Gå til hovedindhold

Bosch Group Bosch GCG 18V-310 Professional Tætningspistol 18V Uden batteri Batteri og lader ikke inkluderet

Bosch GroupRedskaber18V batteridrevetProfessionel håndværkEAN: 3165140708968

Bosch GCG 18V-310 Professional fugepistol med 18V batteri, 3,5 kN trykkraft og 8mm/s hastighed. Kompakt design til patroner op til 310 ml. Læs mere

Pris fra 2.196 krtil 3.610,88 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 1.414,88 kr (39% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 2.088 kr 21. apr.

Sammenlign priser på Bosch GCG 18V-310 Professional Tætningspistol 18V Uden batteri Batteri og lader ikke inkluderet og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 2196 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Bosch GCG 18V-310 Professional Tætningspistol 18V Uden batteri Batteri og lader ikke inkluderet
2.196 kr
Til butik
Gå til Homeshop DK
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Bosch Fugepistol Gcg 18V-310 Solo - 06019C4100
2.399 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Bosch FUGEPISTOL GCG 18V-310 SOLO
2.443 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Tætningspistol 18V Bosch GCG 18V-310 Professional - uden batteri
-4%2.599 kr
Før 2.699 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Tætningspistol 18V Bosch GCG 18V-310 Professional - uden batteri
-4%2.619 kr
Før 2.719 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Bosch GCG 18V-310 Professional Tætningspistol 18V Uden batteri Batteri og lader ikke inkluderet
2.629 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Bosch fugepistol GCG 18V-310, solo
3.610,88 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Bosch GCG 18V-310 Professional Tætningspistol 18V Uden batteri Batteri og lader ikke inkluderet koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Bosch GCG 18V-310 Professional Tætningspistol 18V Uden batteri Batteri og lader ikke inkluderet koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK2.196 kr2.196 krKøb
2Homeshop DK2.399 kr2.399 krKøb
3CS MEGASTORE DK2.443 kr2.443 krKøb
4Boligcenter DK2.599 kr2.599 krKøb
5Vivas DK2.619 kr2.688 krKøb
6Ultrashop2.629 kr2.629 krKøb
7EL-GROSSISTEN3.610,88 kr3.610,88 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Bosch GCG 18V-310 Professional fugepistol

Bosch Group

Bosch GCG 18V-310 Professional fugepistol med 18V batteri, 3,5 kN trykkraft og 8mm/s hastighed. Kompakt design til patroner op til 310 ml.

• fugepistol
• tætningspistol
• kitpistol
• limpisol
• bosch professional
• 18v værktøj
• batteripistol
• Professionel håndværk
• 18V batteridrevet

Beskrivelse

Bosch GCG 18V-310 Professional er en kompakt batteridrevet fugepistol designet til professionelle håndværkere. Den håndterer patroner op til 310 ml med en kraftfuld trykkraft på 3,5 kN og maksimal fremføringshastighed på 8 mm/sek. Pistolen har ni hastighedsindstillinger og en variabel aftrækker for præcis kontrol over materialeflowet. Den automatiske tilbageføringsfunktion forhindrer dryp og overløb når aftrækkeren slippes. Fugepistolen er kompatibel med alle Bosch Professional 18V batterier og ladere, hvilket gør den til en fleksibel del af dit eksisterende værktøjssystem. Perfekt til fugning og dispensering af alle typer fugemasse- og limpatroner.

Specifikationer

dybde:49,1 cm
bredde:8 cm
højde:22,5 cm
spænding:18 V
trykkraft:3,5 kN
kompatibilitet:Bosch Professional 18V system
patronkapacitet:310 ml
batteri_inkluderet:Nej
vægt_uden_batteri:2 kg
fremføringshastighed:8 mm/sek
hastighedsindstillinger:9 niveauer

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Kan fugepistolen bruges til alle typer patroner?

Ja, den kan bruges til alle typer fugemasse- og limpatroner op til 310 ml.

Er batteri inkluderet?

Nej, denne model leveres uden batteri og lader. Den er kompatibel med alle Bosch Professional 18V batterier.

Hvordan undgår man dryp efter brug?

Pistolen har automatisk tilbageføring af stempelstangen som udløser trykket når aftrækkeren slippes, så dryp og overløb undgås.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Bosch GCG 18V-310 Professional Tætningspistol 18V Uden batteri Batteri og lader ikke inkluderet

PriceData har fulgt prisen på Bosch GCG 18V-310 Professional Tætningspistol 18V Uden batteri Batteri og lader ikke inkluderet i 186 dage. Laveste pris i perioden er 2.027 kr (registreret d. 31. januar 2026), højeste er 2.373 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 2.178 kr.

Den nuværende pris på 2.196 kr er tæt på normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 15 prisfald og 8 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 22 prisændringer for Bosch GCG 18V-310 Professional Tætningspistol 18V Uden batteri Batteri og lader ikke inkluderet. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 22 prisændringer for Bosch GCG 18V-310 Professional Tætningspistol 18V Uden batteri Batteri og lader ikke inkluderet de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
22. maj 20262.196 kr34 kr (2%)
29. apr. 20262.230 kr73 kr (3%)
28. apr. 20262.303 kr69 kr (3%)
26. apr. 20262.372 kr1 kr (0%)
25. apr. 20262.373 kr285 kr (14%)
21. apr. 20262.088 kr79 kr (4%)
19. feb. 20262.167 kr15 kr (1%)
18. feb. 20262.152 kr7 kr (0%)
11. feb. 20262.145 kr26 kr (1%)
8. feb. 20262.171 kr39 kr (2%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret