Gå til hovedindhold

Bosch Group Bosch Bitsæt til fræsejern, 15 dele, blandet, skaft på 6 mm

Pris fra 573 krtil 859 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 286 kr (33% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 554 kr 16. mar.

Sammenlign priser på Bosch Bitsæt til fræsejern, 15 dele, blandet, skaft på 6 mm og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 573 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Bosch Fræsningsskærerbit 15 stk
573 kr
Til butik
Bosch Fræsningsskærerbit 15 stk billede

Produktinformation

Bosch - Fræsningsskærerbit - for blødtræ, hardwood - 15 stykker

Produktspecifikationer

Mærke: Bosch Group
Artikel nr.: 2607017471
EAN: 3165140958028
Varenr.: 996743017
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Bosch OVERFRÆSERSÆT BLANDET HM 6MM 15 DELE
633 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Bosch Bitsæt til fræsejern, 15 dele, blandet, skaft på 6 mm
705 kr
Til butik
Bosch Bitsæt til fræsejern, 15 dele, blandet, skaft på 6 mm billede

Produktinformation

Sættet med fræsejern er beregnet til fine snit til en lang række opgaver, hvilket gør det til det perfekte valg for håndværkere, såsom maskinsnedkere, tømrere, bygningshåndværkere og -arbejdere. Fræsejernenes hårdmetalskærekanter giver en lang levetid, samtidig med at det er muligt at fræse en lang række profiler i mange forskellige materialer takket være de forskellige skæregeometrier. Desuden er de fremstillet i overensstemmelse med sikkerhedsstandarderne i DIN EN-847. Fræsejernene er beregnet til brug i blødt og hårdt massivt træ og komposittræ. Det blandede bitsæt til fræsejern med 15 dele er et omfattende startsæt, der indeholder et udvalg af klassiske fræsejern og ekstra reservedele, f.eks. unbrakonøgler og tre kuglelejer. Sættet med fræsejern er i et særligt Easy-Pick-indlægsdesign, der gør det muligt at tage fræsejernene hurtigt og sikkert ud ved skaftet. Det leveres i en eksklusiv og meget robust æske til fast og sikker opbevaring af fræsejernene. Æsken beskytter indholdet perfekt for sikker opbevaring og transport. Det har et gennemsigtigt dæksel, så indholdet er synligt. Sættet fås i tre udgaver med en skaftdiameter på 6 mm, 8 mm eller ¼ tomme og er kompatible med alle almindeligt brugte håndholdte fræsere. Sæt med en skaftdiameter på 6 mm...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Bosch
Kategori: Fraeser
Artikel nr.: 2607017471
EAN: 3165140958028
Varenr.: 2812189
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Bosch Fræsningsskærerbit 15 stk
719 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Fræserbits sæt 6 mm - Bosch, 15 dele
-1%839 kr
Før 849 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Fræserbits sæt 6 mm - Bosch, 15 dele
-1%859 kr
Før 869 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Bosch Bitsæt til fræsejern, 15 dele, blandet, skaft på 6 mm koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Bosch Bitsæt til fræsejern, 15 dele, blandet, skaft på 6 mm koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK573 kr573 krKøb
2CS MEGASTORE DK633 kr672 krKøb
3Proshop DK705 kr744 krKøb
4Ultrashop719 kr719 krKøb
5Boligcenter DK839 kr839 krKøb
6Vivas DK859 kr938 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Bosch Bitsæt til fræsejern, 15 dele, blandet, skaft på 6 mm

PriceData har fulgt prisen på Bosch Bitsæt til fræsejern, 15 dele, blandet, skaft på 6 mm i 182 dage. Laveste pris i perioden er 554 kr (registreret d. 6. marts 2026), højeste er 770 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 657 kr.

Den nuværende pris på 573 kr er 13% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 36 prisfald og 29 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 64 prisændringer for Bosch Bitsæt til fræsejern, 15 dele, blandet, skaft på 6 mm. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 64 prisændringer for Bosch Bitsæt til fræsejern, 15 dele, blandet, skaft på 6 mm de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
20. maj 2026573 kr10 kr (2%)
30. apr. 2026563 kr156 kr (22%)
29. apr. 2026719 kr156 kr (28%)
19. apr. 2026563 kr156 kr (22%)
9. apr. 2026719 kr30 kr (4%)
8. apr. 2026749 kr176 kr (31%)
28. mar. 2026573 kr6 kr (1%)
26. mar. 2026579 kr3 kr (1%)
21. mar. 2026582 kr3 kr (1%)
20. mar. 2026585 kr3 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret