Gå til hovedindhold

Bosch Professional Bosch stiksav GST 12V-70 professional, uden batteri

Bosch ProfessionalRedskaberLED-lys og kompakt designProfessionel præcisionsarbejdeEAN: 3165140711463

Bosch GST 12V-70 Professional 12V batteridrevet stiksav med LED-lys. Ekstremt kompakt og let design til præcise snit med skæredybde op til 70mm. Læs mere

Pris fra 843 krtil 1.350,8 kr
8 forhandlere

Prisforskel: 507,8 kr (38% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 722 kr 23. maj

Sammenlign priser på Bosch stiksav GST 12V-70 professional, uden batteri og køb billigst

8 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 843 kr. 8 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Bosch GST 12V-70 Professional Stiksav 12V
843 kr
Til butik
Gå til LavprisVærktøj
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Bosch stiksav GST 12V-70 professional, uden batteri
889 kr
Til butik
Gå til Homeshop DK
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Bosch GST 12V-70 Akku-stiksave - 06015A1001
950 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Bosch AKKUSTIKSAV GST 12V-70 SOLO - SOLO
1.057 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Bosch stiksav 12volt professional uden batteri
1.199 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Bosch Professional GST 12V-70 (SOLO)
1.289 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Bosch stiksav GST 12V-70 professional u. batteri
1.299 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
STIKSAV GST10,8V-LI SOLO
1.350,8 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Bosch stiksav GST 12V-70 professional, uden batteri koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Bosch stiksav GST 12V-70 professional, uden batteri koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK843 kr843 krKøb
2LavprisVærktøj889 kr889 krKøb
3Homeshop DK950 kr950 krKøb
4CS MEGASTORE DK1.057 kr1.057 krKøb
5LavprisVVS1.199 kr1.199 krKøb
6Proshop DK1.289 kr1.289 krKøb
7BilligVVS DK1.299 kr1.299 krKøb
8EL-GROSSISTEN1.350,8 kr1.350,8 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Bosch GST 12V-70 Professional Stiksav

Bosch Professional

Bosch GST 12V-70 Professional 12V batteridrevet stiksav med LED-lys. Ekstremt kompakt og let design til præcise snit med skæredybde op til 70mm.

• stiksav
• dekupørsav
• bosch sav
• 12v sav
• akku stiksav
• batterisav
• professionel sav
• Professionel præcisionsarbejde
• LED-lys og kompakt design

Beskrivelse

Bosch GST 12V-70 Professional er en ekstremt kompakt og let 12V batteridrevet stiksav designet til professionelle håndværkere og erfarne gør-det-selv entusiaster. Med sin ergonomiske stavgreb og generøse softgrip-belægning sikrer den komfortabelt arbejde selv under længere sessioner. Det kraftige LED-lys giver fremragende overblik over skærelinjen, mens den robuste aluminiumsfodplade med kunststofsål sikrer bedre glideegenskaber og beskytter følsomme overflader. Saven har 3-trins pendulfunktion til snit uden flossede kanter og kan lave skråsnit op til 45°. Med en snitdybde på 70mm i træ og 3mm i metal/aluminium er den ideel til præcisionsarbejde og mobile opgaver.

Specifikationer

greb:Ergonomisk stavgreb
vægt:2,01 kg
led_lys:Ja
fodplade:Aluminium med kunststofsål
hastighed:1900-2800 omdr/min
skråsnit:0-45°
spænding:12V
pendulfunktion:3-trins
snitdybde_træ:70 mm
motor_beskyttelse:EMP
skæredybde_metal:3 mm
batteri_inkluderet:Nej
skæredybde_aluminium:3 mm

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Følger der batteri med stiksaven?

Nej, GST 12V-70 sælges uden batteri og lader (solo version). Du skal købe 12V Bosch Professional batteri separat.

Hvor dybt kan saven skære?

Saven kan skære op til 70mm dybt i træ og 3mm i metal og aluminium. Den har også skråsnit funktion op til 45°.

Hvad er fordelene ved LED-lyset?

Det kraftige LED-lys giver fremragende overblik over skærelinjen, så du kan arbejde præcist selv i dårlige lysforhold.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Bosch stiksav GST 12V-70 professional, uden batteri

PriceData har fulgt prisen på Bosch stiksav GST 12V-70 professional, uden batteri i 181 dage. Laveste pris i perioden er 722 kr (registreret d. 24. april 2026), højeste er 945 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 832 kr.

Den nuværende pris på 843 kr er tæt på normalprisen. Prisen er faldet 11% den seneste måned. Der er registreret 15 prisfald og 14 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 29 prisændringer for Bosch stiksav GST 12V-70 professional, uden batteri. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 29 prisændringer for Bosch stiksav GST 12V-70 professional, uden batteri de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 2026843 kr29 kr (4%)
29. maj 2026814 kr92 kr (13%)
23. maj 2026722 kr147 kr (17%)
22. maj 2026869 kr1 kr (0%)
20. maj 2026868 kr6 kr (1%)
9. maj 2026874 kr65 kr (7%)
4. maj 2026939 kr6 kr (1%)
3. maj 2026945 kr223 kr (31%)
1. maj 2026722 kr1 kr (0%)
28. apr. 2026723 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret