasseng stråler af elegance med sit enkle og stilrene design, perfekt til ethvert moderne soveværelse. Den funktionelle ramme giver god støtte og er samtidig flot at se på. Uanset om du læser eller sover, byder denne seng på en god kombination af skønhed og praktisk funktion. Premium materialer: Betrukket med stof giver denne seng en åndbar overflade for bedre komfort og temperaturregulering. Den konstruerede træramme sikrer stabilitet og holdbarhed, hvilket gør den til et solidt valg til langvarig brug. Massivt fyrretræ giver ekstra styrke.Justerbare funktioner: Den manuelle sengegavl kan justeres i højden i to niveauer, så den passer til forskellige behov og stilarter. Sengen giver god hovedstøtte og tilpasser sig diverse søvnvaner, mens den glider ind i den moderne stil.Madrassens innovation: Udstyret med en skumfyldt madras og lommefjedre, der giver enestående tilpasning og bevægelsesisolering. Den medium faste madras rammer den rette balance mellem komfort og støtte, som er god for alle sovestillinger og forbedrer den samlede søvnkvalitet.Moderne stil: Med et slankt, rektangulært design passer denne seng perfekt til moderne indretninger. Dens enkle, men stilfulde udseende tilfører skønhed til ethvert soveværelse og gør den til et flot midtpunkt i dit rum.Nem pleje og vedligeholdelse: Montering kræver to personer og en skruetrækker. Når sengen er sat op, er det nemt at vedligeholde den, og det kræver kun almindelig rengøring. De slidstærke materialer modstår slitage, så sengen bevarer sit flotte udseende i mange år. Farve: MørkegråMateriale: StofRammemateriale: Konstrueret træSamlede dimensioner: 203 x 120 x 88 cm (L x B x H)Madras størrelse: Lille enkelt seng (80 cm x 200 cm eller 31" x 79")Maks. vægt: 280 kgHar spiret ramme: JaMaksimalt antal mennesker: 2SlidstærkHovedgav med 2 installationshøjde mulighedermed madrasMadrasmateriale: SkumForsamling krævet: JaLeveringsindhold:1 x Sengestel: 203 x 123 x 25 cm (LxWxH)1 x Hovedgærde: 100 x 7 x 78/88 cm (LxWxH)1 x Madras: 200 x 120 x 20 cm (LxWxH)1 x Madras Topper: 200 x 120 x 5 cm (LxWxH)...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Boligcenter
Kategori: Senge og Sengerammer
Størrelse: 120 x 200 cm
Vægt: 54g
EAN: 8721158208033
Varenr.: 1619054
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Kontinentalseng med madras Mørkegrå 120 x 200 cm Stof
-30%3.120 kr
Før 4.458 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Kontinentalseng med madras Mørkegrå 120 x 200 cm Stof billede

Produktinformation

Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Boligcenter
Kategori: Senge og Sengerammer
Størrelse: 120 x 200 cm
Vægt: 54g
EAN: 8721158208033
Varenr.: 1619054
Gå til DesignShoppen
TrustScore 4.5 ud af 54,3
Box spring seng med hovedgærde Mørkegrå 120 x 200 cm Stof
3.319,03 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Box spring seng med hovedgærde Mørkegrå 120 x 200 cm Stof koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 4 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Box spring seng med hovedgærde Mørkegrå 120 x 200 cm Stof koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Boligcenter DK3.099 kr3.099 krKøb
2Livera DK3.120 kr3.189 krKøb
3Vivas DK3.120 kr3.189 krKøb
4DesignShoppen3.319,03 kr3.319,03 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Box spring seng med hovedgærde Mørkegrå 120 x 200 cm Stof

PriceData har fulgt prisen på Box spring seng med hovedgærde Mørkegrå 120 x 200 cm Stof i 121 dage. Laveste pris i perioden er 2.999 kr (registreret d. 2. februar 2026), højeste er 3.099 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 3.036 kr.

Den nuværende pris på 3.099 kr er 2% over normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 2 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 3 prisændringer for Box spring seng med hovedgærde Mørkegrå 120 x 200 cm Stof. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 3 prisændringer for Box spring seng med hovedgærde Mørkegrå 120 x 200 cm Stof de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
5. maj 20263.099 kr90 kr (3%)
4. feb. 20263.009 kr10 kr (0%)
2. feb. 20262.999 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret