Gå til hovedindhold

Bosch UniversalRotak 37-550 Græsslåmaskine Elektrisk 37 cm Skærebredde

BoschPlæneklippereEAN: 4059952641867
Pris fra 2.217 krtil 4.005 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 1.788 kr (45% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Bosch UniversalRotak 37-550 Græsslåmaskine Elektrisk 37 cm Skærebredde og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 2217 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Bosch AKKU PLÆNEKLIPPER ROTAK 37CM 2X18V 2X4AH
2.217 kr
Til butik
Bosch AKKU PLÆNEKLIPPER ROTAK 37CM 2X18V 2X4AH billede

Produktspecifikationer

Mærke: Bosch
Kategori: Batteri Plæneklippere
Farve: 5
Artikel nr.: 06008B9E00
EAN: 4059952641867
Varenr.: 9655393
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Bosch UniversalRotak 37-550 Græsslåmaskine Elektrisk 37 cm Skærebredde
2.218 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Bosch UniversalRotak 37-550 ledningsfri plæneklipper - 37 cm
-28%2.599 kr
Før 3.599 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Bosch UniversalRotak 37-550 ledningsfri plæneklipper - 37 cm billede

Produktinformation

Bosch UniversalRotak 37-550 - Græsslåmaskine - ledningfri - 36 V - 2 batterier, inkluderet oplader - 37 cm - 14 kgFunktionerAntal hjul: 4 hjulAntal højde placeringer: 5Ergonomisk håndtag: JaGræs-opsamlingsvolumen: 40 LGræsopsamler: JaIndikator for græstankniveau: JaJusterbart håndtag: JaJustering af klipperydning: JaKantskæringsfunktion: JaKlipning, justeringstype: TrinvisKlippe-bredde: 37 cmKlippe-system: Roterende kniveMaksimal græsareal: 550 m²Maksimal klippe-højde: 7 cmMinimum klippe-højde: 2,5 cmMotortype: BørstefriProduktfarve: Sort, GrønType: Manuel plæneklipperUsikkerhed - k: 1,5 m/s²Vibrationsudledning: 2,5 m/s²StrømstyringBatterikapacitet: 4 AtBatterispænding: 18 VBatteritype: Indbygget batteriOpladningstid: 95 tStrømkilde: BatteriUdskifteligt batteri: JaVægt & størrelserBredde: 400 mmDybde: 1355 mmHøjde: 1050 mmVægt: 13,7 kgBatteriGenopladeligt batteri: JaEmballage indholdBatteri...

Produktspecifikationer

Mærke: Bosch Group
Kategori: Plæneklippere
Vægt: 16.6g
EAN: 4059952641867
Varenr.: 2081730
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Bosch UniversalRotak 37-550 ledningsfri plæneklipper - 37 cm
-28%2.619 kr
Før 3.619 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Bosch UniversalRotak 37-550 Græsslåmaskine Elektrisk 37 cm Skærebredde
2.979 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Bosch Akkuplæneklipper UniversalRotak 2x18V-37-550 - 2 x 4.0 Ah
3.084 kr
Til butik
Gå til Homeshop DK
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Bosch universalRotak 2x18V 37-550 Plæneklipper - 06008B9E00
4.005 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Bosch UniversalRotak 37-550 Græsslåmaskine Elektrisk 37 cm Skærebredde koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Bosch UniversalRotak 37-550 Græsslåmaskine Elektrisk 37 cm Skærebredde koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CS MEGASTORE DK2.217 kr2.217 krKøb
2CompuMail DK2.218 kr2.218 krKøb
3Boligcenter DK2.599 kr2.599 krKøb
4Vivas DK2.619 kr2.779 krKøb
5Ultrashop2.979 kr2.979 krKøb
6Proshop DK3.084 kr3.084 krKøb
7Homeshop DK4.005 kr4.005 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Bosch UniversalRotak 37-550 Græsslåmaskine Elektrisk 37 cm Skærebredde

PriceData har fulgt prisen på Bosch UniversalRotak 37-550 Græsslåmaskine Elektrisk 37 cm Skærebredde i 180 dage. Laveste pris i perioden er 1.884 kr (registreret d. 18. februar 2026), højeste er 3.228 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 2.580 kr.

Den nuværende pris på 2.217 kr er 14% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 10% den seneste måned. Der er registreret 25 prisfald og 11 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 37 prisændringer for Bosch UniversalRotak 37-550 Græsslåmaskine Elektrisk 37 cm Skærebredde. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 37 prisændringer for Bosch UniversalRotak 37-550 Græsslåmaskine Elektrisk 37 cm Skærebredde de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
29. maj 20262.217 kr12 kr (1%)
28. maj 20262.229 kr1 kr (0%)
19. maj 20262.230 kr369 kr (14%)
7. maj 20262.599 kr120 kr (5%)
6. maj 20262.479 kr22 kr (1%)
4. maj 20262.457 kr11 kr (0%)
3. maj 20262.468 kr211 kr (8%)
2. maj 20262.679 kr281 kr (12%)
30. apr. 20262.398 kr79 kr (3%)
28. apr. 20262.477 kr193 kr (8%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret