Gå til hovedindhold

Blücher ramme og rist - dimension: 140x140 mm - til gamle boligafløb type 102,103,120,140,160 og 161

BlücherSanitetEAN: 5705499101706
Pris fra 149 krtil 239 kr
8 forhandlere

Prisforskel: 90 kr (38% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 146 kr 22. apr.

Sammenlign priser på Blücher ramme og rist - dimension: 140x140 mm - til gamle boligafløb type 102,103,120,140,160 og 161 og køb billigst

8 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 149 kr. 8 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Blücher ramme/rist 156X156/140X140 mm
149 kr
Til butik
Blücher ramme/rist 156X156/140X140 mm billede

Produktinformation

RAMME OG RIST TIL BOLIGAFLØB- Til gamle 102/103/120/140/160/161- Ramme: 164x164mm- Rustfrit stål: AISI304/EN1.4301 Tekniske specifikationer: Bredde (mm): 170Højde (mm): 18Vægt (kg): 0,38Længde (mm): 170

Produktspecifikationer

Mærke: Blücher
Kategori: Afloeb
Artikel nr.: 610.150.410
EAN: 5705499101706
Varenr.: 2901135
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
RIST OG RAMME T/AFLØBSSKÅL 140X140MM
161,53 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
Blücher ramme og rist 164/155 mm. Rustfrit stål
162 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Blücher ramme og rist - dimension: 140x140 mm - til gamle boligafløb type 102,103,120,140,160 og 161
163 kr
Til butik
Gå til Billigelogvvs.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,4
Rist Og Ramme T/Afløbsskål 140X140Mm
171,78 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Rist og ramme t/afløbsskål 140x140mm
176,25 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Blücher afløbsrist, rist og ramme, 156x156 mm, rustfrit stål
239 kr
Til butik
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Blücher afløbsrist, rist og ramme, 156x156 mm, rustfrit stål
239 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Blücher ramme og rist - dimension: 140x140 mm - til gamle boligafløb type 102,103,120,140,160 og 161 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Blücher ramme og rist - dimension: 140x140 mm - til gamle boligafløb type 102,103,120,140,160 og 161 koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK149 kr188 krKøb
2EL-GROSSISTEN161,53 kr161,53 krKøb
3Elvvs.dk162 kr162 krKøb
4CS MEGASTORE DK163 kr202 krKøb
5Billigelogvvs.dk171,78 kr171,78 krKøb
6MaintainIt176,25 kr176,25 krKøb
7BilligVVS DK239 kr239 krKøb
8CompletVVS239 kr239 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Blücher ramme og rist - dimension: 140x140 mm - til gamle boligafløb type 102,103,120,140,160 og 161

PriceData har fulgt prisen på Blücher ramme og rist - dimension: 140x140 mm - til gamle boligafløb type 102,103,120,140,160 og 161 i 175 dage. Laveste pris i perioden er 144 kr (registreret d. 11. december 2025), højeste er 155 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 149 kr.

Den nuværende pris på 149 kr er tæt på normalprisen. Prisen er steget 1% den seneste måned. Der er registreret 15 prisfald og 11 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 27 prisændringer for Blücher ramme og rist - dimension: 140x140 mm - til gamle boligafløb type 102,103,120,140,160 og 161. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 27 prisændringer for Blücher ramme og rist - dimension: 140x140 mm - til gamle boligafløb type 102,103,120,140,160 og 161 de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
28. maj 2026149 kr1 kr (1%)
25. maj 2026150 kr1 kr (1%)
24. maj 2026149 kr1 kr (1%)
22. maj 2026150 kr1 kr (1%)
21. maj 2026151 kr2 kr (1%)
19. maj 2026149 kr1 kr (1%)
18. maj 2026150 kr1 kr (1%)
17. maj 2026151 kr1 kr (1%)
16. maj 2026152 kr1 kr (1%)
15. maj 2026153 kr1 kr (1%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret