Gå til hovedindhold

Bordlampe House Doctor Big Fellow antik messing/glas Ø41 x H55 cm

House DoctorLamperSkulpturelt designModerne indretningEAN: 5707644796331

House Doctor Big Fellow bordlampe kombinerer klassisk og skulpturelt design. Perfekt til konsol- eller sidebord med 55 cm højde og antik messing finish. Læs mere

Pris fra 1.923 krtil 3.000 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 1.077 kr (36% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Bordlampe House Doctor Big Fellow antik messing/glas Ø41 x H55 cm og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1923 kr. 4 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til LampeGuru.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
House Doctor Big Fellow bordlampe
1.923 kr
Til butik
Gå til KitchenTime DK
TrustScore 4.5 ud af 54,2
House Doctor Big fellow bordlampe 55 cm Antik messing
-36%1.924 kr
Før 3.000 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Bolig & Haven
TrustScore 5 ud af 54,6
House Doctor - Bordlampe, Big fellow, Antik messingfinish H55 cm
-35%1.959 kr
Før 3.000 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Lampemesteren DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Big Fellow Bordlampe Antik Messing House Doctor - Stue - Metal
-29%2.126 kr
Før 3.000 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Likehome.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Bordlampe House Doctor Big Fellow antik messing/glas Ø41 x H55 cm
2.429 kr
Til butik
Gå til Gucca.dk
TrustScore 5 ud af 54,7
House Doctor - Bordlampe - Big Fellow - Antik Messing - H 35 Cm
2.539,95 kr
Til butik
Gå til Rikki Tikki Shop
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
House Doctor - Bordlampe, Big fellow, Antik messing fin
3.000 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Bordlampe House Doctor Big Fellow antik messing/glas Ø41 x H55 cm koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Bordlampe House Doctor Big Fellow antik messing/glas Ø41 x H55 cm koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1LampeGuru.dk1.923 kr1.923 krKøb
2KitchenTime DK1.924 kr1.924 krKøb
3Bolig & Haven1.959 kr1.959 krKøb
4Lampemesteren DK2.126 kr2.126 krKøb
5Likehome.dk2.429 kr2.429 krKøb
6Gucca.dk2.539,95 kr2.539,95 krKøb
7Rikki Tikki Shop3.000 kr3.000 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

House Doctor Big Fellow bordlampe

House Doctor

House Doctor Big Fellow bordlampe kombinerer klassisk og skulpturelt design. Perfekt til konsol- eller sidebord med 55 cm højde og antik messing finish.

• bordlampe
• lampe
• house doctor lampe
• antik messing
• skulpturelt design
• jern glas lampe
• Moderne indretning
• Skulpturelt design

Beskrivelse

House Doctor Big Fellow bordlampe er en elegant kombination af klassisk og skulpturelt design. Lampen er designet af House Doctor og fremstillet i jern og glas med antik messing finish, der giver en varm og indbydende glød. Den sorte lampeskærm skaber en raffineret kontrast til det gyldne look forneden og glassets marmorlook. Med en højde på 55 cm og diameter på 41 cm passer den perfekt på et konsol- eller sidebord, hvor den ikke bare lyser op i rummet, men også tilføjer et moderne præg. Lampen har en praktisk ledningslængde på 2,60 meter, som giver fleksibilitet i placeringen. Kræver E27-pære med maksimal effekt på 25W (købes separat). Den unikke konstruktion gør lampen til mere end blot en lyskilde - den bliver et kunstnerisk element i hjemmet.

Specifikationer

vægt:5,42 kg
finish:Antik messing
højde:55 cm
fatning:E27
diameter:41 cm
dæmpbar:Nej
ip_klasse:20
materiale:Jern, Glas
spænding:230V
anvendelse:Indendørs
maks_effekt:25W
ledningslængde:2,60 m

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Hvilken pære skal jeg bruge til lampen?

Du skal bruge en E27-pære med maksimal effekt på 25W. Pæren følger ikke med lampen og skal købes separat.

Hvor lang er ledningen på lampen?

Ledningen er 2,60 meter lang, hvilket giver god fleksibilitet i placeringen af lampen.

Kan lampen bruges udendørs?

Nej, lampen er kun beregnet til indendørs brug med IP-klasse 20.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Bordlampe House Doctor Big Fellow antik messing/glas Ø41 x H55 cm

PriceData har fulgt prisen på Bordlampe House Doctor Big Fellow antik messing/glas Ø41 x H55 cm i 152 dage. Laveste pris i perioden er 1.689,95 kr (registreret d. 2. januar 2026), højeste er 2.369,95 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.962 kr.

Den nuværende pris på 1.923 kr er 2% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 1% den seneste måned. Der er registreret 40 prisfald og 7 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 48 prisændringer for Bordlampe House Doctor Big Fellow antik messing/glas Ø41 x H55 cm. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 48 prisændringer for Bordlampe House Doctor Big Fellow antik messing/glas Ø41 x H55 cm de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
31. maj 20261.923 kr1 kr (0%)
29. maj 20261.924 kr2 kr (0%)
26. maj 20261.926 kr1 kr (0%)
25. maj 20261.927 kr1 kr (0%)
24. maj 20261.928 kr31 kr (2%)
23. maj 20261.959 kr30 kr (2%)
20. maj 20261.929 kr1 kr (0%)
18. maj 20261.930 kr1 kr (0%)
16. maj 20261.931 kr1 kr (0%)
15. maj 20261.932 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret