Gå til hovedindhold

La Roche-Posay Cicaplast Baume B5 Ultra-Repairing Soothing Balm 40 ml

La Roche-PosayLotion og fugtighedscreme5% Panthenol + Tribioma-kompleksReparation af sensitiv og irriteret hudEAN: 3337875816809

Cicaplast B5+ fra La Roche-Posay er en multifunktionel reparationsbalm til sensitiv, irriteret og kompromitteret hud. Beroliger øjeblikkeligt og fremmer heling. Læs mere

Pris fra 58,95 krtil 105 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 46,05 kr (44% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på La Roche-Posay Cicaplast Baume B5 Ultra-Repairing Soothing Balm 40 ml og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 58.95 kr. 5 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Brandshop
TrustScore 5 ud af 54,6
E-mærke certificeret
La Roche-Posay Cicaplast Baume B5, 40 ml.
-44%58,95 kr
Før 105 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til CS MEGASTORE DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
La Roche-Posay Cicaplast Baume B5 Ultra-Repairing Soothing Balm 40 ml
73 kr
Til butik
Gå til BilligParfume.dk
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
La Roche Posay - Cicaplast B5+ Balm - 40 ml
-23%89 kr
Før 115 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Beautycos DK
TrustScore 4.5 ud af 54,5
La Roche-Posay Cicaplast Baume B5+ 40 ml
89 kr
Til butik
Gå til Lyko DK
TrustScore 3 ud af 52,6
La Roche-Posay Balm B5+ 40 ml
95 kr
Til butik
Gå til Proshop DK
TrustScore 4.5 ud af 54,3
E-mærke certificeret
La Roche-Posay Cicaplast Balm B5+ 40 ml
100 kr
Til butik
Gå til Skinsense
TrustScore 5 ud af 54,8
La Roche-Posay Cicaplast Baume B5+ Tube 40ml
105 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad La Roche-Posay Cicaplast Baume B5 Ultra-Repairing Soothing Balm 40 ml koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad La Roche-Posay Cicaplast Baume B5 Ultra-Repairing Soothing Balm 40 ml koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Brandshop58,95 kr58,95 krKøb
2CS MEGASTORE DK73 kr112 krKøb
3BilligParfume.dk89 kr89 krKøb
4Beautycos DK89 kr118 krKøb
5Lyko DK95 kr95 krKøb
6Proshop DK100 kr139 krKøb
7Skinsense105 kr105 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

La Roche-Posay Cicaplast Baume B5+ Reparerende Balm 40 ml

La Roche-Posay

Cicaplast B5+ fra La Roche-Posay er en multifunktionel reparationsbalm til sensitiv, irriteret og kompromitteret hud. Beroliger øjeblikkeligt og fremmer heling.

• 'reparerende balm'
• 'hudpleje sensitiv'
• 'cicaplast b5'
• 'panthenol creme'
• 'beroligende hudcreme'
• 'irriteret hud'
• 'la roche posay'
• 'healing balm'
• Reparation af sensitiv og irriteret hud
• 5% Panthenol + Tribioma-kompleks

Beskrivelse

Cicaplast B5+ Balm fra La Roche-Posay er din trofaste redning til sensitiv, irriteret og kompromitteret hud. En multifunktionel reparationscreme med 5% panthenol (Vitamin B5) og det patenterede Tribioma-kompleks, der styrker hudbarrieren og beroliger øjeblikkeligt. Madecassoside fra centella asiatica understøtter hudens naturlige reparation, mens zink og mangan virker antibakterielt og reducerer risikoen for infektion. Den fyldige, men ikke-fedtet tekstur lægger sig som et beskyttende lag på huden og skaber optimale betingelser for hurtigere heling. Velegnet til hele familien og ideel til alt fra tør hud og røde områder til småskader, ru hænder og kosmetiske efterbehandlinger.

Specifikationer

Alder:Voksne, børn, spædbørn fra 3 mdr
Hudtype:Sensitiv, irriteret, tør hud
Indhold:40 ml
Anvendelse:Ansigt, krop, læber
Formulation:Parfumefri, dermatologisk testet
Hovedingredienser:Panthenol (B5) 5%, Madecassoside, Tribioma-kompleks

Ofte stillede spørgsmål4 spørgsmål

Kan Cicaplast B5+ bruges til akne og urenheder?

Ja, balmen er særligt effektiv til akne-irriteret hud og hjælper med at reducere rødme og inflammationer. Den understøtter helingen efter bumser og kan reducere synligheden af akne-ar.

Er produktet sikkert for spædbørn og gravide?

Ja, Cicaplast B5+ er testet og godkendt til spædbørn fra 3 måneder og er sikker under graviditet og amning. Den parfumefri formulation minimerer risikoen for allergiske reaktioner.

Hvor ofte skal jeg bruge balmen for bedste resultat?

Påfør et tyndt lag 1-2 gange dagligt på ren hud. Ved akut irritation kan den bruges oftere efter behov. Mange ser forbedring allerede efter første anvendelse.

Kan produktet bruges sammen med andre hudplejeprodukter?

Ja, Cicaplast B5+ fungerer fremragende sammen med andre produkter som niacinamid, salicylsyre og retinoider. Den kan bruges som sidste trin i din hudplejerutine for maksimal beskyttelse.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for La Roche-Posay Cicaplast Baume B5 Ultra-Repairing Soothing Balm 40 ml

PriceData har fulgt prisen på La Roche-Posay Cicaplast Baume B5 Ultra-Repairing Soothing Balm 40 ml i 172 dage. Laveste pris i perioden er 58,95 kr (registreret d. 15. december 2025), højeste er 84 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 67 kr.

Den nuværende pris på 58,95 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen har været stabil den seneste måned. Der er registreret 11 prisfald og 10 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 22 prisændringer for La Roche-Posay Cicaplast Baume B5 Ultra-Repairing Soothing Balm 40 ml. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 22 prisændringer for La Roche-Posay Cicaplast Baume B5 Ultra-Repairing Soothing Balm 40 ml de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
2. jun. 202658,95 kr14,05 kr (19%)
1. jun. 202673 kr14,05 kr (24%)
21. maj 202658,95 kr18,05 kr (23%)
20. maj 202677 kr18,05 kr (31%)
5. maj 202658,95 kr16,71 kr (22%)
3. maj 202675,66 kr16,71 kr (28%)
21. apr. 202658,95 kr11,05 kr (16%)
20. apr. 202670 kr11,05 kr (19%)
12. mar. 202658,95 kr25,05 kr (30%)
11. mar. 202684 kr25,05 kr (42%)

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret