Gå til hovedindhold

Blücher mengeringsæt til støbejernsovergang Ø 110 mm

BlücherSanitetEAN: 5705499400151
Pris fra 246 krtil 316,25 kr
8 forhandlere

Prisforskel: 70,25 kr (22% besparelse)

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Blücher mengeringsæt til støbejernsovergang Ø 110 mm og køb billigst

8 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 246 kr. 8 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Blücher EuroPipe mengeringsæt 110 mm
246 kr
Til butik
Blücher EuroPipe mengeringsæt 110 mm billede

Produktinformation

Blücher EuroPipe afløbsrør og fittings anvendes primært til afløb i boliger eller industrien.EuroPipe samles let via push-fit systemet. Teknisk data:- Materiale: Rustfri stål AISI 304- Type:Tætningsring for overgang til støbejernsrør- Dimension: 110 mm...
Se fuld beskrivelse hos forhandler →

Produktspecifikationer

Mærke: BLÜCHER
Kategori: Afløb
EAN: 5705499400151
Varenr.: 160341110
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Blücher mengeringsæt til støbejernsovergang Ø 110 mm
250 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Blücher mengering 110 mm til overgang SBR
250 kr
Til butik
Gå til EL-GROSSISTEN
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
MENGERINGSÆT GUMMI Ø 110MM
261,31 kr
Til butik
Gå til WATTOO.DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
EuroPipe Mengering (st) - 110 mm
274 kr
Til butik
Gå til vvsfittings.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,1
Blücher EuroPipe Mengeringe 110 mm.
281,25 kr
Til butik
Gå til Elvvs.dk
TrustScore 4 ud af 53,8
E-mærke certificeret
296 kr
Til butik
Gå til MaintainIt
TrustScore 0 ud af 50,0
Mengeringsæt gummi ø 110mm
316,25 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Blücher mengeringsæt til støbejernsovergang Ø 110 mm koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Blücher mengeringsæt til støbejernsovergang Ø 110 mm koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1LavprisVVS246 kr246 krKøb
2CS MEGASTORE DK250 kr289 krKøb
3Proshop DK250 kr289 krKøb
4EL-GROSSISTEN261,31 kr261,31 krKøb
5WATTOO.DK274 kr274 krKøb
6vvsfittings.dk281,25 kr281,25 krKøb
7Elvvs.dk296 kr296 krKøb
8MaintainIt316,25 kr316,25 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Blücher mengeringsæt til støbejernsovergang Ø 110 mm

PriceData har fulgt prisen på Blücher mengeringsæt til støbejernsovergang Ø 110 mm i 153 dage. Laveste pris i perioden er 246 kr (registreret d. 30. maj 2026), højeste er 274 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 262 kr.

Den nuværende pris på 246 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 10% den seneste måned. Der er registreret 7 prisfald og 5 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 13 prisændringer for Blücher mengeringsæt til støbejernsovergang Ø 110 mm. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 13 prisændringer for Blücher mengeringsæt til støbejernsovergang Ø 110 mm de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
30. maj 2026246 kr4 kr (2%)
29. maj 2026250 kr11,31 kr (4%)
24. maj 2026261,31 kr3,69 kr (1%)
23. maj 2026265 kr3,69 kr (1%)
10. maj 2026261,31 kr11,69 kr (4%)
7. maj 2026273 kr1 kr (0%)
6. maj 2026274 kr1 kr (0%)
2. maj 2026273 kr1 kr (0%)
30. apr. 2026274 kr15 kr (6%)
20. jan. 2026259 kr1 kr (0%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret