Gå til hovedindhold

Black Diamond Distance Carbon FLZ Stave 140 cm - Ideel til trailrunning. Køb online og kom i gang med dit næste eventyr!

Black DiamondFriluftslivEAN: 0793661667094
Pris fra 1.058 krtil 1.799,95 kr
9 forhandlere

Prisforskel: 741,95 kr (41% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.024 kr 2. maj

Sammenlign priser på Black Diamond Distance Carbon FLZ Stave 140 cm - Ideel til trailrunning. Køb online og kom i gang med dit næste eventyr! og køb billigst

9 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1058 kr. 9 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Løbeshop DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
Black Diamond Distance Carbon FLZ Stave 140 cm - Ideel til trailrunning. Køb online og kom i gang med dit næste eventyr!
-36%1.058 kr
Før 1.649 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Black Diamond Distance Carbon FLZ Stave 140 cm - Ideel til trailrunning. Køb online og kom i gang med dit næste eventyr! billede

Produktinformation

Black Diamond Distance Carbon FLZ Poles er ultralette og sammenfoldelige vandrestave designet til trailrunning og teknisk vandring. Med en 100% kulfiberkonstruktion kombinerer de maksimal styrke med lav vægt, hvilket gør dem ideelle til lange ture i varieret terræn. De har et justerbart design med FlickLock®-mekanisme, der giver nem tilpasning af længden, samt ergonomiske skumhåndtag for komfort og et sikkert greb.

Produktspecifikationer

Kategori: vandrestave
Størrelse: Str. 140 CM
EAN: 0793661667094
Varenr.: 283977
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Black Diamond Trekkingstöcke Distance Carbon FLZ anthrazit/blau 1 Paar 125-140
1.227 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Black Diamond Distance Carbon FLZ vandrestave - foldbare 125-140 cm
1.349 kr
Til butik
Black Diamond Distance Carbon FLZ vandrestave - foldbare 125-140 cm billede

Produktinformation

Let og stabil støtte på vandreturenBlack Diamond Distance Carbon FLZ er foldbare vandrestave til dig, der går efter lav vægt og høj ydeevne på stierne. Med en skaftkonstruktion i carbon får du solid støtte på både korte og lange ture, mens det komfortable håndtag i skum ligger godt i hånden kilometer efter kilometer. Stængerne kan justeres fra 125 til 140 cm og er velegnede til både kvinder og mænd.Praktisk til hiking og rejseDen smarte 3-sektions, foldbare konstruktion gør staven nem at pakke sammen til kun 40 cm, så den let ryger i rygsækken eller hænger udenpå mellem etaperne. Med en samlet vægt på 364 g får du en let løsning til hiking, dagsture og vandreferier.Produkttype: Trekking-/vandrestaveKonstruktion: Foldbar, 3 sektionerSkaftmateriale: CarbonHåndtag: SkumLængde, justerbar: 125–140 cmSammenfoldet længde: 40 cmVægt: 364 gFarve: SortMålgruppe: UnisexBedste brug: Hiking...

Produktspecifikationer

Kategori: Vandrestave
Vægt: 0.94g
EAN: 0793661667094
Varenr.: 2169416
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Black Diamond Distance Carbon FLZ vandrestave - foldbare 125-140 cm
1.369 kr
Til butik
Gå til Outmore.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,2
Black Diamond Distance Carbon Flz Poles - Desert Sky - Str. 140 cm - Vandrestave
1.484,95 kr
Til butik
Gå til MAXiPRO
TrustScore 4 ud af 53,7
Black Diamond Distance Carbon Flz Poles - Desert Sky - Str. 140 cm - Vandrestave
1.484,95 kr
Til butik
Gå til Vandrestaven.dk
TrustScore 0 ud af 50,0
Black Diamond Distance Carbon Flz Poles - Desert Sky - Str. 140 cm - Vandrestave
1.484,95 kr
Til butik
Gå til Friluftsland.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,2
Black Diamond Distance Carbon FLZ Poles (pair) (Blå (DESERT SKY) 125-140CM)
1.649 kr
Til butik
Gå til Pro Outdoor
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Black Diamond Distance Carbon FLZ Poles
1.799,95 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Black Diamond Distance Carbon FLZ Stave 140 cm - Ideel til trailrunning. Køb online og kom i gang med dit næste eventyr! koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 9 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Black Diamond Distance Carbon FLZ Stave 140 cm - Ideel til trailrunning. Køb online og kom i gang med dit næste eventyr! koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Løbeshop DK1.058 kr1.058 krKøb
2CS MEGASTORE DK1.227 kr1.227 krKøb
3Boligcenter DK1.349 kr1.349 krKøb
4Vivas DK1.369 kr1.448 krKøb
5Outmore.dk1.484,95 kr1.484,95 krKøb
6MAXiPRO1.484,95 kr1.484,95 krKøb
7Vandrestaven.dk1.484,95 kr1.484,95 krKøb
8Friluftsland.dk1.649 kr1.649 krKøb
9Pro Outdoor1.799,95 kr1.799,95 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Black Diamond Distance Carbon FLZ Stave 140 cm - Ideel til trailrunning. Køb online og kom i gang med dit næste eventyr!

PriceData har fulgt prisen på Black Diamond Distance Carbon FLZ Stave 140 cm - Ideel til trailrunning. Køb online og kom i gang med dit næste eventyr! i 184 dage. Laveste pris i perioden er 1.024 kr (registreret d. 22. februar 2026), højeste er 1.484,95 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.128 kr.

Den nuværende pris på 1.058 kr er 6% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 15 prisfald og 17 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 31 prisændringer for Black Diamond Distance Carbon FLZ Stave 140 cm - Ideel til trailrunning. Køb online og kom i gang med dit næste eventyr!. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 31 prisændringer for Black Diamond Distance Carbon FLZ Stave 140 cm - Ideel til trailrunning. Køb online og kom i gang med dit næste eventyr! de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
16. maj 20261.058 kr1 kr (0%)
8. maj 20261.057 kr15 kr (1%)
3. maj 20261.042 kr18 kr (2%)
2. maj 20261.024 kr18 kr (2%)
1. maj 20261.042 kr15 kr (1%)
28. apr. 20261.057 kr1 kr (0%)
25. apr. 20261.058 kr1 kr (0%)
23. apr. 20261.059 kr1 kr (0%)
13. mar. 20261.058 kr158 kr (13%)
11. mar. 20261.216 kr135,95 kr (10%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret