Gå til hovedindhold

Bose QuietComfort Ultra - 2nd Gen - hovedtelefoner med mik. - fuld størrelse - Bluetooth - kablet, trådløs - aktiv støjfjerning - 3,5 mm jackstik - midnat violet

BoseHovedtelefoner og headsetEAN: 0017817859592
Pris fra 2.624 krtil 3.018 kr
5 forhandlere

Prisforskel: 394 kr (13% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Bose QuietComfort Ultra - 2nd Gen - hovedtelefoner med mik. - fuld størrelse - Bluetooth - kablet, trådløs - aktiv støjfjerning - 3,5 mm jackstik - midnat violet og køb billigst

5 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 2624 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Bose Quietcomfort Ultra Headphones (2nd Gen) Stereo Usb-c Violet
-30%2.624 kr
Før 3.748,75 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Bose Quietcomfort Ultra Headphones (2nd Gen) Stereo Usb-c Violet billede

Produktinformation

Aktiv støjreduktion med HearThrough og justerbare tilstande Bose Immersive Audio giver forbedret rumlig lyd til opkald og medier CustomTune-personalisering tilpasser lyden til dine ører Op til 30 timers afspilning, 15 min hurtigopladning, USB-C-opladning Bluetooth 5.4 med 10 m rækkevidde, mulighed for kablet tilslutning og indbygget mikrofon...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Bose
Kategori: Over-Ear
Artikel nr.: 890101-0300
EAN: 0017817859592
Varenr.: 5020062073
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Bose QuietComfort Ultra 2nd Gen Headphones Trådløse Violet
2.779 kr
Til butik
Gå til Dealicious Danmark
TrustScore 4.5 ud af 54,1
Bose QuietComfort Ultra Headphones 2nd Gen Trådløse Noise Cancelling Hovedtelefoner Midnight Violet
2.789 kr
Til butik
Bose QuietComfort Ultra Headphones 2nd Gen Trådløse Noise Cancelling Hovedtelefoner Midnight Violet billede

Produktinformation

Få musik, film og opkald på et nyt niveau med Bose QuietComfort Ultra Headphones 2nd Gen. Disse trådløse over-ear hovedtelefoner kombinerer avanceret aktiv støjreduktion, Bose Immersive Audio og luksuriøs komfort, så du kan fordybe dig i lyden uanset hvor...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: BOSE
Kategori: Høretelefoner
EAN: 0017817859592
Varenr.: 1665
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Bose QuietComfort Ultra - 2nd Gen - hovedtelefoner med mik. - fuld størrelse - Bluetooth - kablet, trådløs - aktiv støjfjerning - 3,5 mm jackstik - midnat violet
3.001 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Bose QuietComfort Ultra (Gen 2) - Midnight Violet
3.018 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Bose QuietComfort Ultra - 2nd Gen - hovedtelefoner med mik. - fuld størrelse - Bluetooth - kablet, trådløs - aktiv støjfjerning - 3,5 mm jackstik - midnat violet koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 5 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Bose QuietComfort Ultra - 2nd Gen - hovedtelefoner med mik. - fuld størrelse - Bluetooth - kablet, trådløs - aktiv støjfjerning - 3,5 mm jackstik - midnat violet koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Dustin DK2.624 kr2.710,25 krKøb
2CompuMail DK2.779 kr2.779 krKøb
3Dealicious Danmark2.789 kr2.789 krKøb
4CS MEGASTORE DK3.001 kr3.001 krKøb
5Proshop DK3.018 kr3.018 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Bose QuietComfort Ultra - 2nd Gen - hovedtelefoner med mik. - fuld størrelse - Bluetooth - kablet, trådløs - aktiv støjfjerning - 3,5 mm jackstik - midnat violet

PriceData har fulgt prisen på Bose QuietComfort Ultra - 2nd Gen - hovedtelefoner med mik. - fuld størrelse - Bluetooth - kablet, trådløs - aktiv støjfjerning - 3,5 mm jackstik - midnat violet i 184 dage. Laveste pris i perioden er 1.599 kr (registreret d. 2. februar 2026), højeste er 3.749 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 3.035 kr.

Den nuværende pris på 2.624 kr er 14% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 5% den seneste måned. Der er registreret 16 prisfald og 11 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 27 prisændringer for Bose QuietComfort Ultra - 2nd Gen - hovedtelefoner med mik. - fuld størrelse - Bluetooth - kablet, trådløs - aktiv støjfjerning - 3,5 mm jackstik - midnat violet. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 27 prisændringer for Bose QuietComfort Ultra - 2nd Gen - hovedtelefoner med mik. - fuld størrelse - Bluetooth - kablet, trådløs - aktiv støjfjerning - 3,5 mm jackstik - midnat violet de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
19. maj 20262.624 kr69 kr (3%)
16. maj 20262.693 kr56 kr (2%)
9. maj 20262.749 kr40 kr (1%)
2. maj 20262.789 kr46 kr (2%)
1. maj 20262.835 kr72 kr (2%)
26. apr. 20262.907 kr134 kr (4%)
25. apr. 20263.041 kr11 kr (0%)
23. apr. 20263.052 kr7 kr (0%)
21. apr. 20263.059 kr141 kr (5%)
17. apr. 20262.918 kr14 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret