Gå til hovedindhold

Bosch GEX 125-1 AE Professional Sliber med tilfældigt kredsløb 250W

BOSCHSlibemaskinerVariable hastighedProfessionelt håndværkEAN: 3165140438278

Bosch GEX 125-1 AE Professional excentersliber med 250W motor og variable hastighed. Kompakt design med støvfilterboks til støvfrit slibning af træ og metal. Læs mere

Pris fra 745 krtil 1.289 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 544 kr (42% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 688 kr 15. maj

Sammenlign priser på Bosch GEX 125-1 AE Professional Sliber med tilfældigt kredsløb 250W og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 745 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Bosch GEX 125-1 AE Professional Sliber med tilfældigt kredsløb 250W
745 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Bosch GEX 125-1 AE Professional Sliber med tilfældigt kredsløb 250W
879 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Bosch Professional GEX 125-1 AE
935 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Bosch EXCENTERSLIBER GEX 125-1 AE KARTON
1.110 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Excentersliber Bosch GEX 125-1 AE - 125 mm, 250 W
-1%1.269 kr
Før 1.279 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Excentersliber Bosch GEX 125-1 AE - 125 mm, 250 W
-1%1.289 kr
Før 1.299 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Bosch GEX 125-1 AE Professional Sliber med tilfældigt kredsløb 250W koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Bosch GEX 125-1 AE Professional Sliber med tilfældigt kredsløb 250W koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK745 kr745 krKøb
2Ultrashop879 kr879 krKøb
3Proshop DK935 kr974 krKøb
4CS MEGASTORE DK1.110 kr1.110 krKøb
5Boligcenter DK1.269 kr1.269 krKøb
6Vivas DK1.289 kr1.368 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Bosch GEX 125-1 AE Professional

BOSCH

Bosch GEX 125-1 AE Professional excentersliber med 250W motor og variable hastighed. Kompakt design med støvfilterboks til støvfrit slibning af træ og metal.

• excentersliber
• orbital sander
• bosch sliber
• slibemaskine
• professional værktøj
• click clean
• støvfrit slibning
• Professionelt håndværk
• Variable hastighed

Beskrivelse

Bosch GEX 125-1 AE Professional er en kraftfuld 250W excentersliber designet til professionelle håndværkere og krævende gør-det-selv projekter. Med sit tilfældige kredsløbssystem sikrer den jævn slibning uden striber på træ, metal, lak og andre materialer. Den kompakte konstruktion og ergonomiske design giver optimal kontrol, selv ved arbejde over hovedhøjde. Variable hastighed fra 7.500-12.000 o/min gør den ideel til forskellige materialer. Indbygget Micro Filter System giver effektiv støvudsugning for rent arbejdsmiljø. Kompatibel med Bosch Click & Clean System for nem tilbehørsskift. Inkluderer mikrofilterboks og slibepapir K80.

Specifikationer

vægt:1.3kg
bredde:227mm
effekt:250W
højde:150mm
medfølger:Mikrofilterboks, slibepapir K80
fastgørelse:Burrebånd
excentricitet:1.25mm
hastighed_max:12000 o/min
hastighed_min:7500 o/min
lydtrykniveau:77 dB(A)
svingningstal:15000-24000 svingninger/min
cirkeldiameter:2.5mm
lydeffektniveau:88 dB(A)
vibrationsværdi:5 m/s²
slibetallerken_diameter:125mm

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Hvilke materialer kan sliberen bruges på?

GEX 125-1 AE kan bruges på træ, finér, lak, spartelmasse samt overflader af sten og akryl.

Medfølger der slibepapir?

Ja, der medfølger slibepapir K80 og en mikrofilterboks til støvopsamling.

Er maskinen kompatibel med Bosch tilbehør?

Ja, den er kompatibel med Bosch Click & Clean System for nem skift af tilbehør.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Bosch GEX 125-1 AE Professional Sliber med tilfældigt kredsløb 250W

PriceData har fulgt prisen på Bosch GEX 125-1 AE Professional Sliber med tilfældigt kredsløb 250W i 151 dage. Laveste pris i perioden er 606 kr (registreret d. 11. februar 2026), højeste er 921 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 695 kr.

Den nuværende pris på 745 kr er 7% over normalprisen. Prisen er faldet 1% den seneste måned. Der er registreret 46 prisfald og 43 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 90 prisændringer for Bosch GEX 125-1 AE Professional Sliber med tilfældigt kredsløb 250W. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 90 prisændringer for Bosch GEX 125-1 AE Professional Sliber med tilfældigt kredsløb 250W de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
16. maj 2026745 kr57 kr (8%)
15. maj 2026688 kr11 kr (2%)
14. maj 2026699 kr11 kr (2%)
13. maj 2026688 kr66 kr (9%)
9. maj 2026754 kr54 kr (7%)
8. maj 2026808 kr48 kr (6%)
6. maj 2026760 kr10 kr (1%)
3. maj 2026750 kr15 kr (2%)
2. maj 2026735 kr15 kr (2%)
30. apr. 2026750 kr6 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret