Gå til hovedindhold

Birk Single Udendørs Væglampe Black Nordlux - Moderne - Metal - Med én lyskilde

NordluxLamperEAN: 5701581383388
Pris fra 249 krtil 1.335 kr
8 forhandlere

Prisforskel: 1.086 kr (81% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 219 kr 14. maj

Sammenlign priser på Birk Single Udendørs Væglampe Black Nordlux - Moderne - Metal - Med én lyskilde og køb billigst

8 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 249 kr. 8 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Homeshop DK
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
Nordlux Birk Single - Væglampe - Sort
249 kr
Til butik
Nordlux Birk Single - Væglampe - Sort billede

Produktinformation

Nordlux Birk Single - Væglampe - Sort

Produktspecifikationer

Mærke: Nordlux
Kategori: udendørs
Vægt: 1g
Artikel nr.: 45521003
EAN: 5701581383388
Varenr.: 1920527
Gå til Lampemesteren DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
Birk Single Udendørs Væglampe Black Nordlux - Moderne - Metal - Med én lyskilde
-26%296 kr
Før 400 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Birk Single Udendørs Væglampe Black Nordlux - Moderne - Metal - Med én lyskilde billede

Produktinformation

Birk Single Væglampe Black er karakteriseret ved effektiv belysning, solidt design samt et enkelt og formorienteret udseende med rene linjer og ingen unødvendige detaljer til at forstyrre det harmoniske helhedsbillede. Den simplistiske cylinderform kombineret med den sorte, neutrale overflade giver lampen et minimalistisk udseende og gør den til en sand indretningskamæleon, der nemt glider ind som en integreret del af omgivelserne. Lampen passer til privathjem såvel som på offentlige og kommercielle områder. <B>Bemærk</B> - Dette produkt vil patinere med tid, og er ikke egnet til anvendelse i kystnære områder. Lyskilden er afskærmet af et glasklart dæksel, der lader lyset trænge ud i alle retninger, så man får en harmonisk 360 graders lysemission. Den høje kapslingsklasse gør lampen til en pålidelig belysningsmodel, som man kan have glæde af både sommer og vinter. Lampen er en del af Birk-serien fra den danske lysproducent Nordlux, der alle er kendetegnet ved samme designmæssige simplicitet og samme harmoniske belysning.

Produktspecifikationer

Mærke: Nordlux
Kategori: Udendørslamper
Materiale: Metal
Artikel nr.: 45521003
EAN: 5701581383388
Varenr.: 7006365
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Nordlux Birk udendørs væglampe, sort
339 kr
Til butik
Gå til LavprisEl
TrustScore 4.5 ud af 54,4
E-mærke certificeret
3 stk Nordlux Birk udendørs væglampe
657 kr
Til butik
Gå til BilligVVS DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
3 stk Nordlux Birk udendørs væglampe
717 kr
Til butik
Gå til LampeGuru.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
3 stk Nordlux Birk udendørs væglampe
717 kr
Til butik
Gå til Greenline
TrustScore 4.5 ud af 54,5
E-mærke certificeret
3 stk Nordlux Birk udendørs væglampe
747 kr
Til butik
Gå til LavprisVVS
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
3 stk Nordlux Birk udendørs væglampe
1.335 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Birk Single Udendørs Væglampe Black Nordlux - Moderne - Metal - Med én lyskilde koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 8 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Birk Single Udendørs Væglampe Black Nordlux - Moderne - Metal - Med én lyskilde koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Homeshop DK249 kr249 krKøb
2Lampemesteren DK296 kr325 krKøb
3Proshop DK339 kr378 krKøb
4LavprisEl657 kr657 krKøb
5BilligVVS DK717 kr717 krKøb
6LampeGuru.dk717 kr717 krKøb
7Greenline747 kr747 krKøb
8LavprisVVS1.335 kr1.335 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Birk Single Udendørs Væglampe Black Nordlux - Moderne - Metal - Med én lyskilde

PriceData har fulgt prisen på Birk Single Udendørs Væglampe Black Nordlux - Moderne - Metal - Med én lyskilde i 181 dage. Laveste pris i perioden er 219 kr (registreret d. 14. februar 2026), højeste er 286 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 253 kr.

Den nuværende pris på 249 kr er 2% under normalprisen. Det er et godt tilbud sammenlignet med normalprisen. Prisen er steget 4% den seneste måned. Der er registreret 10 prisfald og 9 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 19 prisændringer for Birk Single Udendørs Væglampe Black Nordlux - Moderne - Metal - Med én lyskilde. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 19 prisændringer for Birk Single Udendørs Væglampe Black Nordlux - Moderne - Metal - Med én lyskilde de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
17. maj 2026249 kr30 kr (14%)
14. maj 2026219 kr20 kr (8%)
13. maj 2026239 kr20 kr (9%)
12. maj 2026219 kr20 kr (8%)
11. maj 2026239 kr20 kr (9%)
24. apr. 2026219 kr20 kr (8%)
23. apr. 2026239 kr20 kr (9%)
2. mar. 2026219 kr8 kr (4%)
1. mar. 2026227 kr8 kr (4%)
14. feb. 2026219 kr8 kr (4%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret