Gå til hovedindhold

Bordlampe Halo Design Hygge Ø15x19 cm genopladelig LED-bordlampe metal bordeaux

Halo DesignLamperGenopladelig og dæmpbarHyggebelysning til stue og soveværelseEAN: 5705639800834

Genopladelig bordlampe i bordeaux metal med dæmpbar LED og touch-funktion. IP54 klassificeret til indendørs/udendørs brug med 5-7 timer driftstid. Læs mere

Pris fra 482 krtil 825 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 343 kr (42% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Bordlampe Halo Design Hygge Ø15x19 cm genopladelig LED-bordlampe metal bordeaux og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 482 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til LavprisEl
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Halo Design Hygge genopladelig bordlampe, H20 cm, mørkerød
-18%482 kr
Før 589 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til LampeGuru.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Halo Design Hygge genopladelig bordlampe, H20 cm, mørkerød
482 kr
Til butik
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Halo Design Hygge genopladelig bordlampe, H20 cm, mørkerød
549 kr
Til butik
Gå til Lampemesteren DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Hygge Portable Bordlampe Bordeaux Halo Design - Stue - Metal
-13%607 kr
Før 699 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Halo Design Hygge genopladelig bordlampe, H20 cm, mørkerød
739 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Halo Design Hygge genopladelig bordlampe, H20 cm,rød
769 kr
Til butik
Gå til Likehome.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Bordlampe Halo Design Hygge Ø15x19 cm genopladelig LED-bordlampe metal bordeaux
-17%825 kr
Før 989 krTidsbegrænset tilbud
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Bordlampe Halo Design Hygge Ø15x19 cm genopladelig LED-bordlampe metal bordeaux koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Bordlampe Halo Design Hygge Ø15x19 cm genopladelig LED-bordlampe metal bordeaux koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1LavprisEl482 kr482 krKøb
2LampeGuru.dk482 kr482 krKøb
3Greenline549 kr549 krKøb
4Lampemesteren DK607 kr607 krKøb
5LavprisVVS739 kr739 krKøb
6BilligVVS DK769 kr769 krKøb
7Likehome.dk825 kr825 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Halo Design Hygge Genopladelig Bordlampe Bordeaux 15cm

Halo Design

Genopladelig bordlampe i bordeaux metal med dæmpbar LED og touch-funktion. IP54 klassificeret til indendørs/udendørs brug med 5-7 timer driftstid.

• Hyggebelysning til stue og soveværelse
• Genopladelig og dæmpbar

Beskrivelse

Halo Design Hygge er en elegant genopladelig bordlampe designet af Michael Waltersdorff, som kombinerer dansk designtradition med moderne funktionalitet. Lampen er fremstillet i højkvalitets metal med en dyb bordeaux farve, der skaber en varm og hyggelig atmosfære i ethvert rum. Med sin kompakte størrelse på 15cm i diameter og 19cm i højde passer den perfekt på natborde, skriveborde eller vindueskarme. Den genopladelige batterifunktion gør lampen utrolig fleksibel - du kan placere den hvor som helst uden at bekymre dig om ledninger. Touch-funktionen på toppen gør det nemt at tænde, slukke og dæmpe lyset efter behov. Med IP54 klassifikation er lampen robust nok til udendørs brug på terrasser eller i orangerier. LED-teknologien sikrer energieffektiv belysning med varmt 3000K lys og en levetid på 30.000 timer. Perfekt til dem der ønsker fleksibel og stilfuld belysning både indendørs og udendørs.

Specifikationer

Farve:Bordeaux
Serie:Hygge
Højde:19 cm
Kelvin:3000K
Garanti:2 år
Levetid:30.000 timer
Designer:Michael Waltersdorff
Diameter:15 cm
Dæmpbar:Ja, touch-funktion
Lyskilde:LED
Driftstid:5-7 timer
IP-klasse:IP54
Lysstyrke:136 lumen
Materiale:Metal
Opladning:USB
Anvendelse:Indendørs/udendørs
Energiforbrug:3W
Opladningstid:5 timer

Ofte stillede spørgsmål5 spørgsmål

Hvor længe kan lampen lyse på en fuld opladning?

Halo Design Hygge bordlampen kan lyse i 5-7 timer på en fuld opladning, afhængigt af den valgte lysstyrke. Ved lavere lysstyrke holder batteriet længere.

Kan lampen bruges udendørs?

Ja, lampen er IP54 klassificeret, hvilket betyder den er beskyttet mod støv og vandsprøjt. Den kan derfor trygt bruges udendørs på terrasser, i haver eller orangerier.

Hvordan oplader jeg lampen?

Lampen oplades via det medfølgende USB-kabel. En fuld opladning tager cirka 5 timer. Du kan se batteristatus under opladning.

Kan lysstyrken justeres?

Ja, lampen har en indbygget touch-dæmper på toppen. Du kan nemt justere lysstyrken fra svag til fuld styrke ved at røre ved toppen af lampen.

Hvilken type lys giver lampen?

Lampen udsender varmt hvidt lys med 3000K farvetemperatur og 136 lumen. Dette skaber en behagelig og hyggelig atmosfære, perfekt til afslappende stunder.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Bordlampe Halo Design Hygge Ø15x19 cm genopladelig LED-bordlampe metal bordeaux

PriceData har fulgt prisen på Bordlampe Halo Design Hygge Ø15x19 cm genopladelig LED-bordlampe metal bordeaux i 148 dage. Laveste pris i perioden er 482 kr (registreret d. 12. februar 2026), højeste er 609 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 525 kr.

Den nuværende pris på 482 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 14% den seneste måned. Der er registreret 8 prisfald og 6 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 15 prisændringer for Bordlampe Halo Design Hygge Ø15x19 cm genopladelig LED-bordlampe metal bordeaux. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 15 prisændringer for Bordlampe Halo Design Hygge Ø15x19 cm genopladelig LED-bordlampe metal bordeaux de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
2. jun. 2026482 kr7 kr (1%)
24. maj 2026489 kr70 kr (13%)
23. maj 2026559 kr70 kr (14%)
2. maj 2026489 kr7 kr (1%)
18. feb. 2026482 kr3 kr (1%)
16. feb. 2026485 kr3 kr (1%)
12. feb. 2026482 kr3 kr (1%)
7. feb. 2026485 kr124 kr (20%)
6. feb. 2026609 kr124 kr (26%)
3. feb. 2026485 kr54 kr (10%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret