Gå til hovedindhold

BIBS Rund Boheme Sut - 2-Pak - Str. 2 - Naturgummi - Woodchuck/Blush

BIBSSutterRomantisk boheme-designNaturlig sutning for babyer 6+ månederEAN: 5713795229154

BIBS Boheme sutter i 2-pak med romantisk boheme-design. Naturgummi nipple og ventilsystem. Str. 2 anbefales fra 6+ måneder. Fri for BPA. Læs mere

Pris fra 60,97 krtil 99,95 kr
7 forhandlere

Prisforskel: 38,98 kr (39% besparelse)

Tidsbegrænset tilbud

Prisudvikling laveste i 3 mdr.Bedste pris lige nu

Sammenlign priser på BIBS Rund Boheme Sut - 2-Pak - Str. 2 - Naturgummi - Woodchuck/Blush og køb billigst

7 tilbud fra danske forhandlere. Billigste pris lige nu: 60.97 kr. 6 butikker har produktet på lager. Sammenlign pris, fragt og leveringstid — køb online hos den billigste forhandler.
Gå til Loukrudt
TrustScore 4.5 ud af 54,2
BIBS Rund Boheme Sut - 2-Pak - Str. 2 - Naturgummi - Woodchuck/Blush
-39%60,97 kr
Før 99,95 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Duft og Natur
TrustScore 4 ud af 53,7
BIBS Boheme Latex Size 2 Woodchuck/Blush 2 PACK
-20%79,96 kr
Før 99,95 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Cocopanda DK
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
BIBS Pacifier Boheme Latex Woodchuck/Blush Size 2 2 2pcs
-21%85 kr
Før 107 krTidsbegrænset tilbud
Til butik
Gå til Kids-world.dk
TrustScore 5 ud af 54,8
E-mærke certificeret
BIBS Boheme Sutter - 2-pak - Str. 2 - Rund - Woodchuck/Blush
94,95 kr
Til butik
Gå til Pixizoo DK
TrustScore 5 ud af 54,7
E-mærke certificeret
Boheme 2 pk Latex str. 2 - woodchuck/blush
99,95 kr
Til butik
Gå til Mammashop.dk
TrustScore 4.5 ud af 54,2
BIBS Rund Boheme Sut - 2-Pak - Str. 2 - Naturgummi - Woodchuck/Blush
99,95 kr
Til butik
Gå til BabySam DK
TrustScore 4.5 ud af 54,1
E-mærke certificeret
Boheme 2 pk Latex str. 2 - woodchuck/blush
99,95 kr
Til butik

Priser opdateret

Vi kan ikke altid garantere de laveste priser, da ikke alle forhandlere samarbejder med os. Læs vores guide til pristjek for tips til at finde de bedste priser på tværs af alle butikker.

Prisoversigt

Sammenlign alle 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad BIBS Rund Boheme Sut - 2-Pak - Str. 2 - Naturgummi - Woodchuck/Blush koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.

Prisoversigt — 7 tilbud sorteret efter laveste pris. Se hvad BIBS Rund Boheme Sut - 2-Pak - Str. 2 - Naturgummi - Woodchuck/Blush koster inkl. fragt, og find den billigste forhandler med levering. Tabellen viser samlet pris, lagerstatus og leveringstid.
#ForhandlerPrisTotalLagerHandling
1Loukrudt60,97 kr60,97 krKøb
2Duft og Natur79,96 kr79,96 krKøb
3Cocopanda DK85 kr85 krKøb
4Kids-world.dk94,95 kr94,95 krKøb
5Pixizoo DK99,95 kr99,95 krKøb
6Mammashop.dk99,95 kr99,95 krKøb
7BabySam DK99,95 kr99,95 krKøb

Spar endnu mere med rabatkoder, cashback og medlemsfordele. Læs vores spareguide til ekstra besparelser og find de bedste tilbud ud over den viste pris.

Om produktet

BIBS Boheme Sutter - 2-pak - Str. 2 - Naturgummi - Woodchuck/Blush

BIBS

BIBS Boheme sutter i 2-pak med romantisk boheme-design. Naturgummi nipple og ventilsystem. Str. 2 anbefales fra 6+ måneder. Fri for BPA.

• sut
• sutterødegummi
• babysut
• spædbørnsut
• naturgummi sut
• boheme sut
• BIBS sut
• ventilsut
• Naturlig sutning for babyer 6+ måneder
• Romantisk boheme-design

Beskrivelse

BIBS Boheme er en ergonomisk sut fra BIBS med romantisk og kunstnerisk boheme-design inspireret af naturen. Den runde nipple af naturgummilatex fremmer lignende tungeplacering som ved amning. Ventilsystemet slipper luft ud når barnet lukker sutten, så den former sig naturligt efter babyens mundhule. Det runde skjold buer væk fra barnets ansigt for minimal hudkontakt og reduceret fugtophobning. Fremstillet af 100% fødevaresikkert materiale, helt fri for BPA, PVC og phthalater. Dansk design og produktion. Perfekt til babyer fra 6 måneder som ønsker naturlig sutning.

Specifikationer

alder:6+ måneder (str. 2)
design:Rund nipple, boheme skjold
skjold:Polypropylen, fødevaresikkert
bpa_fri:Helt fri for BPA, PVC, phthalater
materiale:100% naturgummilatex nipple
sikkerhed:EN 1400+A2 godkendt
produceret:Danmark/EU
ventilsystem:Luftventil i nipple

Ofte stillede spørgsmål4 spørgsmål

Hvilken alder anbefales BIBS Boheme str. 2 til?

Str. 2 anbefales fra 6+ måneder, men mange børn kan bruge denne størrelse fra fødsel til suttestop da det er den mest udbredte suttestørrelse.

Hvordan virker ventilsystemet i BIBS Boheme?

Ventilen slipper luft ud når barnet lukker sutten, så luften presses ud og sutten flader ud for at forme sig naturligt efter babyens mundhule, ligesom moderens bryst.

Hvordan steriliseres BIBS Boheme sutter?

Overhæld sutten med kogende vand i 5 minutter før første brug. Vand kan trænge ind gennem ventilen - klem sutten flad for at presse vandet ud efter afkøling.

Er BIBS Boheme sikker for mit barn?

Ja, den er fremstillet af 100% fødevaresikkert materiale, helt fri for BPA, PVC og phthalater. Den overholder europæisk standard EN 1400+A2 og er dansk designet.

Har du fundet produktet billigere i en anden butik? Læs vores prismatch og prisgaranti guide og få tips til at opnå lavprisgaranti i fysisk butik.

Prisudvikling og prishistorik for BIBS Rund Boheme Sut - 2-Pak - Str. 2 - Naturgummi - Woodchuck/Blush

PriceData har fulgt prisen på BIBS Rund Boheme Sut - 2-Pak - Str. 2 - Naturgummi - Woodchuck/Blush i 181 dage. Laveste pris i perioden er 60,97 kr (registreret d. 28. maj 2026), højeste er 99,95 kr og normalprisen (gennemsnitsprisen) er 68 kr.

Den nuværende pris på 60,97 kr er den laveste registrerede pris. Det er et godt tidspunkt at købe. Prisen er faldet 10% den seneste måned. Der er registreret 18 prisfald og 16 prisstigninger i perioden.

Prisændringer de seneste 6 måneder

Tabellen viser 34 prisændringer for BIBS Rund Boheme Sut - 2-Pak - Str. 2 - Naturgummi - Woodchuck/Blush. Kun ændringer i laveste pris vises.

Prishistorik — 34 prisændringer for BIBS Rund Boheme Sut - 2-Pak - Str. 2 - Naturgummi - Woodchuck/Blush de seneste 6 måneder.
DatoLaveste prisÆndring
28. maj 202660,97 kr2 kr (3%)
26. maj 202662,97 kr2 kr (3%)
15. maj 202664,97 kr2,49 kr (4%)
14. maj 202667,46 kr7,5 kr (10%)
27. apr. 202674,96 kr24,99 kr (25%)
26. apr. 202699,95 kr24,99 kr (33%)
22. apr. 202674,96 kr7,5 kr (11%)
15. apr. 202667,46 kr7,5 kr (10%)
14. apr. 202674,96 kr7,5 kr (11%)
11. mar. 202667,46 kr

Er du tech-savvy? Med OpenClaw kan du automatisere pristjek og prisovervågning med AI. Læs mere om OpenClaw og automatisk prisovervågning.

Priserne på denne side er sidst kontrolleret