Gå til hovedindhold

Black Diamond Distance Carbon FLZ Stave 110 cm - Ideel til løbere! Køb online og kom i gang med dine eventyr!

Black DiamondFriluftslivEAN: 0793661667070
Pris fra 1.174 krtil 1.799,95 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 625,95 kr (35% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.029 kr 29. maj

Sammenlign priser på Black Diamond Distance Carbon FLZ Stave 110 cm - Ideel til løbere! Køb online og kom i gang med dine eventyr! og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1174 kr. 7 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Løbeshop DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
Black Diamond Distance Carbon FLZ Stave 110 cm - Ideel til løbere! Køb online og kom i gang med dine eventyr!
-29%1.174 kr
Før 1.649 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Black Diamond Distance Carbon FLZ Stave 110 cm - Ideel til løbere! Køb online og kom i gang med dine eventyr! billede

Produktinformation

Black Diamond Distance Carbon FLZ Poles er ultralette og sammenfoldelige vandrestave designet til trailrunning og teknisk vandring. Med en 100% kulfiberkonstruktion kombinerer de maksimal styrke med lav vægt, hvilket gør dem ideelle til lange ture i varieret terræn. De har et justerbart design med FlickLock®-mekanisme, der giver nem tilpasning af længden, samt ergonomiske skumhåndtag for komfort og et sikkert greb.

Produktspecifikationer

Kategori: vandrestave
Størrelse: Str. 110 CM
EAN: 0793661667070
Varenr.: 283975
Gå til Outmore.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,2
Black Diamond Distance Carbon FLZ 95-110 cm - Vandrestave
-11%1.334,95 kr
Før 1.499 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til MAXiPRO
TrustScore 4 ud af 53,7
Black Diamond Distance Carbon FLZ 95-110 cm - Vandrestave
-11%1.334,95 kr
Før 1.499 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Vandrestaven.dk
TrustScore 0 ud af 50,0
Black Diamond Distance Carbon FLZ 95-110 cm - Vandrestave
1.334,95 kr
Til butik
Gå til Boligcenter DK
TrustScore 3.5 ud af 53,5
Black Diamond Distance Carbon - foldebare vandrestave 110 cm
1.349 kr
Til butik
Gå til Vivas DK
TrustScore 4 ud af 53,9
Black Diamond Distance Carbon - foldebare vandrestave 110 cm
1.369 kr
Til butik
Gå til Pro Outdoor
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Black Diamond Distance Carbon FLZ Poles
1.799,95 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Black Diamond Distance Carbon FLZ Stave 110 cm - Ideel til løbere! Køb online og kom i gang med dine eventyr! koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Black Diamond Distance Carbon FLZ Stave 110 cm - Ideel til løbere! Køb online og kom i gang med dine eventyr! koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Løbeshop DK1.174 kr1.174 krKøb
2Outmore.dk1.334,95 kr1.334,95 krKøb
3MAXiPRO1.334,95 kr1.334,95 krKøb
4Vandrestaven.dk1.334,95 kr1.334,95 krKøb
5Boligcenter DK1.349 kr1.349 krKøb
6Vivas DK1.369 kr1.448 krKøb
7Pro Outdoor1.799,95 kr1.799,95 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Black Diamond Distance Carbon FLZ Stave 110 cm - Ideel til løbere! Køb online og kom i gang med dine eventyr!

PriceData har fulgt prisen på Black Diamond Distance Carbon FLZ Stave 110 cm - Ideel til løbere! Køb online og kom i gang med dine eventyr! i 157 dage. Laveste pris i perioden er 1.029 kr (registreret d. 29. maj 2026), højeste er 1.174 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.094 kr.

Den nuværende pris på 1.174 kr er 7% over normalprisen. Prisen er steget 14% den seneste måned. Der er registreret 9 prisfald og 10 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 20 prisændringer for Black Diamond Distance Carbon FLZ Stave 110 cm - Ideel til løbere! Køb online og kom i gang med dine eventyr!. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 20 prisændringer for Black Diamond Distance Carbon FLZ Stave 110 cm - Ideel til løbere! Køb online og kom i gang med dine eventyr! de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
3. jun. 20261.174 kr20,16 kr (2%)
2. jun. 20261.153,84 kr124,84 kr (12%)
29. maj 20261.029 kr29 kr (3%)
25. apr. 20261.058 kr1 kr (0%)
23. apr. 20261.059 kr1 kr (0%)
10. apr. 20261.058 kr70 kr (6%)
4. feb. 20261.128 kr89 kr (9%)
2. feb. 20261.039 kr89 kr (8%)
1. feb. 20261.128 kr89 kr (9%)
31. jan. 20261.039 kr89 kr (8%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret