Gå til hovedindhold

Bosch PRO Bosch GST 150 CE Professional Stiksav 780W

Bosch PRORedskaberEAN: 3165140463720

Bosch GST 150 CE Professional med 780W motor og robust fodplade. Perfekt til professionelle håndværkere med SDS-system til hurtig klingeudskiftning. Læs mere

Pris fra 1.437 krtil 1.750 kr
3 forhandlere

Prisforskel: 313 kr (18% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.435 kr 20. maj

Sammenlign priser på Bosch GST 150 CE Professional Stiksav 780W og køb billigst

3 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1437 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Bosch GST 150 CE Professional Stiksav 780W
1.437 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Bosch STIKSAV GST 150 CE
1.579 kr
Til butik
Gå til Homeshop DK
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Bosch GST 150 CE - Stiksav - 0601512000
1.750 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Bosch GST 150 CE Professional Stiksav 780W koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Bosch GST 150 CE Professional Stiksav 780W koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.437 kr1.437 krKøb
2CS MEGASTORE DK1.579 kr1.579 krKøb
3Homeshop DK1.750 kr1.750 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Bosch GST 150 CE Professional Stiksav

Bosch PRO

Bosch GST 150 CE Professional med 780W motor og robust fodplade. Perfekt til professionelle håndværkere med SDS-system til hurtig klingeudskiftning.

Beskrivelse

Bosch GST 150 CE Professional er en kraftfuld 780W stiksav designet til professionelle håndværkere. Den stærkeste i sin prisklasse med høj kraftreserve også i hårde og tykke bjælker takket være den kraftige og overbelastningssikre motor. Saven har en ekstremt robust fodplade der ikke kan bøje, selv ved de mest krævende opgaver. Med det nye savklingespændesystem opnås høj skærepræcision, og SDS-systemet gør det muligt at skifte klinger hurtigt og bekvemt uden brug af værktøj. Det ergonomiske grebsområde med Softgrip-flader sikrer optimal arbejdskomfort, mens 4-trins pendulfunktionen giver mulighed for både fine og grove snit. Elektronisk forvalg af omdrejningstal giver fuld kontrol. Saven kan skære 150mm i træ, 20mm i aluminium og 10mm i ulegeret stål. Leveres i transportkuffert med komplet tilbehørssæt.

Specifikationer

motor:780W
vægt:2,6 kg
kuffert:Inkluderet
lydtryk:84 dB(A)
slagtal:500-3100 slag/min
kabellængde:4 m
spændesystem:SDS værktøjsfri
pendulfunktion:4-trins
snitdybde_træ:150 mm
vibration_træ:8 m/s²
snitdybde_stål:10 mm
vibration_metal:7 m/s²
snitdybde_aluminium:20 mm

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Hvor dybt kan saven skære i træ?

Bosch GST 150 CE kan skære op til 150 mm dybt i træ, hvilket gør den velegnet til de fleste byggeprojekter.

Er savklingerne nemme at skifte?

Ja, den har SDS-system til hurtig og bekvem udskiftning af savklinge uden brug af værktøj.

Leveres der tilbehør med saven?

Ja, saven leveres i en transportkuffert med udsugningssæt, glidesko, hætte, sugedyse og stiksavsklinge T 144 DP.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Bosch GST 150 CE Professional Stiksav 780W

PriceData har fulgt prisen på Bosch GST 150 CE Professional Stiksav 780W i 111 dage. Laveste pris i perioden er 1.435 kr (registreret d. 20. maj 2026), højeste er 1.687 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.631 kr.

Den nuværende pris på 1.437 kr er 12% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 13% den seneste måned. Der er registreret 9 prisfald og 6 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 16 prisændringer for Bosch GST 150 CE Professional Stiksav 780W. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 16 prisændringer for Bosch GST 150 CE Professional Stiksav 780W de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
27. maj 20261.437 kr2 kr (0%)
20. maj 20261.435 kr224 kr (14%)
17. maj 20261.659 kr1 kr (0%)
13. maj 20261.658 kr2 kr (0%)
7. maj 20261.660 kr2 kr (0%)
1. maj 20261.662 kr1 kr (0%)
30. apr. 20261.663 kr1 kr (0%)
28. apr. 20261.664 kr5 kr (0%)
24. apr. 20261.659 kr23 kr (1%)
19. apr. 20261.682 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret