Gå til hovedindhold

Black Diamond Distance 1500 Lumen Pandelampe - Vandtæt, Genopladelig, Ideel til Løb & Outdoor

Black DiamondTræningsudstyr1500 lumen lysstyrkeLøb og outdoor aktiviteterEAN: 0793661588627

Black Diamond Distance 1500 Lumen pandelampe med kraftfuld belysning og IP67 certificering. Ideel til løb, vandring og andre outdoor aktiviteter med flytbart batteri. Læs mere

Pris fra 1.136 krtil 1.562,95 kr
10 forhandlere

Prisforskel: 426,95 kr (27% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 1.119 kr 24. maj

Sammenlign priser på Black Diamond Distance 1500 Lumen Pandelampe - Vandtæt, Genopladelig, Ideel til Løb & Outdoor og køb billigst

10 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 1136 kr. 9 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Black Diamond Distance 1500 - 1500 lm
1.136 kr
Til butik
Gå til Løbeshop DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
Black Diamond Distance 1500 Lumen Pandelampe - Vandtæt, Genopladelig, Ideel til Løb & Outdoor
-35%1.161 kr
Før 1.799 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Friluftsland.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,2
Black Diamond Distance 1500 Headlamp (Rød (OCTANE))
-28%1.295 kr
Før 1.799 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Lommelygtesalg.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,2
Black Diamond Distance 1500 Headlamp - Octane - Str. One Size - Pandelampe
1.562,95 kr
Til butik
Gå til Outmore.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,2
Black Diamond Distance 1500 Headlamp - Octane - Str. One Size - Pandelampe
1.562,95 kr
Til butik
Gå til Pande-lampe.dk
TrustScore 4 ud af 53,9
Black Diamond Distance 1500 Headlamp - Octane - Str. One Size - Pandelampe
1.562,95 kr
Til butik
Gå til Cykel-lygter.dk
TrustScore 4 ud af 53,7
Black Diamond Distance 1500 Headlamp - Octane - Str. One Size - Pandelampe
1.562,95 kr
Til butik
Gå til MAXiPRO
TrustScore 4 ud af 53,7
Black Diamond Distance 1500 Headlamp - Octane - Str. One Size - Pandelampe
1.562,95 kr
Til butik
Gå til Bikepack.dk
TrustScore 3.5 ud af 53,2
Black Diamond Distance 1500 Headlamp - Octane - Str. One Size - Pandelampe
1.562,95 kr
Til butik
Gå til Arbejdslamper.dk
TrustScore 0 ud af 50,0
Black Diamond Distance 1500 Headlamp - Octane - Str. One Size - Pandelampe
1.562,95 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 10 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Black Diamond Distance 1500 Lumen Pandelampe - Vandtæt, Genopladelig, Ideel til Løb & Outdoor koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 10 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Black Diamond Distance 1500 Lumen Pandelampe - Vandtæt, Genopladelig, Ideel til Løb & Outdoor koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Proshop DK1.136 kr1.136 krKøb
2Løbeshop DK1.161 kr1.161 krKøb
3Friluftsland.dk1.295 kr1.295 krKøb
4Lommelygtesalg.dk1.562,95 kr1.562,95 krKøb
5Outmore.dk1.562,95 kr1.562,95 krKøb
6Pande-lampe.dk1.562,95 kr1.562,95 krKøb
7Cykel-lygter.dk1.562,95 kr1.562,95 krKøb
8MAXiPRO1.562,95 kr1.562,95 krKøb
9Bikepack.dk1.562,95 kr1.562,95 krKøb
10Arbejdslamper.dk1.562,95 kr1.562,95 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Black Diamond Distance 1500 Lumen Pandelampe

Black Diamond

Black Diamond Distance 1500 Lumen pandelampe med kraftfuld belysning og IP67 certificering. Ideel til løb, vandring og andre outdoor aktiviteter med flytbart batteri.

• pandelampe
• hovedlampe
• løbelampe
• outdoor lampe
• vandtæt lampe
• genopladelig lampe
• Løb og outdoor aktiviteter
• 1500 lumen lysstyrke

Beskrivelse

Black Diamond Distance 1500 Lumen er en professionel pandelampe designet til krævende outdoor aktiviteter. Med sine imponerende 1500 lumen forvandler den nat til dag og giver dig den lysstyrke, du har brug for til løb, vandring og andre eventyr. Den er IP67 certificeret, hvilket betyder vandtæt op til 1 meter i 30 minutter, så vejrforholdene stopper dig ikke. Det genopladelige batteri kan flyttes fra hovedremmen til f.eks. jakkelommen for optimal vægtsfordeling og komfort. Pandelampen er bygget til at holde til Danmarks skiftende vejrforhold og er det perfekte valg for aktive mennesker, der ikke går på kompromis med kvalitet og funktionalitet.

Specifikationer

vægt:Ikke specificeret
batteri:Genopladeligt, flytbart
lysstyrke:1500 lumen
materiale:Ikke specificeret
lysafstand:Ikke specificeret
vandtæthed:IP67 certificeret
batterilevetid:Ikke specificeret

Ofte stillede spørgsmål3 spørgsmål

Er pandelampen vandtæt?

Ja, Black Diamond Distance 1500 er IP67 certificeret og kan modstå nedsænkning i vand op til 1 meter i 30 minutter.

Kan batteriet flyttes?

Ja, det genopladelige batteri kan tages af hovedremmen og placeres f.eks. i jakkelommen for bedre vægtsfordeling.

Hvor kraftfuld er belysningen?

Med 1500 lumen er det en af de mest kraftfulde pandelamper til løb og giver excellent synlighed selv i mørke.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Black Diamond Distance 1500 Lumen Pandelampe - Vandtæt, Genopladelig, Ideel til Løb & Outdoor

PriceData har fulgt prisen på Black Diamond Distance 1500 Lumen Pandelampe - Vandtæt, Genopladelig, Ideel til Løb & Outdoor i 182 dage. Laveste pris i perioden er 1.119 kr (registreret d. 24. maj 2026), højeste er 1.153 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 1.134 kr.

Den nuværende pris på 1.136 kr er tæt på normalprisen. Prisen er steget 2% den seneste måned. Der er registreret 5 prisfald og 2 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 7 prisændringer for Black Diamond Distance 1500 Lumen Pandelampe - Vandtæt, Genopladelig, Ideel til Løb & Outdoor. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 7 prisændringer for Black Diamond Distance 1500 Lumen Pandelampe - Vandtæt, Genopladelig, Ideel til Løb & Outdoor de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
3. jun. 20261.136 kr12 kr (1%)
26. maj 20261.124 kr5 kr (0%)
24. maj 20261.119 kr5 kr (0%)
21. mar. 20261.124 kr5 kr (0%)
13. mar. 20261.129 kr15 kr (1%)
18. dec. 20251.144 kr1 kr (0%)
14. dec. 20251.145 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret