Gå til hovedindhold

DeWALT DCD791D2-QW - Bor/driver - ledningfri - 2-hastigheders - nøgleløs borepatron 13 mm - 70 N·m - 2 batterier - 18 V

DewaltRedskaberPrisvindende kompakthedProfessionelt håndværkEAN: 5035048616239

DeWalt DCD791D2-QW med kulløs motor og 70 Nm moment. Vinder af Pricerunners "Bedste Premiumvalg" 2022. Kompakt design til trange områder med TSTAK. Læs mere

Pris fra 1.458 krtil 3.150 kr
11 forhandlere

Prisforskel: 1.692 kr (54% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.402 kr 29. maj

Sammenlign priser på DeWALT DCD791D2-QW - Bor/driver - ledningfri - 2-hastigheders - nøgleløs borepatron 13 mm - 70 N·m - 2 batterier - 18 V og køb billigst

11 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1458 kr. 9 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
DeWALT DCD791D2-QW Bore-/skruemaskine 18V 2 batterier inkluderet
1.458 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Dewalt 18V XR bore-/skruemaskine, 2x18 V/2,0 Ah
1.662 kr
Til butik
Gå til LavprisVærktøj
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
DeWalt 18V XR boremaskine m.2 x XR batteri 18V 2,0Ah
1.686 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
DeWALT DCD791D2-QW - Bor/driver - ledningfri - 2-hastigheders - nøgleløs borepatron 13 mm - 70 N·m - 2 batterier - 18 V
1.695 kr
Til butik
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Dewalt bore-/skruemaskine 18V
1.699 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
DeWALT DCD791D2-QW Bore-/skruemaskine 18V 2 batterier inkluderet
1.719 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Dewalt DCD791D2-QW akku boremaskine
1.839 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
DeWALT DCD791D2-QW bore-/skruemaskine 18 V XR, nøglefri - Sort/Gul
2.199 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
DeWALT DCD791D2-QW bore-/skruemaskine 18 V XR, nøglefri - Sort/Gul
2.219 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
DEWALT 18V XR bore-/skruemaskine DCD791D2-QW, 2 x 18V/2,0 Ah
2.375,86 kr
Til butik
Gå til Homeshop DK
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Dewalt Dcd791d2 Boremaskine Kulløs
3.150 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 11 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad DeWALT DCD791D2-QW - Bor/driver - ledningfri - 2-hastigheders - nøgleløs borepatron 13 mm - 70 N·m - 2 batterier - 18 V koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 11 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad DeWALT DCD791D2-QW - Bor/driver - ledningfri - 2-hastigheders - nøgleløs borepatron 13 mm - 70 N·m - 2 batterier - 18 V koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.458 kr1.458 krKøb
2Proshop DK1.662 kr1.662 krKøb
3LavprisVærktøj1.686 kr1.686 krKøb
4CS MEGASTORE DK1.695 kr1.695 krKøb
5Greenline1.699 kr1.699 krKøb
6Ultrashop1.719 kr1.719 krKøb
7BilligVVS DK1.839 kr1.839 krKøb
8Boligcenter DK2.199 kr2.199 krKøb
9Vivas DK2.219 kr2.298 krKøb
10EL-GROSSISTEN2.375,86 kr2.375,86 krKøb
11Homeshop DK3.150 kr3.150 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

DeWalt DCD791D2-QW 18V XR Bore-/Skruemaskine

Dewalt

DeWalt DCD791D2-QW med kulløs motor og 70 Nm moment. Vinder af Pricerunners "Bedste Premiumvalg" 2022. Kompakt design til trange områder med TSTAK.

• dewalt boremaskine
• skruemaskine
• kulløs boremaskine
• akku boremaskine
• 18v værktøj
• dewalt xr
• bore skruemaskine
• Professionelt håndværk
• Prisvindende kompakthed

Beskrivelse

DeWalt DCD791D2-QW er en 18V XR kulløs bore-/skruemaskine der kombinerer kraft og kompakthed. Med sin kulløse motorteknologi leverer den maksimal effektivitet og lang levetid. Maskinen har 70 Nm moment og to-gears helmetal-transmission som øger køretiden. Det ekstremt kompakte design på kun 1,5 kg gør det muligt at arbejde i trange områder. 15-positioners justerbart moment optimerer præcision ved skrueopgaver. Intelligent kontakt giver total kontrol, mens hvidt LED-lys med 3 indstillinger sikrer optimal belysning. Inkluderer 2x2.0Ah XR Li-Ion batterier, multi-volt lader og praktisk TSTAK værktøjskasse. Vinder af Pricerunners "Bedste Premiumvalg" 2022 inden for bore-/skruemaskiner.

Specifikationer

dybde:67 mm
vægt:1,5 kg
højde:203 mm
garanti:3 år europæisk garanti
lydtryk:76 dB(A)
længde:173 mm
bore_træ:40 mm
hastighed:0-550/2000 omdr/min
spænding:18V
tilbehør:TSTAK kuffert, multi-volt lader, bæltekrog, magnetisk bitholder
bore_metal:13 mm
borepatron:1,5-13 mm
moment_max:70 Nm
akustisk_tryk:87 dB(A)
moment_blødt:27 Nm
afgiven_effekt:460 Watt
antal_batterier:2 stk
batterikapacitet:2,0 Ah

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Hvor lang tid holder batteriet?

Med 2,0 Ah XR Li-Ion batterier får du lang køretid takket være den kulløse motorteknologi der optimerer effektiviteten.

Kan den bruges til både boring og skruning?

Ja, DCD791D2-QW er en komplet bore-/skruemaskine med 15-positioners justerbart moment til præcis skruning og borepatron til 1,5-13 mm bor.

Hvad indeholder pakken?

Maskinen leveres med 2x2,0Ah batterier, multi-volt lader, TSTAK værktøjskasse, bæltekrog og magnetisk bitholder.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for DeWALT DCD791D2-QW - Bor/driver - ledningfri - 2-hastigheders - nøgleløs borepatron 13 mm - 70 N·m - 2 batterier - 18 V

PriceData har fulgt prisen på DeWALT DCD791D2-QW - Bor/driver - ledningfri - 2-hastigheders - nøgleløs borepatron 13 mm - 70 N·m - 2 batterier - 18 V i 179 dage. Laveste pris i perioden er 1.387 kr (registreret d. 10. december 2025), højeste er 1.599 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.460 kr.

Den nuværende pris på 1.458 kr er tæt på normalprisen. Prisen er steget 4% den seneste måned. Der er registreret 22 prisfald og 18 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 41 prisændringer for DeWALT DCD791D2-QW - Bor/driver - ledningfri - 2-hastigheders - nøgleløs borepatron 13 mm - 70 N·m - 2 batterier - 18 V. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 41 prisændringer for DeWALT DCD791D2-QW - Bor/driver - ledningfri - 2-hastigheders - nøgleløs borepatron 13 mm - 70 N·m - 2 batterier - 18 V de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
2. jun. 20261.458 kr56 kr (4%)
29. maj 20261.402 kr63 kr (4%)
26. apr. 20261.465 kr48 kr (3%)
25. apr. 20261.513 kr54 kr (4%)
24. apr. 20261.459 kr59 kr (4%)
22. apr. 20261.518 kr2 kr (0%)
21. apr. 20261.520 kr77 kr (5%)
20. apr. 20261.597 kr80 kr (5%)
19. apr. 20261.517 kr1 kr (0%)
18. apr. 20261.518 kr3 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret