Gå til hovedindhold

Biotherm - Baume Corps Oil Therapy Moisturizing Body Lotion 400 Ml

BiothermLotion og fugtighedscreme24-timers fugtgivende virkningDaglig kropspleje for tør hudEAN: 3614274042870

Stimulerende og blødgørende bodylotion med abrikoskerneolie der nærer tør hud i 24 timer. Absorberes hurtigt og efterlader huden silkeblød uden fedtet følelse. Læs mere

Pris fra 159 krtil 289,95 kr
10 forhandlere

Prisforskel: 130,95 kr (45% besparelse)

Prisudvikling 3 mdr.
Laveste: 99 kr 23. maj

Sammenlign priser på Biotherm - Baume Corps Oil Therapy Moisturizing Body Lotion 400 Ml og køb billigst

10 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 159 kr. 8 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Lyko DK
TrustScore 3 ud af 52,6
Biotherm Oil Therapy Baume Corps Oil Therapy Moisturizing Body Lo
159 kr
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
BIOTHERM OIL THERAPY BODY BALM 400ML
164 kr
Til butik
Gå til Bangerhead DK
TrustScore 5 ud af 54,6
Biotherm Baume Corps Oil Therapy Moisturizing Body Lotion (400 ml)
-29%167 kr
Før 235 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til NiceHair.dk
TrustScore 5 ud af 54,7
Biotherm Baume Corps Oil Therapy Moisturizing Body Lotion 400 ml
-25%168,75 kr
Før 225 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Cocopanda DK
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
Biotherm Baume Corps Oil Therapy Moisturizing Body Lotion 400ml
-20%179 kr
Før 224 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til EauDeParfum.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,2
E-mærke certificeret
Biotherm Oil Therapy Baume Corps Moisturizing Bodylotion 400 ml
179 kr
Til butik
Gå til NordicFeel DK
TrustScore 0 ud af 50,0
Biotherm Baume Corps Oil Therapy Moisturizing Body Lotion 400 ml
201 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
Biotherm Baume Corps Oil Therapy
226 kr
Til butik
Gå til Teknikproffset DK
TrustScore 3.5 ud af 53,3
Biotherm Baume Corps Oil Therapy 400 ml
283 kr
Til butik
Gå til Gucca.dk
TrustScore 5 ud af 54,7
Biotherm - Baume Corps Oil Therapy Moisturizing Body Lotion 400 Ml
289,95 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 10 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Biotherm - Baume Corps Oil Therapy Moisturizing Body Lotion 400 Ml koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 10 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad Biotherm - Baume Corps Oil Therapy Moisturizing Body Lotion 400 Ml koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Lyko DK159 kr159 krKøb
2CS MEGASTORE DK164 kr203 krKøb
3Bangerhead DK167 kr167 krKøb
4NiceHair.dk168,75 kr168,75 krKøb
5Cocopanda DK179 kr179 krKøb
6EauDeParfum.dk179 kr179 krKøb
7NordicFeel DK201 kr201 krKøb
8Proshop DK226 kr265 krKøb
9Teknikproffset DK283 kr332 krKøb
10Gucca.dk289,95 kr289,95 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

Biotherm Baume Corps Oil Therapy Moisturizing Body Lotion 400 ml

Biotherm

Stimulerende og blødgørende bodylotion med abrikoskerneolie der nærer tør hud i 24 timer. Absorberes hurtigt og efterlader huden silkeblød uden fedtet følelse.

• Daglig kropspleje for tør hud
• 24-timers fugtgivende virkning

Beskrivelse

Biotherm Baume Corps Oil Therapy er en fugtgivende bodylotion til tør hud som nærer din hud i 24 timer. Beriget med abrikoskerneolie absorberes den hurtigt ind i huden uden at efterlade fedtede mærker. Lotionen skaber en beskyttende barriere som modvirker fugttab og udtørring, mens den efterlader huden smidig og silkeblød med en naturlig glød. Den stimulerende og blødgørende formel hjælper tør hud med at gendanne sine naturlige kvaliteter og giver en frisk fornemmelse af velvære. Perfekt til daglig brug på hele kroppen efter bad eller bruser.

Specifikationer

Hudtype:Tør hud
Tekstur:Bodylotion
Parfumeret:Ja - frisk duft
Størrelse:400 ml
Absorberingstid:Hurtig absorption
Nøgleingredienser:Abrikoskerneolie, Life Plankton, E-vitamin

Ofte stillede spørgsmål4 spørgsmål

Hvor ofte skal jeg bruge Biotherm Oil Therapy bodylotion?

Du kan bruge Oil Therapy bodylotion både morgen og aften på ren hud. For bedste resultat anbefales daglig brug efter bad eller bruser.

Er denne bodylotion fedtet på huden?

Nej, Oil Therapy absorberes øjeblikkeligt uden at efterlade fedtede mærker. Den efterlader huden blød og smidig med en naturlig glød.

Hvad er de vigtigste ingredienser i produktet?

Produktet indeholder abrikoskerneolie, Life Plankton og E-vitamin. Disse ingredienser nærer og fugtgiver tør hud effektivt.

Kan produktet bruges på følsom hud?

Produktet er specielt udviklet til tør hud. Ved følsom hud anbefales det at teste produktet på et lille hudområde først.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for Biotherm - Baume Corps Oil Therapy Moisturizing Body Lotion 400 Ml

PriceData har fulgt prisen på Biotherm - Baume Corps Oil Therapy Moisturizing Body Lotion 400 Ml i 176 dage. Laveste pris i perioden er 99 kr (registreret d. 23. maj 2026), højeste er 165 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 154 kr.

Den nuværende pris på 159 kr er 3% over normalprisen. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 23 prisfald og 21 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 45 prisændringer for Biotherm - Baume Corps Oil Therapy Moisturizing Body Lotion 400 Ml. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 45 prisændringer for Biotherm - Baume Corps Oil Therapy Moisturizing Body Lotion 400 Ml de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
25. maj 2026159 kr60 kr (61%)
23. maj 202699 kr60 kr (38%)
18. maj 2026159 kr9 kr (6%)
17. maj 2026150 kr1 kr (1%)
14. maj 2026151 kr6,21 kr (4%)
13. maj 2026157,21 kr1,79 kr (1%)
6. maj 2026159 kr1 kr (1%)
28. apr. 2026158 kr2 kr (1%)
18. apr. 2026160 kr24 kr (18%)
8. apr. 2026136 kr19,58 kr (13%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret