Gå til hovedindhold

Blücher rustfri excentrisk overgang/reduktion - Ø110x50mm - AISI304/EN1.4301

BlücherSanitetRustfrit stål AISI304Professionelle VVS-installationerEAN: 5705499403107

Blücher EuroPipe excentrisk overgang/reduktion Ø110x50mm i rustfrit stål AISI304. Professionel kvalitet med EPDM gummipakning til afløbssystemer. Læs mere

Pris fra 261 krtil 409 kr
8 forhandlere

Prisforskel: 148 kr (36% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Blücher rustfri excentrisk overgang/reduktion - Ø110x50mm - AISI304/EN1.4301 og køb billigst

8 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 261 kr. 8 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Blücher EuroPipe reduktion, Ø50x110mm, rustfrit stål
261 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Blücher rustfri excentrisk overgang/reduktion - Ø110x50mm - AISI304/EN1.4301
265 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Blücher reduktion 110/50 mm excentrisk rustfri
265 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
110 x 50 mm Overgang excentrisk rustfri AISI304/EN1.4301 BLÜCHER
276,71 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
Blücher EuroPipe excentrisk reduktion 110/50 mm. Rustfrit stål
297,5 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Blücher EuroPipe excentrisk reduktion 110/50 mm. Rustfrit stål
314 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Excentrisk overgang ø110x50mm aisi304
335 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Blücher EuroPipe reduktion, Ø50x110mm, rustfrit stål
409 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Blücher rustfri excentrisk overgang/reduktion - Ø110x50mm - AISI304/EN1.4301 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Blücher rustfri excentrisk overgang/reduktion - Ø110x50mm - AISI304/EN1.4301 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1LavprisVVS261 kr261 krKøb
2CS MEGASTORE DK265 kr304 krKøb
3Proshop DK265 kr304 krKøb
4EL-GROSSISTEN276,71 kr276,71 krKøb
5vvsfittings.dk297,5 kr297,5 krKøb
6Elvvs.dk314 kr314 krKøb
7MaintainIt335 kr335 krKøb
8BilligVVS DK409 kr409 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Blücher EuroPipe excentrisk overgang Ø110x50mm rustfrit stål

Blücher

Blücher EuroPipe excentrisk overgang/reduktion Ø110x50mm i rustfrit stål AISI304. Professionel kvalitet med EPDM gummipakning til afløbssystemer.

• reducering
• overgang
• afløbsrør
• vvs fitting
• blücher
• rustfrit stål
• excentrisk
• Professionelle VVS-installationer
• Rustfrit stål AISI304

Beskrivelse

Blücher EuroPipe excentrisk overgang/reduktion Ø110x50mm i rustfrit stål AISI304/EN1.4301. Denne professionelle VVS-komponent er designet til at forbinde afløbsrør af forskellige størrelser i et excentrisk mønster, hvor rørene ikke er centreret. Produktet er fremstillet i høj kvalitet rustfrit stål AISI304, som sikrer lang holdbarhed og korrosionsbestandighed. Overgangen er udstyret med EPDM gummipakning for optimal tæthed. Perfekt til professionelle VVS-installationer, renovering og byggeprojekter hvor pålidelige afløbsløsninger er kritiske.

Specifikationer

type:Excentrisk overgang/reduktion
serie:EuroPipe
vaegt:0.376 kg
pakning:EPDM gummi
materiale:Rustfrit stål AISI304/EN1.4301
typenummer:850.050.110
varenummer:160261106
diameter_fra:110 mm
diameter_til:50 mm

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Hvad betyder excentrisk overgang?

Excentrisk overgang betyder at de to rør ikke er centreret - den ene side er flugtende mens den anden er forskudt, hvilket er praktisk ved installationer hvor højden skal holdes konstant.

Er produktet egnet til alle typer afløb?

Ja, denne Blücher overgang er designet til professionelle afløbssystemer og er kompatibel med andre EuroPipe komponenter i rustfrit stål.

Hvordan sikres tætheden?

Tætheden sikres gennem den indbyggede EPDM gummipakning, som giver en pålidelig og vedligeholdelsesfri forsegling.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Blücher rustfri excentrisk overgang/reduktion - Ø110x50mm - AISI304/EN1.4301

PriceData har fulgt prisen på Blücher rustfri excentrisk overgang/reduktion - Ø110x50mm - AISI304/EN1.4301 i 166 dage. Laveste pris i perioden er 259 kr (registreret d. 20. december 2025), højeste er 278 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 268 kr.

Den nuværende pris på 261 kr er 3% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er faldet 6% den seneste måned. Der er registreret 8 prisfald og 7 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 16 prisændringer for Blücher rustfri excentrisk overgang/reduktion - Ø110x50mm - AISI304/EN1.4301. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 16 prisændringer for Blücher rustfri excentrisk overgang/reduktion - Ø110x50mm - AISI304/EN1.4301 de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
2. jun. 2026261 kr4 kr (2%)
1. jun. 2026265 kr4 kr (2%)
30. maj 2026261 kr3 kr (1%)
29. maj 2026264 kr1 kr (0%)
12. maj 2026263 kr2 kr (1%)
11. maj 2026265 kr11,71 kr (4%)
10. maj 2026276,71 kr1,29 kr (0%)
30. apr. 2026278 kr4 kr (1%)
25. apr. 2026274 kr5 kr (2%)
22. apr. 2026269 kr5 kr (2%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret