Gå til hovedindhold

Black Diamond Sprinter 500 Hovedlampe ONESIZE - Lysstyrke, Letvægtsdesign, Ideel til Løb

Black DiamondTræningsudstyr500 lumen lysstyrkeLøb og outdoor aktiviteterEAN: 0793661511328

Black Diamond Sprinter 500 med 500 lumen og IPX4 vandtæthed. Let hovedlampe med genopladeligt batteri og baglygte - ideal til løb og outdoor. Læs mere

Pris fra 446 krtil 669 kr
12 forhandlere

Prisforskel: 223 kr (33% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på Black Diamond Sprinter 500 Hovedlampe ONESIZE - Lysstyrke, Letvægtsdesign, Ideel til Løb og køb billigst

12 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 446 kr. 12 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Løbeshop DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
Black Diamond Sprinter 500 Hovedlampe ONESIZE - Lysstyrke, Letvægtsdesign, Ideel til Løb
-36%446 kr
Før 699 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Black Diamond Sprinter 500, Hånd lommelygte, Blå, Hvid, Knapper, IPX4, LED, 3 Lampe( r)
464 kr
Til butik
Gå til Outmore.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,2
Black Diamond Sprinter 500 Genopladelig Pandelampe - Ultra Blue
-23%499 kr
Før 649 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til MAXiPRO
TrustScore 4 ud af 53,7
Black Diamond Sprinter 500 Genopladelig Pandelampe - Ultra Blue
-23%499 kr
Før 649 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Bikepack.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,2
Black Diamond Sprinter 500 Genopladelig Pandelampe - Ultra Blue
-23%499 kr
Før 649 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Arbejdslamper.dk
TrustScore 0 ud af 50,0
Black Diamond Sprinter 500 Genopladelig Pandelampe - Ultra Blue
-23%499 kr
Før 649 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Lommelygtesalg.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,2
Black Diamond Sprinter 500 Genopladelig Pandelampe - Ultra Blue
499 kr
Til butik
Gå til Pande-lampe.dk
TrustScore 4 ud af 53,9
Black Diamond Sprinter 500 Genopladelig Pandelampe - Ultra Blue
499 kr
Til butik
Gå til Cykel-lygter.dk
TrustScore 4 ud af 53,7
Black Diamond Sprinter 500 Genopladelig Pandelampe - Ultra Blue
499 kr
Til butik
Gå til Friluftsland.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,2
Black Diamond Sprinter 500 Headlamp (Blå (ULTRA BLUE))
-25%525 kr
Før 699 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Black Diamond Sprinter 500 pandelampe - blå/hvid, LED, 500 lm
649 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Black Diamond Sprinter 500 pandelampe - blå/hvid, LED, 500 lm
669 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 12 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Black Diamond Sprinter 500 Hovedlampe ONESIZE - Lysstyrke, Letvægtsdesign, Ideel til Løb koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 12 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Black Diamond Sprinter 500 Hovedlampe ONESIZE - Lysstyrke, Letvægtsdesign, Ideel til Løb koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Løbeshop DK446 kr446 krKøb
2CS MEGASTORE DK464 kr503 krKøb
3Outmore.dk499 kr499 krKøb
4MAXiPRO499 kr499 krKøb
5Bikepack.dk499 kr499 krKøb
6Arbejdslamper.dk499 kr499 krKøb
7Lommelygtesalg.dk499 kr499 krKøb
8Pande-lampe.dk499 kr499 krKøb
9Cykel-lygter.dk499 kr499 krKøb
10Friluftsland.dk525 kr525 krKøb
11Boligcenter DK649 kr649 krKøb
12Vivas DK669 kr748 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Black Diamond Sprinter 500

Black Diamond

Black Diamond Sprinter 500 med 500 lumen og IPX4 vandtæthed. Let hovedlampe med genopladeligt batteri og baglygte - ideal til løb og outdoor.

• hovedlampe
• pandelampe
• løbelygte
• black diamond lygte
• sprinter hovedlampe
• outdoor hovedlampe
• Løb og outdoor aktiviteter
• 500 lumen lysstyrke

Beskrivelse

Black Diamond Sprinter 500 er en kraftig og let hovedlampe designet til aktive løbere og outdoor-entusiaster. Med sine 500 lumen kan den lyse selv de mørkeste skovstier op og er perfekt til orienteringsløb i mørke. Lampen er IPX4-certificeret og kan derfor klare storm og regnvejr uden problemer. Den fleksible strømforsyning gør det muligt at bruge enten det medfølgende genopladelige Li-Ion batteri eller 3xAAA alkaline batterier. Batterikassen på bagsiden fungerer samtidig som en praktisk baglygte for øget synlighed. Den reflekterende panderem sikrer, at du er synlig fra alle sider i mørket. Med sit lette design og pålidelige ydeevne er Sprinter 500 det ideelle valg til alle former for aktiviteter i mørke omgivelser.

Specifikationer

vægt:Let design
batteri:Genopladeligt Li-Ion eller 3xAAA
baglygte:Ja, i batterikasse
panderem:Reflekterende stof
lyskilder:LED
lysstyrke:500 lumen
anvendelse:Løb, outdoor, orienteringsløb
vandtæthed:IPX4 certificeret

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Er hovedlampen vandtæt?

Ja, Black Diamond Sprinter 500 har IPX4-certificering og kan klare storm og regnvejr.

Hvilke batterier kan den bruge?

Den kan bruge både det medfølgende genopladelige Li-Ion batteri og almindelige 3xAAA batterier.

Har den baglygte?

Ja, batterikassen på bagsiden fungerer som baglygte for øget synlighed bagfra.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Black Diamond Sprinter 500 Hovedlampe ONESIZE - Lysstyrke, Letvægtsdesign, Ideel til Løb

PriceData har fulgt prisen på Black Diamond Sprinter 500 Hovedlampe ONESIZE - Lysstyrke, Letvægtsdesign, Ideel til Løb i 182 dage. Laveste pris i perioden er 432 kr (registreret d. 2. december 2025), højeste er 590,95 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 492 kr.

Den nuværende pris på 446 kr er 9% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Der er registreret 4 prisfald og 5 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 8 prisændringer for Black Diamond Sprinter 500 Hovedlampe ONESIZE - Lysstyrke, Letvægtsdesign, Ideel til Løb. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 8 prisændringer for Black Diamond Sprinter 500 Hovedlampe ONESIZE - Lysstyrke, Letvægtsdesign, Ideel til Løb de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
13. mar. 2026446 kr53 kr (11%)
12. mar. 2026499 kr28 kr (6%)
11. mar. 2026471 kr28 kr (6%)
7. mar. 2026499 kr26 kr (5%)
24. feb. 2026525 kr65,95 kr (11%)
23. feb. 2026590,95 kr65,95 kr (13%)
9. feb. 2026525 kr54 kr (11%)
21. jan. 2026471 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret