Gå til hovedindhold

Bosch PMF 220 CE gør-det-selv-multifunktionsværktøj 230v(P)

BoschRedskaberStarlock systemProfessionelt håndværk og gør-det-selvEAN: 3165140828482

Bosch PMF 220 CE med 220W motor og Starlock tilbehørssystem. Perfekt til præcis skæring, slibning og savning i træ, metal og andre materialer. Læs mere

Pris fra 624 krtil 945 kr
9 forhandlere

Prisforskel: 321 kr (34% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 612 kr 23. apr.

Sammenlign priser på Bosch PMF 220 CE gør-det-selv-multifunktionsværktøj 230v(P) og køb billigst

9 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 624 kr. 8 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Bosch PMF 220 CE
624 kr
Til butik
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Bosch PMF 220 CE Multicutter 220W
649 kr
Til butik
Gå til LavprisVærktøj
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Bosch PMF 220 CE multiværktøj, 230 V
702 kr
Til butik
Gå til LavprisEl
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Bosch PMF 220 CE multiværktøj, 230 V
709 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Bosch MULTIVÆRKTØJ PMF 220 CE STARLOCK
716 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Bosch multiværktøj
765 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Bosch PMF 220 CE multiværktøj 230 V
839 kr
Til butik
Gå til Homeshop DK
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Bosch Multiværktøj Pmf 220 Ce Starlock - 0603102000
885 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Bosch PMF 220 CE gør-det-selv-multifunktionsværktøj 230v(P)
945 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Bosch PMF 220 CE gør-det-selv-multifunktionsværktøj 230v(P) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Bosch PMF 220 CE gør-det-selv-multifunktionsværktøj 230v(P) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK624 kr663 krKøb
2CompuMail DK649 kr649 krKøb
3LavprisVærktøj702 kr702 krKøb
4LavprisEl709 kr709 krKøb
5CS MEGASTORE DK716 kr755 krKøb
6LavprisVVS765 kr765 krKøb
7BilligVVS DK839 kr839 krKøb
8Homeshop DK885 kr885 krKøb
9Teknikproffset DK945 kr1.004 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Bosch PMF 220 CE Multiværktøj

Bosch

Bosch PMF 220 CE med 220W motor og Starlock tilbehørssystem. Perfekt til præcis skæring, slibning og savning i træ, metal og andre materialer.

• oscillerende værktøj
• multimaster
• multicutter
• bosch værktøj
• starlock værktøj
• Professionelt håndværk og gør-det-selv
• Starlock system

Beskrivelse

Bosch PMF 220 CE er et alsidigt oscillerende multiværktøj med kraftig 220W motor og elektronisk hastighedsregulering. Værktøjet er ideelt til præcis skæring, slibning, skrabning og savning i træ, metal, plast, gipsplade og andre materialer. Det innovative Starlock-tilbehørssystem med MagnetHold-funktionen gør skift af tilbehør hurtigt og nemt. Maskinen leverer konstant høj ydelse takket være Bosch Constant Electronic, selv under belastning. Med en oscillationsvinkel på 1,4° og vægten på kun 1,1 kg er det behageligt at arbejde med. Værktøjet kommer med omfattende tilbehør inklusiv forskellige savklinger, slibeplader og praktisk transportkuffert, hvilket gør det til den perfekte løsning for både professionelle håndværkere og krævende gør-det-selv entusiaster.

Specifikationer

vægt:1,1 kg
spænding:230 V
afgiven_effekt:130 W
optagen_effekt:220 W
tilbehørssystem:Starlock
omdrejningstal_fra:15.000 o/min
omdrejningstal_til:20.000 o/min
oscillationsvinkel:1,4°
leverandør_varenummer:0603102000
medfølgende_tilbehør:Savklinger, slibeplader, deltaslibeblad-sæt, dybdeanslag, transportkuffert, unbrakonøgle

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Hvilke materialer kan værktøjet skære i?

PMF 220 CE kan skære, save og slibe i træ, metal, plast, gipsplade, mørtel og cement med de rette Starlock-tilbehørsdele.

Hvor nemt er det at skifte tilbehør?

Meget nemt takket være Bosch MagnetHold-systemet med magnetisk værktøjsholder og universalskrue - intet værktøj krævet.

Er hastigheden justerbar?

Ja, værktøjet har elektronisk hastighedsregulering fra 15.000 til 20.000 omdrejninger per minut for materialespecifik anvendelse.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Bosch PMF 220 CE gør-det-selv-multifunktionsværktøj 230v(P)

PriceData har fulgt prisen på Bosch PMF 220 CE gør-det-selv-multifunktionsværktøj 230v(P) i 180 dage. Laveste pris i perioden er 612 kr (registreret d. 2. april 2026), højeste er 674 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 643 kr.

Den nuværende pris på 624 kr er 3% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 2% den seneste måned. Der er registreret 12 prisfald og 12 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 25 prisændringer for Bosch PMF 220 CE gør-det-selv-multifunktionsværktøj 230v(P). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 25 prisændringer for Bosch PMF 220 CE gør-det-selv-multifunktionsværktøj 230v(P) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
22. maj 2026624 kr50 kr (7%)
13. maj 2026674 kr37 kr (6%)
12. maj 2026637 kr25 kr (4%)
23. apr. 2026612 kr62 kr (9%)
10. apr. 2026674 kr62 kr (10%)
2. apr. 2026612 kr62 kr (9%)
16. mar. 2026674 kr22 kr (3%)
14. mar. 2026652 kr17 kr (3%)
7. mar. 2026635 kr8 kr (1%)
28. feb. 2026643 kr9 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret