Gå til hovedindhold

Blækpatron Epson C13T12F140 - Sort, Original Extra høj kapacitet (1 stk)

EpsonTonere og inkjetpatronerEAN: 8715946716596
Pris fra 1.824 krtil 4.619 kr
6 forhandlere

Prisforskel: 2.795 kr (61% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.808 kr 4. maj

Sammenlign priser på Blækpatron Epson C13T12F140 - Sort, Original Extra høj kapacitet (1 stk) og køb billigst

6 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1824 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Epson T12F1 Sort Blæk
1.824 kr
Til butik
Epson T12F1 Sort Blæk billede

Produktinformation

Epson T12F1 - Størrelse XXL - sort - original - blækpatron - for WorkForce Pro WF-M5399DW, WF-M5899DWF

Produktspecifikationer

Mærke: Epson
Artikel nr.: C13T12F140
EAN: 8715946716596
Varenr.: 1001630546
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Epson T12F1 - XXL size - black - original - ink cartridge
1.824 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Blækpatron Epson C13T12F140 - Sort, Original Extra høj kapacitet (1 stk)
-4%2.199 kr
Før 2.299 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Blækpatron Epson C13T12F140 - Sort, Original Extra høj kapacitet (1 stk) billede

Produktinformation

Original sort blækpatron med ekstra høj kapacitetFå stabile, skarpe udskrifter med denne originale sort blækpatron fra Epson. Patronen er en single pack med én enhed, der er udviklet til Epson-printere for pålidelig ydelse i hverdagen. Den ekstra (super) høje kapacitet gør den velegnet til kontorer og hjem, hvor der printes meget, så du kan printe længere mellem skift.Ideel til professionelt brugSom originalt Epson-forbrugsstof sikrer patronen kompatibilitet med udvalgte Epson-printere og giver ensartede resultater i sort. Perfekt til dokumenter, rapporter og materialer, hvor tydelig tekst er vigtig.Type: Original blækpatronFarve: Sort (BK)Kapacitet: Extra (Super) høj kapacitetPakketype: Single packAntal pr. pakke: 1 stkMærkekompatibilitet: Epson...

Produktspecifikationer

Mærke: Epson
Kategori: Blækpatroner
Vægt: 1.43g
EAN: 8715946716596
Varenr.: 1910781
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Blækpatron Epson C13T12F140 - Sort, Original Extra høj kapacitet (1 stk)
-4%2.219 kr
Før 2.319 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til InkClub DK
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Epson Epson T12F1 Blækpatron sort T12F1 Modsvarer: N/A
4.159 kr
Til butik
Gå til Dustin DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Epson Blæk Sort Xxl 40k - Wf-m53xx/m58xx
4.619 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Blækpatron Epson C13T12F140 - Sort, Original Extra høj kapacitet (1 stk) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 6 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Blækpatron Epson C13T12F140 - Sort, Original Extra høj kapacitet (1 stk) koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK1.824 kr1.824 krKøb
2Proshop DK1.824 kr1.824 krKøb
3Boligcenter DK2.199 kr2.199 krKøb
4Vivas DK2.219 kr2.298 krKøb
5InkClub DK4.159 kr4.159 krKøb
6Dustin DK4.619 kr4.705,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Blækpatron Epson C13T12F140 - Sort, Original Extra høj kapacitet (1 stk)

PriceData har fulgt prisen på Blækpatron Epson C13T12F140 - Sort, Original Extra høj kapacitet (1 stk) i 181 dage. Laveste pris i perioden er 1.808 kr (registreret d. 14. april 2026), højeste er 3.546 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.962 kr.

Den nuværende pris på 1.824 kr er 7% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er steget 1% den seneste måned. Der er registreret 74 prisfald og 12 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 86 prisændringer for Blækpatron Epson C13T12F140 - Sort, Original Extra høj kapacitet (1 stk). Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 86 prisændringer for Blækpatron Epson C13T12F140 - Sort, Original Extra høj kapacitet (1 stk) de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
29. maj 20261.824 kr18 kr (1%)
28. maj 20261.842 kr5 kr (0%)
9. maj 20261.847 kr38 kr (2%)
6. maj 20261.809 kr1 kr (0%)
4. maj 20261.808 kr1 kr (0%)
2. maj 20261.809 kr1 kr (0%)
1. maj 20261.808 kr83 kr (4%)
30. apr. 20261.891 kr119 kr (6%)
25. apr. 20262.010 kr2 kr (0%)
22. apr. 20262.012 kr26 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret