Gå til hovedindhold

Blæser til harddiskkøling Noctua NF-A9x14 PWM 92 mm (1-pak)

Pris fra 142 krtil 229 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 87 kr (38% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 109 kr 4. maj

Sammenlign priser på Blæser til harddiskkøling Noctua NF-A9x14 PWM 92 mm (1-pak) og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 142 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Noctua NF-A9x14 PWM - Kabinet køler - 92mm - Brun - 19 dBA
142 kr
Til butik
Noctua NF-A9x14 PWM - Kabinet køler - 92mm - Brun - 19 dBA billede

Produktinformation

Kabinet køler, størrelse: 92mm x 92mm x 14mm (HxBxD), støjniveau: 13.5 - 19.9 dBA, Air flow: 22.4 - 29.7 CFM, blæser RPM: 500 - 2200 ±10%, PWM kontrolleret, 4 pins bundkort tilslutning, brun

Produktspecifikationer

Mærke: Noctua
Kategori: Kabinet Koeler
Artikel nr.: NF-A9x14 PWM
EAN: 4716123314776
Varenr.: 2394153
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Noctua Nf-a9x14 Pwm 92x14mm Ventilator Brun
149 kr
Til butik
Noctua Nf-a9x14 Pwm 92x14mm Ventilator Brun billede

Produktinformation

Kompakt 92x14 mm lavprofildesign passer i trange kabinetrum PWM-styring lader dig balancere luftstrøm og lydniveau Leverer 50,5 m3/t luftstrøm samtidig med at støjniveauet holdes omkring 19,9 dB SSO2-leje og 150.000 t MTBF sikrer pålidelig, lang levetid Integrerede gummipuder reducerer vibrationer og gør montering lettere...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Noctua
Kategori: Blæsere
Artikel nr.: NF-A9X14 PWM
EAN: 4716123314776
Varenr.: 5010660622
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Noctua NF-A9x14 PWM Fan 1-pack 92 mm
165 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Blæser til harddiskkøling Noctua NF-A9x14 PWM 92 mm (1-pak)
199 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Blæser til harddiskkøling Noctua NF-A9x14 PWM 92 mm (1-pak)
219 kr
Til butik
Gå til Ultrashop
TrustScore 5 ud af 54,7
Noctua NF-A9x14 PWM Fan 1-pack 92 mm
229 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Blæser til harddiskkøling Noctua NF-A9x14 PWM 92 mm (1-pak) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Blæser til harddiskkøling Noctua NF-A9x14 PWM 92 mm (1-pak) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK142 kr181 krKøb
2Dustin DK149 kr235,25 krKøb
3CompuMail DK165 kr165 krKøb
4Boligcenter DK199 kr199 krKøb
5Vivas DK219 kr288 krKøb
6Ultrashop229 kr229 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Blæser til harddiskkøling Noctua NF-A9x14 PWM 92 mm (1-pak)

PriceData har fulgt prisen på Blæser til harddiskkøling Noctua NF-A9x14 PWM 92 mm (1-pak) i 177 dage. Laveste pris i perioden er 109 kr (registreret d. 4. maj 2026), højeste er 149 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 143 kr.

Den nuværende pris på 142 kr er tæt på normalprisen. Prisen er steget 30% den seneste måned. Der er registreret 11 prisfald og 11 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 23 prisændringer for Blæser til harddiskkøling Noctua NF-A9x14 PWM 92 mm (1-pak). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 23 prisændringer for Blæser til harddiskkøling Noctua NF-A9x14 PWM 92 mm (1-pak) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
29. maj 2026142 kr2 kr (1%)
22. maj 2026140 kr1 kr (1%)
21. maj 2026139 kr30 kr (28%)
4. maj 2026109 kr34 kr (24%)
25. apr. 2026143 kr6 kr (4%)
18. apr. 2026149 kr6 kr (4%)
16. apr. 2026143 kr6 kr (4%)
2. mar. 2026149 kr2 kr (1%)
27. feb. 2026147 kr2 kr (1%)
16. jan. 2026149 kr10 kr (7%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret