Gå til hovedindhold

Blodtryksmåler overarm oromed ORO‑SM2 Comfort - automatisk

OromedBlodtryksmålereEAN: 5907222589434
Pris fra 155 krtil 219 kr
3 forhandlere

Prisforskel: 64 kr (29% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Blodtryksmåler overarm oromed ORO‑SM2 Comfort - automatisk og køb billigst

3 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 155 kr. 3 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til CompuMail DK
TrustScore 5 ud af 54,6
HI-TECH MEDICAL ORO-SM2 COMFORT Blodtryksmåler Hvid
155 kr
Til butik
HI-TECH MEDICAL ORO-SM2 COMFORT Blodtryksmåler Hvid billede

Produktinformation

HI-TECH MEDICAL ORO-SM2 COMFORT. Understøttet placering: Overarm, Type: Automatisk, Produktfarve: Hvid. Batteritype: AAA, Batteriteknologi: Alkaline, Batterispænding: 1,5 V

Produktspecifikationer

Artikel nr.: ORO-SM2 COMFORT
EAN: 5907222589434
Varenr.: 1002195605
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Blodtryksmåler overarm oromed ORO‑SM2 Comfort - automatisk
-20%199 kr
Før 249 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Blodtryksmåler overarm oromed ORO‑SM2 Comfort - automatisk billede

Produktinformation

Fordele ved blodtryksmåler til overarmHold styr på dit helbred derhjemme med automatisk blodtryksmåler til overarmen. Den store LCD‑skærm viser systolisk og diastolisk blodtryk, middelarterietryk og pulsfrekvens tydeligt, så du hurtigt kan aflæse dine resultater. En praktisk ur‑ og datovisning gør det let at følge målinger over tid, og hukommelsesfunktionen hjælper dig med at sammenligne værdier.Nem og bekvem måling i hverdagenEnheden er udviklet til måling på overarmen og arbejder fuldautomatisk. Den registrerer også arytmier, så uregelmæssig puls markeres under målingen. Manchetten passer til en omkreds på 13,5–21 cm. Der medfølger batterier og en transporttaske, så du kan bruge apparatet med det samme og tage det med på farten.Måleområde: Systolisk/diastolisk blodtryk og pulsMiddelarterietryk: JaPlacering: OverarmManchetomkreds: 13,5–21 cmDisplay: LCD med ur/datoFunktioner: Automatisk måling, arytmidetektion, hukommelseFarve: HvidStrømforsyning: 2 × AAA alkaline, 1,5 VMedfølger: Batterier og bæretaske...

Produktspecifikationer

Mærke: Oromed
Kategori: Blodtryksmålere
Vægt: 0.27g
EAN: 5907222589434
Varenr.: 1892270
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Blodtryksmåler overarm oromed ORO‑SM2 Comfort - automatisk
-19%219 kr
Før 269 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Blodtryksmåler overarm oromed ORO‑SM2 Comfort - automatisk billede

Produktinformation

Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: Oromed
Kategori: Blodtryksmålere
Vægt: 0.27g
EAN: 5907222589434
Varenr.: 1892270

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Blodtryksmåler overarm oromed ORO‑SM2 Comfort - automatisk koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 3 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Blodtryksmåler overarm oromed ORO‑SM2 Comfort - automatisk koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1CompuMail DK155 kr155 krKøb
2Boligcenter DK199 kr199 krKøb
3Vivas DK219 kr298 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Blodtryksmåler overarm oromed ORO‑SM2 Comfort - automatisk

PriceData har fulgt prisen på Blodtryksmåler overarm oromed ORO‑SM2 Comfort - automatisk i 134 dage. Laveste pris i perioden er 155 kr (registreret d. 14. maj 2026), højeste er 209 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 191 kr.

Den nuværende pris på 155 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 22% den seneste måned. Der er registreret 3 prisfald i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 4 prisændringer for Blodtryksmåler overarm oromed ORO‑SM2 Comfort - automatisk. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 4 prisændringer for Blodtryksmåler overarm oromed ORO‑SM2 Comfort - automatisk de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
14. maj 2026155 kr44 kr (22%)
13. maj 2026199 kr3 kr (1%)
29. mar. 2026202 kr7 kr (3%)
20. jan. 2026209 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret