Gå til hovedindhold

Bosch EasyHedgeCut 18-45 Hæktrimmer Elektrisk 2400spm 45cm Klingelængde

BoschRedskaberAnti-Blocking SystemHækkepleje og havetrimningEAN: 4059952574974

Bosch Easy Hedge Cut 18-45 med 45cm kniv og Anti-Blocking System. Let hækkeklipper på kun 2.3kg til pleje af små og mellemstore hække med 18V batteri. Læs mere

Pris fra 458 krtil 915 kr
10 forhandlere

Prisforskel: 457 kr (50% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 442 kr 5. apr.

Sammenlign priser på Bosch EasyHedgeCut 18-45 Hæktrimmer Elektrisk 2400spm 45cm Klingelængde og køb billigst

10 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 458 kr. 8 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Bosch EasyHedgeCut 18-45 Hæktrimmer Elektrisk 2400spm 45cm Klingelængde
458 kr
Til butik
Gå til LavprisVærktøj
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Bosch Easy Hedge Cut 45cm hækkeklipper u.batteri - 18volt
515 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Bosch Easy Hedgecut 18-45 (SOLO)
516 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Bosch AKKU HÆKKEKLIPPER EASY 45CM 18V SOLO
523 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Bosch EasyHedgeCut 18-45 Hæktrimmer Elektrisk 2400spm 45cm Klingelængde
589 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Hækkeklipper Bosch EasyHedgeCut 18-45, 45 cm, 18 V, 2,3 kg
-13%629 kr
Før 719 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Hækkeklipper Bosch EasyHedgeCut 18-45, 45 cm, 18 V, 2,3 kg
-12%649 kr
Før 739 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Homeshop DK
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Bosch Akku Hækkeklipper Easy 45cm 18V Solo - 0600849H03
668 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Bosch akku hækkeklipper Easy Hedge Cut 45cm u. batteri 18volt
836 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Bosch akku hækkeklipper 45cm uden batteri 18volt
915 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 10 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Bosch EasyHedgeCut 18-45 Hæktrimmer Elektrisk 2400spm 45cm Klingelængde koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 10 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Bosch EasyHedgeCut 18-45 Hæktrimmer Elektrisk 2400spm 45cm Klingelængde koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK458 kr458 krKøb
2LavprisVærktøj515 kr515 krKøb
3Proshop DK516 kr555 krKøb
4CS MEGASTORE DK523 kr562 krKøb
5Ultrashop589 kr589 krKøb
6Boligcenter DK629 kr629 krKøb
7Vivas DK649 kr728 krKøb
8Homeshop DK668 kr668 krKøb
9BilligVVS DK836 kr836 krKøb
10LavprisVVS915 kr915 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Bosch Easy Hedge Cut 18-45

Bosch

Bosch Easy Hedge Cut 18-45 med 45cm kniv og Anti-Blocking System. Let hækkeklipper på kun 2.3kg til pleje af små og mellemstore hække med 18V batteri.

• hækkeklipper
• hedge trimmer
• hækkesaks
• bosch værktøj
• batterihækkeklipper
• 18v værktøj
• haveværktøj
• Hækkepleje og havetrimning
• Anti-Blocking System

Beskrivelse

Bosch Easy Hedge Cut 18-45 er en lettere batteridrevet hækkeklipper designet til klipning og pleje af små og mellemstore hække. Med sin lave vægt på kun 2.3kg og ergonomiske design reducerer den belastningen under længere arbejdsperioder. Hækkeklipperen har 45cm knivlængde med 15mm knivafstand, hvilket gør den perfekt til at klippe grene op til 14mm i diameter. Det integrerede Anti-Blocking System sikrer uafbrudt klipning og forhindrer frustrerende afbrydelser. 18V lithium-ion batteriet leverer optimal kraft og giver bevægelsesfrihed uden ledningsbegrænsninger. Idealens til havejere med mindre til mellemstore hække, der ønsker en pålidelig og komfortabel løsning til havepleje.

Specifikationer

vægt:2.3 kg
slagtal:2.400 slag/min
spænding:18V
batteritype:Lithium-ion
knivafstand:15 mm
knivlængde:45 cm
lydtrykniveau:62 dB(A)
produktnummer:0600849H03
lydeffektniveau:82 dB(A)
batteridriftstid:op til 100 min
medfølger_lader:Nej
medfølger_batteri:Nej
vibrationsværdier:2,5 m/s², 1,5 m/s²
maksimal_grenstørrelse:14 mm diameter

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Medfølger batteri og lader?

Nej, dette er en solo-version hvor batteri og lader skal købes separat. Den er kompatibel med alle 18V POWER FOR ALL ALLIANCE batterier.

Hvor store grene kan den klippe?

Med 15mm knivafstand kan hækkeklipperen klippe grene op til ca. 14mm i diameter, hvilket er perfekt til almindelig hækkepleje.

Hvor længe holder batteriet?

Med et 2Ah batteri kan den arbejde i op til 100 minutter afhængig af arbejdsintensitet og hækkens tæthed.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Bosch EasyHedgeCut 18-45 Hæktrimmer Elektrisk 2400spm 45cm Klingelængde

PriceData har fulgt prisen på Bosch EasyHedgeCut 18-45 Hæktrimmer Elektrisk 2400spm 45cm Klingelængde i 182 dage. Laveste pris i perioden er 402 kr (registreret d. 24. februar 2026), højeste er 606 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 489 kr.

Den nuværende pris på 458 kr er 6% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 14 prisfald og 7 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 20 prisændringer for Bosch EasyHedgeCut 18-45 Hæktrimmer Elektrisk 2400spm 45cm Klingelængde. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 20 prisændringer for Bosch EasyHedgeCut 18-45 Hæktrimmer Elektrisk 2400spm 45cm Klingelængde de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
24. maj 2026458 kr49 kr (10%)
2. maj 2026507 kr86 kr (15%)
1. maj 2026593 kr46 kr (8%)
30. apr. 2026547 kr2 kr (0%)
18. apr. 2026549 kr107 kr (24%)
5. apr. 2026442 kr40 kr (10%)
24. feb. 2026402 kr8 kr (2%)
17. feb. 2026410 kr9 kr (2%)
10. feb. 2026419 kr9 kr (2%)
3. feb. 2026428 kr9 kr (2%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret