Gå til hovedindhold

Blücher MINI gulvafløb med vandret Ø32/40 mm udløb, trekantet samt smøremembran. Til beton & fliser. Rustfrit stål

BLÜCHERSanitetRustfrit stål AISI 304Professionel afvandingEAN: 5705499120189

Blücher MINI gulvafløb trekantet til hjørneinstallation med vandret Ø32mm udløb og membranflange. Rustfrit stål AISI 304 med justerbar højde. Læs mere

Pris fra 860 krtil 1.199 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 339 kr (28% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Blücher MINI gulvafløb med vandret Ø32/40 mm udløb, trekantet samt smøremembran. Til beton & fliser. Rustfrit stål og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 860 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Blucher hjørneafløb, til beton og flisegulv, Ø32 mm
-14%860 kr
Før 999 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
BLÜCHER 32 mm hjørneafløb til smøremembran, uden studs, vandret
860,96 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Blücher miniafløb trekantramme - Waterline 32mm.277.388. 3kt vandr.hj.udl.m.fl.
902 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Blücher hjørneafløb 32 mm membran
940 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Blucher hjørneafløb, til beton og flisegulv, Ø32 mm
1.059 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
Blücher MINI gulvafløb med vandret Ø32/40 mm udløb, trekantet samt smøremembran. Til beton & fliser. Rustfrit stål
1.132,5 kr
Til butik
Gå til CompletVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
Blucher hjørneafløb, til beton og flisegulv, Ø32 mm
1.199 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Blücher MINI gulvafløb med vandret Ø32/40 mm udløb, trekantet samt smøremembran. Til beton & fliser. Rustfrit stål koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Blücher MINI gulvafløb med vandret Ø32/40 mm udløb, trekantet samt smøremembran. Til beton & fliser. Rustfrit stål koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1LavprisVVS860 kr860 krKøb
2EL-GROSSISTEN860,96 kr860,96 krKøb
3CS MEGASTORE DK902 kr941 krKøb
4Proshop DK940 kr979 krKøb
5BilligVVS DK1.059 kr1.059 krKøb
6vvsfittings.dk1.132,5 kr1.132,5 krKøb
7CompletVVS1.199 kr1.199 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Blücher MINI Gulvafløb Trekantet

BLÜCHER

Blücher MINI gulvafløb trekantet til hjørneinstallation med vandret Ø32mm udløb og membranflange. Rustfrit stål AISI 304 med justerbar højde.

• hjørneafløb
• trekantafløb
• gulvafløb
• membranafløb
• rustfrit afløb
• badeværelsesafløb
• vvs afløb
• bluecher afløb
• Professionel afvanding
• Rustfrit stål AISI 304

Beskrivelse

Blücher MINI gulvafløb trekantet er det perfekte valg til professionel afvanding i hjørner af beton- og flisegulve. Designet med vandret Ø32mm udløb og membranflange i rustfrit stål AISI 304, som sikrer lang holdbarhed og korrosionsbestandighed. Overdelen kan højdejusteres i forhold til underdel og membranflange for nem installation. Leveres som standard med TRIO rist model Vienna med slebet overflade og fastgørelse med skrue. Ideelt til både private boliger og kommercielle bygninger hvor kvalitet og funktionalitet er afgørende.

Specifikationer

rist:TRIO model Vienna (620.300.034)
type:Trekantet hjørneafløb
udløb:Ø32mm vandret
membran:Smøremembranflange
justerbar:Højdejusterbar overdel
materiale:Rustfrit stål AISI 304
producent:Blücher A/S
typenummer:381.360.032
fastgørelse:1 stk. skrue
installation:Beton- og flisegulve
overfladebehandling:Slebet overflade

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Kan afløbet bruges i beton og flisegulve?

Ja, Blücher MINI gulvafløb er specielt designet til installation i både beton- og flisegulve med membranflange.

Er afløbet justerbart?

Ja, overdelen kan højdejusteres i forhold til underdel og membranflange for optimal tilpasning.

Hvilken rist følger med?

Leveres som standard med TRIO rist model Vienna (Typenr. 620.300.034) med slebet overflade og skruefastgørelse.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Blücher MINI gulvafløb med vandret Ø32/40 mm udløb, trekantet samt smøremembran. Til beton & fliser. Rustfrit stål

PriceData har fulgt prisen på Blücher MINI gulvafløb med vandret Ø32/40 mm udløb, trekantet samt smøremembran. Til beton & fliser. Rustfrit stål i 171 dage. Laveste pris i perioden er 849 kr (registreret d. 15. december 2025), højeste er 921 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 879 kr.

Den nuværende pris på 860 kr er 2% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 5 prisfald og 4 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 10 prisændringer for Blücher MINI gulvafløb med vandret Ø32/40 mm udløb, trekantet samt smøremembran. Til beton & fliser. Rustfrit stål. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 10 prisændringer for Blücher MINI gulvafløb med vandret Ø32/40 mm udløb, trekantet samt smøremembran. Til beton & fliser. Rustfrit stål de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 2026860 kr
24. maj 2026860,96 kr41,04 kr (5%)
23. maj 2026902 kr41,04 kr (5%)
10. maj 2026860,96 kr41,04 kr (5%)
7. feb. 2026902 kr19 kr (2%)
6. feb. 2026921 kr19 kr (2%)
4. jan. 2026902 kr35 kr (4%)
21. dec. 2025867 kr18 kr (2%)
15. dec. 2025849 kr19 kr (2%)
14. dec. 2025868 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret